Samsung markasının Galaxy serisi, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Bu serinin farklı modellerde telefonları olması, kullanıcıların dikkatini çekiyor. Galaxy serisinin belli başlı arızalanmalardan kaynaklı olarak bozulabiliyor. Bu arızalanmalar ise cihazın karakteristik özellikleriyle özdeşen bir durum. Farklı Samsung markalı cihazların oluşturabileceği arızalar, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Samsung Galaxy tamiri, bazı sebeplere bağlı olarak gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu arıza sebeplerini 7 adımda sizler için derledik:

  • Mikrofon Arızası: Genel olarak bu problem, Samsung markalı cihazlarda görülen bir problem. Mikrofonun kir, toz ve benzeri partiküllerle kaplı olması ya da donanımsal arızalardan kaynaklı olarak bu sorunu yaşayabilmeniz mümkün. Mikrofon arızalanması durumumda yenisiyle değişimi yapılır. 
  • Titreşim Motoru Arızası: Bu arıza şekli Samsung Galaxy tamiri hizmetleri ile çözülebilecek bir durum. Titreşim motoru arızası, hareketli olan bu parçanın düşme ya da darbe sonucunda gerçekleşir. Bu arızalanmanın çözümü ise titreşim motorunun değişimi ile gerçekleştirilir. 
  • Ses Açma Kapama Tuşu Arızası: Çok fazla karşılaşılan bu sorun, ses açma ve kapama tuşunun sık kullanılmasından kaynaklıdır. Bu arızanın giderilmesi için orijinal yedek parça ile bozulan tuş değiştirilir. 
  • Yakınlık Sensörü Arızası: Bu arızalanmada hangi sensorun arıza verdiğine karar verilmesi için arıza şeklinin ne olduğunun tam olarak anlaşılması gerekir. Çünkü Galaxy serisinde ışık, ivmeölçer ve manyetometre sensörü gibi pek çok sensör yer alıyor. 
  • Şarj Soketi Arızası: Samsung Galaxy serisinin şarj soket kısmı çok sık kullanılıyor. Bu nedenle şarj soketinin değişim işlemi yapılır. Aynı zamanda kirlenen ya da tozla kaplanan soketin temizlenerek de arızanın giderilebildiğini söyleyebiliriz. 
  • Ön Kamera Arızası: Ön kameranın darbe ya da çarpma sonucu arızalanması veya donanımsal bir nedenden dolayı kameranızın işlevini yitirmesi sonucu ön kamera hasar görebilir. Bu sorun ise genelde ön kamera değişimi yapılarak çözülür. 
  • Kasa Değişimi İşlemleri: Kasa değişimi ilk olarak sorunun derinlemesine inilmesiyle yapılacak bir işlemdir. Sert darbeler sonucu kasa kısmının arızalanması ve işlevini kaybetmesi sonucu kasa değişimi yapılır. 

Samsung Galaxy Cihazlar için Verilen Diğer Teknik Servis Hizmetleri

Samsung Galaxy tamiri hizmetleri, geniş bir kategoriye ayrılıyor. Galaxy serisindeki cihazlar için sunulan teknik servis hizmetlerinin bir kısmını yukarıda sıraladık. Bu arızalanma sebeplerinin yanı sıra Samsung Galaxy cihazınız için alabileceğiniz farklı teknik servis hizmetleri de vardır. 

Galaxy serisinde en sık karşılaşılan arızalanmalar arasında kulaklık soketi problemi yer alır. Kulaklık soketinin darbe alması, toz ve kir gibi partiküllere maruz kaldığı için oluşabilir. Bunun yanı sıra cihazın bataryasının bitmesi ve ömrünü tamamlaması durumunda batarya değişimi yapılması gerekir. Cihazınızın arka kapağının hasar görmesi sonucunda ise arka kapak değişimi yapılan işlemlerden biridir. Galaxy serisinde yaşanan arızalanmaların arasında ahize problemi de yer alıyor. Ahizenin patlaması ve toz, kir kalıntılarından dolayı işlevini kaybetmesi durumunda ahize temizliği ya da değişimi yapılır. 

Samsung Galaxy teknik servis hizmetlerinden bir diğeri de arka cam ve kameranın çeşitli sebeplerden arıza vermesi sonucu çözüm yolunun aranmasıdır. Bu gibi durumlarda arka kamera ve arka cam değişim işlemi yapılır. Cihazların en sık kullanılan bölümü açma kapama tuşu olduğu için bu tuşun arıza vermesi sık rastlanan bir durumdur. Dolayısıyla açma kapama tuşu değişim işlemi, bu arızanın giderilmesi amacıyla hızlı ve etkili bir çözümdür. Samsung Galaxy cihazınızın ekranının çarpma ve darbelere maruz kalması, sıvı teması ve benzeri nedenlerden dolayı arızalanabilir. Ekranın tam olarak işlevini yitirmesi ise ekran değişimi yapılmasını gerektirir. Tamamen orijinal parçalar kullanılarak Galaxy serisine uygun bir ekranın takılması, telefonunuzun ilk günkü performansına kavuşturur.

Samsung Galaxy Tamir Fiyatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Samsung Galaxy serisine ait bir model, yukarıda belirttiğimiz gibi farklı türde arızalanmalara maruz kalabilir. Bu nedenle Samsung Galaxy tamiri fiyatları da farklılık gösterir. Samsung Galaxy serisi için ödeyeceğiniz tutarın değişkenlik göstermesi, kullandığınız cihazın düşük ya da yüksek modelli olmasına da bağlıdır. Yüksek modeller için yapılan parça değişim işlemlerinin fiyatı da yüksek olacaktır. Ancak bu durumun tam tersini de yaşayabilmeniz mümkündür. Galaxy serisi için arıza nedenlerine bağlı olarak tercih edilen yedek parça desteği de değişkenlik gösterir. Kullanılan yedek parçaların kalitesi, değişim ve tamir işlemi esnasında kullanılan işçilik; ödeyeceğiniz fiyatı etkileyen unsurlar arasında bulunur.

Yedek parça değişim işlemi yapılırken Samsung Galaxy cihazının hangi seride olduğu son derece önemli. Yüksek serili cihazların parçası da fiyat olarak yüksek satılır. Örneğin, yeni çıkan Samsung Galaxy cep telefonunun ekranı, piyasaya göre oldukça yüksek fiyatlı olacaktır. Çünkü Galaxy serisinde yeni çıkan cep telefonlarının yeni nesil teknoloji ve sistemler ile geliştirilerek üretiliyor. Buna bağlı olarak ekran değişim işleminin yapıldığı cihaz için fiyatlar sabit olmayabilir.

Samsung Galaxy teknik servis fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer detay ise cihazınızın arıza durumudur. Arızanın ciddi olması, cihaz üzerinde yapılacak işlem sayısını artırır. Bu durum ise fiyatların yükselmesine neden olur. Ancak basit bir arızadan kaynaklı olarak cihaz tamiri yapılacaksa düşük fiyatlara cihazınızın yenileneceğini söyleyebiliriz. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü