Apple Watch, Apple tarafından üretilen bir akıllı saat serisidir. Son zamanlarda hemen her akıllı telefon üreticisinin akıllı saat sektörüne giriş yaptığı açıktır. Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız, çeşitli uyumluluk sorunlarını da göz önüne aldığınızda tercih edeceğiniz en iyi şey Apple Watch olarak öne çıkmaktadır. Apple Watch saatlerinin maalesef ki kordon muhafazası diğer saatler kadar kuvvetli olmadığı için ufak darbeler sonucunda kolunuzdan düşebilir ve bu düşme sonucunda da hassasiyet sebebiyle kırılabilir. Hiç karşılaşmak istemediğiniz bir durum olsa da bazen ne yazık ki böyle durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Apple Watch’unuzun camı kırıldığında ya da herhangi bir hasar gördüğünde cihazınızın yenisini almanıza gerek yoktur. Apple, saatinizin camı kırıldığında maalesef ki Apple Watch ekran değişimi yapmıyor. Bunun yerine size daha indirimli yeni bir cihaz gönderiyor. Yeni bir cihaz satın almak yerine, nitelikli bir teknik serviste uzman ekipler tarafından ucuz maaliyetlerle ekran değişiminizi yaptırmanız daha avantajlıdır.

Cam Değişimi ve Ekran Değişimi Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Öncelikle cam değişimi yapmak yeni bir saat satın almaktan daha ekonomik bir durumdur. Değişen camın görüntüsü, kalite ve dokunmatik hassasiyeti açısından eskisine göre hiçbir fark gözetmemektedir. Fakat camı değiştirilen cihazlarda su geçirmezlik bantları yenilenmiş olmasına rağmen, bu durumda her zaman garanti verilemeyebilir. Bu nedenle saatle birlikte suya girilmemesi tavsiye edilmektedir. Apple Watch ön cam değişimi yapılabilmesinin ilk şartı ekrana görüntünün geliyor olmasıdır. Eğer dokunmatik sorunu yaşıyorsanız, Apple Watch cam değişimi yapıldığında büyük olasılıkla sorun çözülecektir çünkü işlem sırasında dokunmatik paneli de değişmektedir. Az bir ihtimalle, eğer dokunmatik problemi entegre sorunundan kaynaklıysa işte o zaman değişim yapmak sorunu çözmeyecektir. Bu durumda, cam değil komple Apple Watch ekran tamiri yapılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca, cihaz ekranı açılmıyorsa, ekranın bir bölümünde kararma var ise cihaza cam değişimi yapmak yine etkili bir çözüm olmayacaktır.

Apple Watch Tamiri Nasıl Yapılmaktadır?

Servise gelen cihazlar öncelikle tecrübeli ekip tarafından test edilmektedir. Sonra bulunan sorunlar size bildirilir. Cihazın sorunlarının tespit edilmesinden sonra Apple Watch ekran değişimi fiyat bilgisi verilmektedir. Ekran değişim işlemi yapılırken kullanılan malzemeler mevcutta piyasada bulunan orijinal parçalardan yapılır. Ayrıca kullanılan parçalara 6 ay garanti verilerek başka bir mağduriyet yaşamanızın önü kesilir. Apple Watch ekran değişimi yapılırken resimleriniz, videolarınız, rehberiniz, takviminiz, notlarınız ya da diğer bilgileriniz hiçbir şekilde silinmemektedir. İstediğiniz takdirde teknik servise bildirerek yedekleme çalışması yaptırabilirsiniz. Ekran değişimi yapıldıktan sonra, teknik servis tarafından performans ve dokunmatik testleri yapılmaktadır. Apple Watch 3 ekran değişimi dokunmatiği sağlam ve sadece camında çatlak veya başka bir deformasyonu var ise fiyat açısından daha avantajlı olarak yapılır. Sadece 3. Nesil modelinde değil, yine birçok Apple Watch modelinde de bu fiyatlandırma geçerlidir. Apple Watch SE ekran değişimi de yine 6 ay garantili ve orijinal parçalar ile yapılmaktadır.
Ekran değişimi yapıldıktan sonra, ekranınızın tekrar kırılmaması için ya da herhangi bir zarar gelmemesi için ekran koruyucu takılması tavsiye edilmektedir. Böylece saatinizi düşme ve darbelere karşın muhafaza etmiş olursunuz. Ekran değişimi işleminden sonra ödemeleri gerek nakit gerekse kredi kartı aracılığıyla yapabilirsiniz. Eğer sorun kullanıcı hatası sonucu meydana gelen deformasyonlardan kaynaklanıyorsa, servis tarafından sağlanan garanti kapsamının dışında kalmaktadır. Garanti kapsamı dışında kalacak sorunlar; kırık, lehim, çatlama ve ekranda çizik durumlarının olmasıdır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü