Kamera camı değişimi, genellikle camı kırılan telefon kullanıcıları tarafından talep edilen bir işlemdir. Cam değişimi yapılırken cep telefonunun modeline uygun cam ve işçilik kullanılır. Xiaomi markalı cep telefonlarının camları markanın üretim unsuruna uygun değiştirilir. Cep telefonunuzun markası Xiaomi ise farklı serilerdeki cihazlarınızın camı profesyonel bir işçilik ile değiştirilir. Tamir hizmetlerine dahil edebileceğimiz cam değişimi, orijinal parçalar kullanılarak yapılır. Cam değişiminde doğru teknik servis işleminin uygulanması son derece önemlidir. Kamera camı değiştirme işlemi, ortalama 3 saat sürer. Bu nedenle, kısa sürede cihazınızın camının yenileneceğini söyleyebiliriz. 

Kamera değişim işlemi Xiaomi markalı cihazın işleyişine uygun olarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Onarımlar ve değişimler, telefonunuzun ömrünü uzatacaktır. Bu nedenle, eğer cihazınızın camı kırıldıysa, mutlaka tamir ettirmeniz gerekir. Onarımların tamamen garantili kamera camı değişimi şeklinde yapılması da cihazınızın ömrünü uzatacaktır. A kalitedeki kamera camı kullanımlarıyla eskisi gibi net fotoğraflar çekebileceksiniz. Gerçekleştirilen bütün onarma işlemlerinin garantili yapılması, herhangi bir arızalanma durumunda cihazınızın tekrardan tamir edilmesine olanak sağlar. Cam değişimi, herhangi bir bilgi silinmeden gerçekleştirilir. Cam değişimi işlemi, arıza veren farklı markadaki telefonlar için de yapılan işlemlerdir.  Bu markalar arasında, iPhone ve Huawei gibi markalar yer almaktadır. 

Xiaomi Marka Cep Telefonlarının Kamera Değişimi Fiyatları

Kamera camı değişimi fiyatı cep telefonunuzun serisine ve markasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Xiaomi markalı cep telefonlar, kendi içinde farklı serilere ayrılır. Bu nedenle, cihazınızın serisine uygun olan yedek parçanın temin edilmesi gerekir. Markaya ait olan cep telefonunun kamera değişimi yapılırken temin edilebilir parça olup olmadığına bakılır. Eğer parçanın değiştirilebilmesi mümkün ise uygun fiyata cam değişikliği yapılır. Cep telefonunuzun markasına bağlı olarak kamera camının fiyatı da değişkenlik gösterecektir. Redmi kamera değişimi, Xiaomi markalı telefonlar içinde en sık işlem gören serilerden biridir. Fiyat açısından ise farklı Redmi modellerinin farklı fiyatlandırıldığı söylenebilir. Arka ve ön kamera değişim işlemi de gerçekleştirildiği için bu işlem de kendi içinde fiyatlandırılır. Arka kamera değişimi yapılırken sterilize ortamda montajlama işlemi gerçekleştirilir. Herhangi bir toz ve kalıntı kalmaması adına arka kameranın net görüntü vermesine olanak sağlanır. 

Arka kamera değişimi yapılırken, çekim esnasında herhangi bir leke kalmamasına dikkat edilir. Video kaydı yaparken titreme olması durumunda da kamera değişim talebi yapabilirsiniz. Eğer kameranız resim ve video çekmek istediğinizde hiçbir şekilde açılmıyorsa, arızalandığı anlamına gelir. Dolayısıyla bu gibi bir durumda kamera değişimi yaptırmanız gerekir. Kamera değişim işlemi sonrasında cihazınız eskisi gibi işlevini kaybetmeden çalışmaya devam eder. Bu durum, kamera değişim işleminin fiyatına da yansır. Ancak genel olarak uygun fiyat aralıklarıyla kamera camı değişim işlemi gerçekleştirilir. Birden çok kamerası bulunan cep telefonlarının da kamera camı değiştirilmektedir. 

Cep Telefonlarının Kamera Değişim Adımları

Oppo, Xiaomi, iPhone gibi cep telefonlarının kamera değişim işlemleri farklı parçalar kullanılarak gerçekleştirilir. Ancak hangi marka cep telefonu kullanırsanız kullanın kamera değişim adımları değişmez. Değişim işlemine konu olan cep telefonunun ederi birbirinden farklı olmaktadır. Örneğin, Redmi Note 8 kamera camı değişimi fiyatı iPhone cihazın kamera değişim fiyatıyla aynı olmayacaktır. Bu ve buna benzer cep telefonu markalarının kamera değişimi yapılırken öncelikle kamera ve kamera lensi temizlenir. Görüntünün düzelip düzelmediği kontrol edildikten sonra, kamera çekiminde net görüntüler elde etmeniz için steril bir çalışma gerçekleştirilir. Temizleme işleminin ardından cihazınızın sorunu düzelmediyse, eski kamera çıkarılır. Yeni kameranın montajlama işlemi ise cihazınıza uygun kamera seçimiyle tamamlanır. Ancak bu aşamaların başarısız geçmesi durumunda herhangi bir parçanın kameranın çalışmamasına etki edip etmediği de kontrol edilir. 

Cep telefonunuzun kamerasındaki arıza tam olarak tespit edildikten sonra değişim işlemi yapılır. Kamera arızalanmasında yapılan testlerin sonuçlanmasının ardından tarafınıza bilgi verilir. Sizden alınan onay ile birlikte cep telefonu kamera camıyla ilgili gerekli aksiyonlar alınır. Eğer telefonunuzun kamerasının değişmesi gerekiyorsa, bu işlem yapılır. Ancak kameranızda bir arıza varsa tamir, bu arızayı giderme üzerine kurulu olur. 

Orijinal Parçalar İle Kamera Camı Değişimi

Cep telefonlarının cam değişimi yapılırken tamamen orijinal parçalar kullanılır. Çünkü cihazınızın eski performansı ile çalışması için kamera seçimine çok dikkat edilir. Markanın ürettiği cihazların serisine uygun kamera camı seçilir. Örneğin, Redmi Note 9 Pro kamera camı değişimi fiyatı Note 9 serisi için sabit oranlardadır. Aynı zamanda, bu durumu marka unsuru da etkiler. Arızalanan ya da kırılan kamera camınızın eskisinden daha iyi çalışması için değiştirilecek parçanın orijinal parçayı aratmaması gerekir. Kameranızın hasar düzeyine göre tamiri ya da değişimi gerçekleştirilir. En sık hasar gören parçalardan biri kamera lensidir. Kamera lensleri son derece hassas parçalardır. Bu nedenle, kamera lensi takılırken titiz bir işçiliğin kullanılması gerekir. Telefonunuzu sık sık yere düşürüyorsanız, cep telefonunuzun lensi kayabilir. Bu durum, kameranızın da bozulmasına neden olur. Takılacak kaliteli lens sayesinde eskisi gibi net kamera görüntüleri elde edebilirsiniz. 

Kamera camı değişimi işlemi ön ve arka kameranın onarımı şeklinde olabilmektedir. Arka ya da ön kameranın bozulma sebebi anlaşıldıktan sonra cihazınıza arıza unsuruna uygun yedek parça desteği sağlanır. Arıza durumu ise alanında uzman çalışanlar tarafından tespit edilir. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü