iPhone cihazın çalındı gibi sorunlarda birden fazla yapabileceğiniz işlem bulunmaktadır. iPhone marka akıllı telefonların çalınması halinde yeniden bulunması için çeşitli programlar geliştirilmiştir.

Elbette bu programlar size bir yere kadar hizmet edebilir. Daha etkili bir sonuç alabilmek adına en yakın karakola başvuruda bulunmanız daha doğru olacaktır.

iPhone Cihazım Çalındı Ne Yapabilirim?

iPhone cihazın çalındı sorunu için öncelikle “iPhonu’mu Bul” hizmetinden faydalanabilirsiniz. iPhone cihazın çalındı sorunu için farklı bir Apple cihazı üzerinden telefonunuzu haritada takip etmeniz mümkün olacaktır. iPhonumu bul iCloud ile etkileşimde olan oldukça faydalı bir uygulamadır. Bu uygulama vasıtası ile kısa sürede kayıp olan telefonunuzu bulabilmeniz mümkün olabilir.

iPhone cihazın çalındı sorunu için aynı zamanda telefonu kayıp olarak işaretleme yöntemini de deneyebilirsiniz. Bu sayede akıllı telefonunuz şifreleme yöntemi ile kapalı tutulacaktır. Aynı şekilde telefonun Apple Pay kısmı da kayıp olarak işaretlendiği vakitte devre dışı kalacaktır.

Kayıp iPhone bulma için atacağınız teknik adımlar bundan ibarettir. Bu adımları uygulamak için de Apple’ın kendi sitesinde yer alan adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Bu tür kayıp ve çalınma durumlarında haritadan telefon izi sürmenin olumlu sonuçlar verdiği söylenebilir.

iPhone İçin Çalıntı Başvurusunda Bulunma

iPhone cihazın çalındı sorununa yönelik atacağınız en önemli adımların başında hırsızlık başvurusunda bulunma gelir. Her ne kadar telefonun izini de sürseniz olumlu sonuç alabileceğinizin garantisi bulunmamaktadır. Bu yüzden iz sürdükten hemen sonra en yakın karakola başvuruda bulunabilirsiniz.

iPhone kayboldu gibi durumlarda haritadan iz sürme %100 çalışırken çalıntı durumlarında bu adım devre dışı bırakılabilir. Telefonunuzun çalınması durumunda karakola başvurmayı ihmal etmeden elinizi çabuk tutmanız da önemlidir. Bu sayede iPhone marka akıllı telefonunuzu bulma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

iPhone marka akıllı telefonların çalındıktan sonra en kısa sürede elden çıkarılması da söz konusudur. Bu tip hırsızlık durumlarında çalan kişi çaldığı akıllı telefona nakit paraya çevirme derdinde olabilir. Bunun için de işi şansa bırakmayarak takip ve polis yoluyla telefonunuza yeniden kavuşmanız mümkün olabilir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü