Huawei şarjı çabuk bitiyor ne yapmalıyım sorusu son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar, kuşkusuz gündelik yaşantımızı oldukça kolaylaştırıyor.

Özellikle son dönemlerde piyasaya çıkan yüksek kapasiteli bataryalar sayesinde günlük telefon kullanım süresi de gözle görülür bir şekilde artıyor. Her ne kadar kullanıcılar yüksek kapasiteli bataryalar kullansa da ne yazık ki çeşitli etmenlerden dolayı cihazların şarjı çabuk bitebiliyor.

Peki, Huawei markalı cihazların şarjı neden çabuk biter ve şarjı çabuk biten telefonlara hangi çözüm yolları önerilir?

Huawei şarjı Neden Çabuk Bitiyor?

Huawei şarjı neden çabuk bitiyor sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Kullanıcıların canını oldukça sıkan bu durum genellikle batarya ömrünün azalmasından dolayı meydana gelebilmektedir.

Peki, kullanıcıları son derece etkileyen bu sorunun diğer önemli sebepleri nelerdir?

  • Konum servislerinin açık olmasından dolayı şarjınız çabuk bitebilir.
  • Arka planda çalışan uygulamalar nedeniyle şarj sorunu yaşayabilirsiniz.
  • Sürekli ve oldukça uzun süren kullanımlardan dolayı şarjınız oldukça kısa süre içerisinde bitebilir.
  • Bataryada meydana gelen arızalardan dolayı cihazınız aniden kapanabilir veya şarjınız son derece hızlı bir şekilde azalabilir.

Yukarıda yer alan nedenlerden ötürü şarjınız çabuk bitiyor olabilir. Eğer batarya da yaşanan bir arızadan dolayı şarjınız çabuk bitiyor ise tüm bu nedenlere ek olarak cihazınızın üst kısmında ısınma hissedebilirsiniz.

Huawei Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?

Huawei şarjım çabuk bitiyor sorunu, son dönemlerde oldukça sık görülen arızalardan biri olarak kabul edilmektedir. Son derece önemli olan bu problem, bataryadan dolayı meydana geliyor ise mutlaka uzman bir teknik servise başvurarak batarya değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Söz konusu bataryanın değişimi ile birlikte yukarıda yer alan problemlerde çözüme kavuşturulacaktır. Tüm bunların yanı sıra pil kalibrasyon işlemi de yaparak, batarya sağlığını oldukça uzun bir süre kolaylıkla koruyabilirsiniz. Pil kalibrasyon işlemi için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikli olarak cihazınızı %100 şarj olana kadar aralıksız bir şekilde şarj ediniz.
  • Ardından şarjınız %10’un altına düşene kadar cihazı normal bir şekilde kullanınız.
  • Tüm bu işlemlerin ardından cihazınızı tekrar %100’e kadar şarj ediniz ve kalibrasyon işlemini tamamlayınız.

Yorumlar

1 Yorum. Yeni Yorum

  • abi huawi p9 lite telefonum var ekranı kırılmıştı ve pilinde sorun vardı ikisinide değiştirdim şarja taktım sabah 96 ydı 30 dk kullandım sonra telefonun şarjı bitmiş şarja tekrar taktığımda şarjım 76 olarak göründü telefonu açtığımda ise şarj 0 dedi ve kapandı bu neyden kaynaklanıyor

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü