Huawei cep telefonu tamiri için sunulan hizmetlerin başında parça değişimi geliyor. Akıllı cihazlarda zaman zaman çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Bu arızalar cihazınızın yazılımsal ve donanımsal problemler çıkarması şeklinde oluşabilir. Tamir işlemleri kullanıcı hatasından kaynaklı olan arızalanmalarda da yapılabiliyor. Arızaların çözümüne yönelik uygulanan birçok yöntemin değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Huawei tamiri hizmetleri ile ilgili bilmeniz gereken en temel 3 madde aşağıdaki gibi sıralanabilir: 

  1. Huawei markalı cihazların tamiri farklı cihaz noktaları için gerçekleştirilen işlemlerdir. Tamir hizmetlerinin basit ve ciddi olarak iki şekilde gerçekleştirildiği söylenebilir. Basit arızalanmalar arasında soketin toz, kir ve benzeri partiküllerden dolayı işlevini kaybetmesi gibi durumlar yer alır. Arızalanmanın giderilmesi için ise tek yapılması gereken toz ve partiküllerin soket kısmından temizlenmesidir. Bunun yanı sıra, arızalanmanın basit olmadığı durumlar da vardır. Örneğin, kamera arızalanmasından kaynaklı olan durumlarda kamera değişimi gerçekleştirilir. Örnek verdiğimiz her iki arıza türü de farklı şekillerde çözüme kavuşturulan durumlardır. Kir ve tozların arındırılması evde yapabileceğiniz bir işlemken kamera değişimini uzman bir elden destek alarak yaptırmanız gerekir. 
  2. Tamir hizmetinin verilmesi için ilk olarak sorunun kaynağına inilmesi gerekir. Sorunun hangi nedenden kaynaklı ortaya çıktığı saptandıktan sonra, uygun teknik ekipman desteği ile arızalı parçanın değişimi yapılır. 
  3. Huawei markalı cep telefonlarında belli başlı arıza durumları söz konusu olabiliyor. Huawei tamiri hizmetleri teknik servisi hizmetleri arasında kasa değişimi, kamera camı değişimi, hoparlör değişimi, ahize değişimi, titreşim motoru değişimi, ses açma ve kapama tuşunun değişimi gibi çalışmalar yer alıyor. 

Huawei Tamir Hizmetleri Hangi Durumlarda Veriliyor?

Huawei tamir servisi hizmetleri, cihazların kullanıcı hatasından ya da belli sebeplerden kaynaklı olarak veriliyor. Tamir işleminin yapılması için cihazınızın belli başlı noktalarının hasar görmesi ya da donanımsal bazı durumların cihazın işlevini bozması gerekir. Bu gibi durumlar, cihazın kullanımı noktasında sıkıntılar yaşamanıza neden olacaktır. Dolayısıyla cihazınızın arızalı olan yerinin profesyonel bir el tarafından tamir edilmesi gerekir. Huawei markalı cep telefonları için tamir, bakım ve benzeri hizmetlerin verilme sebepleri arasında aşağıdaki maddeler sıralanabilir: 

  • Titreşim motoru değişim işlemi, titreşim motorunun verdiği arızanın giderilmesi için gerçekleştirilir. 
  • Ses açma kapama tuşu değişimi ise bu tuşun işlevini kaybetmesi ya da aksayarak çalışması durumunda yapılır. 
  • Huawei markalı cep telefonlarındaki ön kamera değişim işlemi ise kullanıcı hatasından kaynaklı olan darbe ve çarpma sonucu kameranın bozulması ya da donanımsal bir problemden dolayı yapılır. 
  • Mikrofon değişim işlemi ise mikrofonun bozulması ve karşı tarafın sesini alamama gibi problemlerden dolayı yapılacaktır. 
  • Şarj soketinin değişimi ise soketin iç kısmına biriken kir ve tozlardan dolayı arıza oluşması durumunda yapılabilir. Bunun yanı sıra, darbe sonucu soketin eğilmesi durumunda da yeni soketin takılabileceğini söyleyebiliriz. 
  • Kamera camının darbe alması ve çizilmesi gibi problemlerden dolayı ise kamera camı değişimi yapılacaktır. 

Yukarıda sıralanan nedenlerin yanı sıra, arka kamera değişimi, hoparlör değişimi, ahize değişimi ve ekran değişimi gibi işlemler de farklı türde arızalanmaların giderilmesi için yapılan işlemlerdir. Bütün bu bakım ve onarım işlemleri Huawei tamiri hizmetleri garanti süresi kapsamına dahil edilir. Garanti kapsamı boyunca tamir edilen yerin tekrar arıza vermesi durumunda onarım işlemi tekrarlanır. Onarım işleminin orijinal yedek parçalar ile gerçekleştiriliyor olması cihazınızı uzun ömürlü bir şekilde kullanabilmenize olanak sağlar. Huawei markalı cihazlardaki teknik özelliklere zarar vermeden yapılan tamir işlemleri uzun süre cihazınızı kullanmanıza olanak sağlar. 

Huawei Tamir Fiyat Aralıkları 

Huawei tamiri fiyatları üzerinde etkili olan birçok detay vardır. Seçkin bir cep telefonu markası olan Huawei, oldukça kaliteli cep telefonları üretir. Üretilen cep telefonlarının teknik özelliklerinden dolayı zaman zaman çeşitli bölgelerinde arızalanmalar meydana gelir. Bu arızanın niteliği, kapsamı ve benzeri unsurlar fiyat aralıklarını etkiler. Tamir için talep edilen ücretlerin değişime konu olan yedek parçanın niteliğine bağlı olduğunu da söylemek mümkündür. Huawei markalı cep telefonlarının tamir ve parça değişim işlemleri için verilen fiyat teklifleri aynı oranlarda değildir. Çünkü yapılan işleme bağlı olarak fiyat oranları değişkenlik gösterir. Özellikle, parça değişimi için yedek parçalar kullanılırken, parçanın kalitesi ve ücreti birbiri içinde ayrılır. Parça değişimi için kullanılan yedek parçanın düşük ya da yüksek fiyatlı oluşu ödeyeceğiniz tutara yansıyacaktır. Tamir işlemiyle birlikte yapılan parça değişimleri yapıldığında ise daha yüksek fiyat teklifleri verilir. Kaliteli, güvenilir bir hizmet garantisiyle bütçe dostu tamir hizmetleri verilir.

Huawei cihazlarının güvenilir bir şekilde ve uygun fiyatlara tamir edilme işlemleri, alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilir. Fiyata yansıyan bir diğer etmen ise cihazın serisidir. Huawei markalı cihazların farklı seriler şeklinde tasarlanmış olması değişime konu olan parçanın fiyatına yansır. Eğer cihazınız yeni bir modelse değişime konu olan parçanın fiyatının yüksek olmasından dolayı, tamir fiyatı da yükselir. Değiştirilecek olan parçanın zor bulunması da fiyatsal oranları etkiler. Çünkü markanın tasarladığı cihazlar yedek parça anlamında zor bulunan ekipmanlardan oluşabiliyor. Bu durum ise yedek parça değişimlerinin fiyat aralıklarına etki etmesine neden olur. Aynı zamanda, parça değişimi yapılırken kullanılan işçilik de fiyatları etkileyecektir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü