İkinci el iPhone piyasası günümüzde sıfır el cep telefonu piyasası ile yarışır hale gelmiştir. Fakat hala ikinci el telefon alırken akılda soru işaretlerinin kalması söz konusudur. Özellikle de telefonda herhangi bir değişimin yapılıp yapılmadığını bilmek yeni alıcıların en doğal haklarından biridir. Bu tip durumlarda telefonu satışa çıkartan kişiler her zaman doğruyu da söylemeyebilir. Fakat artık buna son verecek bir gelişme ikinci el iPhone almak isteyenleri oldukça sevindirmişe benziyor.

İkinci El iPhone Almak Artık Daha Güvenli

İkinci El iPhone Almak İsteyenlere Sevindiren Haber!

İkinci el iPhone piyasası, son dönemlerde yeniden popüler bir hale geldi. Özellikle de ikinci el iPhone 13 gibi üst modellerin satışında büyük bir patlama yaşanmakta. Bu konuda Apple da hemen harekete geçerek telefonlarına yeni bir özellik getirme müjdesini verdi. Apple’ın iOS 15.2 güncellemesi artık telefonda yapılan parça değişimlerini kullanıcıya sunabilecek.

  1. el iPhone 11 gibi modellerde de uygulanacak olan bu güncelleme sayesinde telefonda hangi parçanın değişip değişmediğini görebileceksiniz. Telefonda yer alacak olan “Parça ve Servis Bilgisi” seçeneği sayesinde orijinal parçaları ve bilinmeyen parçaları ayrı ayrı olarak görme şansına sahip olacaksınız.

iPhone model telefonlarda yapılan iPhone parça değişimi uygulamalarından haberdar olmak artık daha kolay olacak. Özellikle de ikinci el satışların artışa geçtiği bu dönemde Apple’ın aldığı bu karar yüzleri güldürdü.

İkinci El iPhone Parça Değişimleri Nasıl Anlaşılacak?

İkinci El iPhone Almak İsteyenlere Sevindiren Haber!

Apple’ın yeni güncellemesinde Ayarlar – Genel – Hakkında kısmını ziyaret eden kullanıcılar burada servis bilgilerine ulaşabilecek. “Parça ve Servis Bilgisi” sekmesine tıklandığında da telefonun geçirdiği değişimler anında görülebilecek.

Bu yeni uygulama şimdilik yalnızca telefona uygulanan pil, ekran ve kamera uygulamalarından haberdar ediyor. Fakat bu özellik de yalnızca iPhone X ve sonrası için geçerli olacak. iPhone 11’de ekran ve pil onarımları görülebilirken iPhone SE ve X modellerinde yalnızca pil onarımı görülecek.

Gelen bu yeni özellik sayesinde parçaların kalitesinin de anlaşılması mümkün olacak. Hatta parçanın takılması durumunda meydana gelen hasarlar da telefonda kullanıcıların bilgisine sunulabilecek. Bu da artık ikinci el telefon piyasasına ekstra güven katacak.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü