iPhone ekran parlaklığı artırma için yalnızca birkaç basit adımın uygulanması yeterli olacaktır. Ekran parlaklığını hem otomatik hem de manuel olarak artırmak mümkündür. Ekranın parlaklığı, günün belli zamanlarında artırılabilirken özellikle de geceleri düşürülebilir.

Bunun için de yazımızda sizinle paylaştığımız adımları uygulamanız yeterli olacaktır. iPhone ekran parlaklığı artırma konusunda merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone Ekran Parlaklığı Artırma

iPhone ekran parlaklığı artırma için her modelde benzer aşamaları geçmek yeterli olacaktır. iPhone 12 ekran parlaklığı için de daha düşük modeller için de elle parlaklık artırma yöntemi uygulanabilir. Bunun için de aşağıda vermiş olduğumuz adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Ayarlar > Ekran ve Parlaklık

Ayarlar kısmından Ekran ve Parlaklık alanına tıklarsanız parlaklığı dilediğiniz şekilde elle ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra telefon ekranını yukarı kaydırarak da ekran parlaklığı ile oynayabilirsiniz. Bu işlemleri günün belli saatlerinde ekranı daha iyi görebilmek adına manuel olarak uygulayabilirsiniz.

iPhone ekran parlaklığı artırma için otomatik yöntemleri de deneyebilirsiniz. Bunun için de aşağıda sizinle paylaştığımız basit adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Ayarlar > Erişilebilirlik > Ekran ve Metin Puntosu > Otomatik Parlaklık

Yukarıda verilen adımları uygulayarak gün içinde ekran parlaklığının otomatik olarak ayarlanmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone Ekran Parlaklığı Artırma Sorunları

iPhone kullanıcıları kimi zamanlarda iPhone 11 ekran parlaklığı sorunu gibi sorunlar ile karşılaşabilir. Bunun için ilk önce yukarıda paylaşmış olduğumuz adımları uygulayarak bir deneme yapılması gerekmektedir. Eğer böyle bir sorun gerçekten de varsa o zaman telefonunuzu bir uzmana emanet etmeniz doğru adım olacaktır.

Ekran parlaklığını konusunda sorun yaşıyorsanız telefonun bundan bağımsız sorunlarının da olması söz konusudur. Bu yüzden alanında uzman olan ekiplerden gereken desteği alabilirsiniz. Bu tip konularda da her daim Tamirci Abi firması tarafından sağlanan hizmetlere güvenebilirsiniz.

Tamirci Abi firması, iPhone teknik servis konumunda bir firma olarak her zaman etkili bir şekilde hizmet vermektedir. Tamirci Abi firmasından alacağınız hizmetlerin tamamı da hem bütçe dostu hem de güvenilir ve kaliteli hizmetlerdir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü