Arka camı değiştirilmiş iPhone marka telefonların özellikle de ikinci el alım satımlarda belirtilmesi önemlidir. Eğer böyle bir bilgi sunulmamışsa telefonu satın alacak olan kişinin bazı incelemeler yapması mümkündür.

Bu sayede eğer varsa ilgili telefonda yapılan parça değişimi de anlaşılacaktır. Arka camı değiştirilmiş iPhone nasıl anlaşılır sorusuna cevap bulmak için yazımızı takip edebilirsiniz.

Arka Camı Değiştirilmiş iPhone Modeli

Arka camı değiştirilmiş iPhone nasıl anlaşılır sorusu için işin uzmanında gerekli bilgileri almak yeterli olacaktır. İlk olarak iPhone arka cam değişimi konusunda bazı bilgilerin bilinmesi önemlidir.

iPhone marka akıllı telefonların arka kısmı artık cam formunda üretilmektedir. Bu da telefona şıklık ve daha iyi bir tutuş hissi katmaktadır. Fakat telefonun yere düşmesi sonucunda şık duran cam kısmın kırılma ihtimali de oldukça yüksektir.

Böyle durumlarda iPhone parça değişimi gibi hizmetlerden faydalanmak söz konusu olabilir. Üstelik modellerde görülen bu tip durumlarda komple kasa değişimi yerine yalnızca arka cam değişimi yapılabilmektedir.

Arka Camı Değiştirilmiş iPhone Modeli Nasıl Anlaşılır?

Arka camı değiştirilmiş iPhone modelinin anlaşılması için bazı detayları bilmek yeterli olacaktır. Özellikle de ikinci el iPhone cep telefonu satın alırken bu detaylar hayat kurtarıcı olabilir.

İlk olarak telefonun arka cam kısmının dokusuna bakmak gerekir. Arka cam değişimi yan sanayi ürünlerle yapılan telefonlarda pürüzsüz hissi almak çok zordur. Buna ek olarak arka camın parlak olması da mühimdir.

Yan sanayi ürünler kullanılarak yapılan değişimlerde daha mat bir arka cam ile karşılaşmak mümkündür. Telefonun kenar kısımlarında da elle değişim yapıldığında bir pürüz hissi almak söz konusudur. Böyle bir durumda da arka camın değiştirildiğini anlayabilirsiniz.

Aynı şekilde arka camın değiştirilmesi durumunda kimi zaman yapışkan izleri de kalabilir. Buna ek olarak kapağın tam oturmadığına da şahit olabilirsiniz. Bu tip durumlarda telefonun arka cam değişimin yapıldığı kesindir.

iPhone orijinal ekran değişimi gibi konularda her zaman Tamirci Abi firmasına güvenebilirsiniz. Tamirci Abi, lazer makinesi ile çalışarak el değmeden arka cam değişimini yapabilen kaliteli bir firmadır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü