iPhone fotoğraf aktarma sorunu, her model telefonda görülebilen fakat çözümü de bulunan bir sorundur. iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atma sorunu, uzun zamandır teknik ekipleri de meşgul eden bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun nedeni altında da birden fazla parametre yer alabilir. Kimi yazılımsal sorunlar da iPhone fotoğraf aktarma sorunu yaşatabilmektedir.

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Nedir?

iPhone fotoğraf aktarma sorunu, hemen hemen her model iPhone’da görülen oldukça popüler bir sorundur. Bu sorunun nedenleri altında kullanıcı hatası olabildiği gibi yazılımsal ya da donanımsal sorunlar da yatabilir. iPhone marka akıllı telefondan bilgisayara fotoğraf atma sürecinde verim alamamak söz konusudur. Bu konuda yüzde yüz verim almak için de sizinle paylaşacağımız adımları izlemeniz yeterlidir.

iPhone fotoğraf aktarma sorunu için biz de sizlere yönelik kesin çözüm içeren adımları derledik. iPhone aktarma sorunu yaşamamak adına siz de bu adımları dikkatlice uygulayabilirsiniz.

iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Çözümleri Nelerdir?

iPhone fotoğraf aktarma sorunu için öncelikle bilgisayara bağlandığınız USB kablosunun orijinal olmasına özen göstermelisiniz. Orijinal olmayan USB kabloları da fotoğraf ya da veri aktarma sorunlarında birincil rolde bulunabilmektedir. Aynı şekilde yıpranmış ve temassızlık yapan kablolarla da benzer sorunları yaşamak mümkündür.

iPhone fotoğrafları bilgisayara aktarma için daha sonrasında “Bu bilgisayara güvenilsin mi?” sorusuna da olumlu yanıt vermek gerekmektedir. Bilgisayara güvenilsin mi sorusuna olumsuz yanıt vermek aktarma işleminin başarısız olmasına neden olacaktır. Bu işlemin de ardından sırasıyla “ayarlar” ve “fotoğraflar” sekmelerine gitmemiz gerekmektedir.

Daha sonrasında “Mac veya PC’ye Aktarma” seçeneğine de tıklayarak en altta yer alan “Özgünleri Tut” seçeneğine onay veriyoruz. USB kablosunu 50 saniye kadar çıkartıp yeniden taktıktan sonra Bilgisayarım kısmında yer alan Apple iPhone klasöründe fotoğrafları bulabiliriz. Burada yer alan görsellerden istediklerinizi kopyalayarak bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Bu işlemi yapmanız halinde akıllı telefonunuzda yer alan görsellerin her biri bilgisayara aktarılabilir hale gelecektir. Bilgisayarınızda yeni bir klasör açarak telefondan gelen görselleri ya da verileri buraya oldukça kısa sürede kopyalayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü