Her telefon markasında oluşabilecek bir durum tuş sorunu Huawei ses açma, kapama, güç tuşu üzerinde de meydana gelebilir. Özellikle yoğun kullanıma bağlı olarak erken zamanlarda oluşabilir.

Huawei kullanıcıların yaşamış olduğu bu sorun çok sık olmamakla birlikte görülür. Çünkü ünlü markanın telefonları sağlamlık ve uzun süreli kullanımlar için testleri başarı ile geçmiştir. Fakat kullanım sırasında telefonun sıvı teması ya da darbe alması ile bu sorunlar oluşabilir.

Bu yazımızda Huawei serisi telefonların ses açma kapama güç tuş takımı ile ilgili sorunları detaylıca anlattık. Yazı içerisinde bozulma sebepleri ve değişim işlemlerine yönelik tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Huawei Ses Açma Kapama Güç Tuşu Neden Bozulur?

Huawei ses açma, kapama, güç tuşu neden bozulur sorusu birçok kullanıcının aklına gelen fakat çözüme ulaşamadığı bir sorudur. Sorun kişi kaynaklıysa mutlaka günlük kullanımların incelenmesi sorunun oluşma nedenini ortaya çıkaracaktır.

Telefonun tuş takımı üzerinde oluşan sorunun nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Telefonun darbe alması
  • Tuşların herhangi bir sıvı ile teması
  • Havadaki nemin etki etmesi
  • Ses tuşları arasına toz kaçması ve bu nedenle flexi yırtılması

Yukarıdaki sebepler neticesinde tuşlarda temassızlık oluşması hatta tuşlara basıldığı halde tepki alınmamasına yol açabilir. Sorunun giderilmesinde teknik servislerce uygulanacak yöntemlerle çözüme ulaşılır.

Huawei Ses Açma Kapama Güç Tuşu Değişimi Nasıl Yapılır?

Huawei telefonlarda meydana gelen bu sorunun çözümünde maalesef ki telefonun açılması ve yeni tuşlarla eskilerinin değişmesi söz konusu olabilir. Özellikle flexi yırtılması sonucunda bu işlem yapılır.

Huawei ses açma kapama ve güç tuşu üzerinde meydana gelen bu durumun giderilmesinde aşağıdaki sonuçlar ortaya çıkar:

  • Flex değiştirilirken ortamın tozdan arınmış olmasına dikkat edilmeli
  • Değişimi yapılan telefonun modeline uygun olarak yeni ve orijinal flex kullanılması
  • Telefonda yapılan bu işlemde bilgiler üzerinde kayıp yaşanmaması
  • İşlem sonucunda ses açma kapama tuşlarının sorunsuz olarak kullanılması

Yukarıdaki bilgiler işlem yapıldıktan sonra kullanıcının bilmesi gereken sonuçtur. Fakat oluşması muhtemel teknik sorunlar için mutlaka yetkili servilere danışılmalı, bilgiler alınmalıdır. Huawei ses açma kapama tuş değişimi işlemleri için mutlaka tecrübeli teknik servisler tercih edilmelidir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü