Hizmet Verdiğimiz Markalar

Tamir ücretlerimiz kur kaynaklı belirli aralıklarla revize edilmektedir, lütfen ücret teyit ediniz.

Neden Tamirci Abi?

Orjinal parçalar ve Tamirci Abi onaylı A kalite parçalar

Onarımlarımız ve yedek parçalarımız telefonun ömrünü uzatır. Onarımlarımızda orjinal parçalar ve Tamirci Abi onaylı A kalite parçalar kullanıyoruz.

6 Ay Garanti

Tamirci abi gerçekleştirdiği tüm onarımlara 6 ay garanti vermektedir üstelik garanti belgesi ile, bu arada hediye ekran koruyucu ve kılıfınızı istemeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Galeri

iphone ekran camı değişimi
iphone ekran değişimi
iphone tamiri 2
iphone tamiri

Arka Kamera Değişimi

Cep telefonu kamera değişimi, sterilize ortamda ve montaj işlemi dikkat ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Telefon kamera değişimi yapılması gereken durumlar ve telefon kamera lensi temizleme işlemi bir birinden farklıdır. Eğer telefonun kamera fotoğraf çekerken lekeli resim çekiyor ise, video kaydı yaparken titreme oluyor ise, kamera resim ve video çekmek istediğiniz zaman hiç açılmıyor ise kameranız arızalanmıştır.

Birden çok kamerası bulunan telefonlarda daha net resim çekme şansınız ve resim çekerken fotoğrafçılar gibi farklı fotoğraf modları ile resim çekebilmekteyiz. iPhone telefonda portre çekme özelliği çalışmazken, normal resim çekme özelliği düzgün çalışabilmektedir. Bunun nedeni telefonda bulunan ikinci kameranın arızalanmasıdır. Birden fazla kamerası bulunan telefonlarda kamera arızası durumda, kamera değişim fiyatları daha yüksek rakamlara ulaşmaktadır.

Telefon kameralarında en çok hasar gören ve kameranın bozulmasına neden olan parçası kamera lensidir. Kamera lensleri çok hassa parçalardır. Telefonun düşmesi kaynaklı ufak bir darbede bile kamera lensi bozulabilmektedir. Kameranın dışındaki cam kırıldığı zaman kameraya değen tozlar ve pislikler de kamera lensinin bozulmasına sebep olmaktadır.

Ön kameraya geçiş yaparken veya arka kameraya geçiş yaparken siyah ekranda kalıyor ise telefon kamerasında veya kamera entegresinde arıza var demektir. Bunun tespit işlemleri servisimizde uzman teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Arka kamera değişim adımları

  • Kamera ve kamera lensi temizlenerek görüntünün düzelip düzelmediği kontrol edilir.
  • Temizleme işleminden sonra sorun düzelmediyse eski kamera çıkartılarak, yeni kameranın montajı yapılarak kameradaki sorunu devam edip etmediği kontrol edilir.
  • İlk iki aşama başarısız geçtiyse kameranın çalışmasına etki eden bir parça var mı diye kontrol ve tespit edilir.

Kamera arızalarında yapılan testler sonuçlandıkça müşterimize bilgi verilir. Müşterimizden onay alındığı zaman işleme devam edilerek sorun çözülür. Eğer müşterimiz telefonun kamera tamiri ve değişimi ile alakalı onay vermez ise hiçbir ücret ödemeden telefonu iade alabilmektedir.

Arka kamera değişimi sırasında bilgiler silinir mi?

Arka kamera değişim sırasında telefondaki hiçbir bilgiye zarar gelmez. Arka kamera değişimi yapılması için telefonların açılarak içindeki arızalı parçalar değiştirilerek yapılmaktadır. Bu arızalı parçaların değiştirilmesi, bilgilerin kaybolmasına silinmesi sebep oluşturacak bir işlem değildir.

Arka kamera değişiminde garanti süresi

Yaptığımız tamirlerinde ve onarımların tamamında olduğu gibi Arka Kamera Değişimi işleminde de 6 ay (180 gün) garanti verilmektedir. Tamir işleminden sonra garanti süreniz boyunca size verilen garanti belgesi ile dilediğiniz zaman telefondaki arka kamera sorunu için servisimize gelip ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgi için Garanti şartları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Telefonun arka kamerası ile ilgili sorun olup olmadığını anlayamıyorsanız ve bu yardıma desteğe ihtiyacınız var ise 0216 346 75 74 nolu telefondan veya 0546 725 25 25 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca whatsapp destek hattımızdan da arka kamera tamiri ile alakalı detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Menü