Farklı şarj cihazı kullanmak telefona zarar verir mi sorusu, akıllı telefon sahiplerinin zihinlerini meşgul eden bir sorudur. Bu soruya yanıt bulabilmek adına elinizde olan akıllı telefonun da özelliklerini bilmeniz gerekmektedir.

Pek çok akıllı telefon kullanıcısı farklı şarj aleti telefonu bozar mı sorusunu sormakta aslında haklı bir kaygıya sahiptir. Biz de bu sorulardan yola çıkarak farklı şarj cihazı kullanmak telefona zarar verir mi sorusuna yanıt aradık.

Farklı Şarj Cihazı Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?

Şarj aletleri konusunda en sık sorulan soruların başında Xiaomi telefonu başka şarj aletiyle şarj etmek sorusu da yer almaktadır. Xiaomi ya da başka marka ya da model telefonlarda şarj cihazının doğru seçilmesi oldukça önemlidir. Bunun da en büyük nedeni akıllı telefonun kaç watt’a kadar desteklendiğinin bilinmemesidir.

Hem şarj cihazının hem de kullanılan akıllı telefonun kaç watt’a kadar desteklendiğinin bilinmesi önemlidir. Çünkü bu bilgilerin ışığında bir şarj cihazı tercihinde bulunulması tavsiye edilir. Özellikle son yıllarda piyasaya sürülen akıllı telefonların hızlı şarj özelliğine sahip olması buna uygun seviyede şarj aletinin kullanılmasını gerekli kılmaktadır.

Orijinal Olmayan Şarj Kablosu Kullanmanın Zararları

Farklı şarj cihazı kullanmak telefona zarar verir mi sorusuna orijinal olmayan şarj kabloları üzerinden de cevap verilebilir. Çakma şarj kablosu telefona zarar verir mi sorusunun cevabı kesinlikle evet şeklinde olmalıdır. Orijinal olmayan şarj cihazlarının kullanılması telefona ciddi ve geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

Bu yüzden şarj cihazı yenilemesine giderken tamamen orijinal olan kabloların ve adaptörlerin kullanılması önemlidir.

Tamirci Abi firması tarafından sunulan hizmetlerin ışığında da akıllı cihazlar için her zaman orijinal şarj cihazları satışı yapılmaktadır. Üstelik firma bünyesinde yer alan uzman ekipler tarafından akıllı telefonunuza en uygun şarj cihazı seçiminin yapılması da mümkündür.

Akıllı telefonun özellikleri belirlenip tespit edilerek telefonun kapasitesine uygun bir cihaz ile şarj edilmesi sağlanmış olur. Bu sayede kapasitesi yüksek cihazların daha hızlı bir şekilde şarj edilebilmeleri de mümkün kılınmış olur.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü