Akıllı telefonun hafızası dolduğunda ne yapmalıyım sorusunun cevabını yalnızca birkaç adımda alabilmeniz mümkündür. Bunun için de ilk önce akıllı telefonunuzu yakından tanımanız gerekmektedir. Bu yolda öncelikle depolamayı dolduran uygulamaların tespit edilmesi ve buna göre adımlar atılması da önemlidir.

Telefon depolama alanının arttırılmasında Tamirci Abi firmasından da gerekli destek hizmetleri alınabilir. Özellikle de depolama alanı tükeniyor şeklinde uyarılar ile karşılaşılması halinde uzman görüşünden faydalanmanız tavsiye edilmektedir.

Akıllı Telefonun Hafızası Dolduğunda Ne Yapmalıyım?

Bu yazımızda sizlerle akıllı telefonun hafızası dolduğunda ne yapmalıyım sorusuna yönelik faydalı yanıtları paylaşacağız. Bunun için de telefonda yer kaplayan şeyler nelerdir ve bunlara nasıl müdahale edilmelidir bilmeniz gerekmektedir. İşte, adım adım Akıllı telefonun hafızası dolduğunda ne yapmalıyım sorusunun cevabını oluşturan detaylar:

Sorunun Kaynağının Belirlenmesi

Akıllı telefon sahiplerinin depolama alanlarının dolu olması ile ilgili problemleri varsa bu yola atılacak ilk adım sorunun kaynağının belirlenmesidir. Buna göre akıllı cihazınızın depolama alanında yer alan verileri değerlendirerek bir çözüm yolu aramaya başlayabilirsiniz.

Depolama alanında geniş yer kaplayan uygulamaların tespit edilmesi bu süreçte atılan adımlar açısından oldukça önemlidir.

Depolamayı Dolduran Uygulamalar

Telefonun depolama alanının dolmasını sağlayan bazı uygulamaları tespit ederek gerekli temizleme işlemlerine başlayabilirsiniz. Özellikle de WhatsApp ve Messenger gibi uygulamalar, akıllı telefonlarda fazla yer kaplayan uygulamaların başında gelmektedir.

Bu uygulamalar, çoğu zaman sizden izin almadan çeşitli verilerin telefona kaydedilmesine neden olur. Bu yüzden ilk başta bu uygulamaların kapladığı alanlara yönelinmesi gerekmektedir.

Depolama Alanı Nasıl Boşaltılır?

Telefon hafızası temizleme Android ve IOS seçenekleri oldukça fazladır. Çeşitli temizleme programlarının kullanılması ile depolama alanlarının bir miktar temizlenmesi mümkün olabilir. Fakat bu yöntem her zaman için kesin çözüm olarak görülmemektedir. Bu yüzden Tamirci Abi firmasından uzman görüşü alarak buna göre kalıcı bir yöntem bulabilirsiniz.

Aynı zamanda telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek suretiyle de istenmeyen uygulama dosyalarından kurtulabilirsiniz. Fakat bu işlem telefonun tüm verilerini sileceğinden dolayı daha önceden bir yedek depolama yapmanız tavsiye edilmektedir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü