iPhone güncelleme yapamıyorum sorunu da pek çok akıllı telefon kullanıcısının karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu sorunun altında da çoğu zaman birden fazla neden yatabilir. Fakat evde de uygulayabileceğiniz birkaç yöntem ile sorunu ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır. iPhone güncelleme yapamıyorum sorunu için ilk önce aşağıda sizinle paylaştığımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

iPhone Güncelleme Yapamıyorum Sorunu

iPhone güncelleme yapamıyorum sorununda ilk önce yeterli saklama alanının olup olmadığına bakılması gerekmektedir. Bunun için de Ayarlar – Genel – Saklama Alanı kısmından gereken bilgiyi alabilirsiniz. Saklama alanı gerçekten de yetersiz ise güncelleme yapmak için bazı programları silmeniz gerekebilir.

iPhone güncelleme yapamıyorum sorunu için genellikle saklama alanının yetersizliği neden olarak gösterilmektedir. Elbette bu soruna neden olan başka noktalar da bulunmaktadır. Örneğin iPhone 7 güncelleme yapamıyor sorununda telefonun artık güncelleme kabul etmediğini bilmek gerekmektedir. Bazı eski model akıllı telefonlar, yeni güncellemeler için uygun değildir.

Telefonunuzun güncellemeye uygun olup olmadığına model adı vererek bakabilirsiniz. Örneğin iPhone 6 son güncelleme şeklinde arama yaparak bu model telefonların güncelleme durumlarını öğrenebilirsiniz.

iPhone Güncelleme Sorunları

iPhone güncelleme yapamıyorum sorununun altında daha farklı nedenler de yatabilir. Örneğin güncelleme esnasında telefonunuz donmuş ise aygıtı yeniden başlatmanız daha doğru olacaktır. Özellikle de daha eski model iPhone marka telefonlarda bu tip donma sorunları ile karşılaşılabilir.

iPhone yazılım güncelleme sorunlarını ortadan kaldırmak için mutlaka şarjınızın yeterli olup olmadığına da bakmanız gerekmektedir. Şarjın yetersiz olması durumunda telefonunuzun fabrika ayarlarına geri dönebilmesi söz konusu olabilir. Yeni model akıllı telefonlarda kablosuz bir şekilde güncelleme yaparken karşınıza uyarı ekranının çıkma nedeni de tam olarak budur.

iPhone marka akıllı telefonlar için güncelleme yaparken yukarıda sizinle paylaştığımız detayları bilmeniz yeterli olacaktır. Daha ciddi sorunlar için de Tamirci Abi firmasından destek almanız tavsiye edilmektedir. Tamirci Abi firması, iPhone da başta olmak üzere pek çok akıllı telefona ve modele yönelik hizmet sunan bir firmadır. Siz de Tamirci Abi firmasının kaliteli ve güvenilir hizmetlerinden dilediğiniz her zaman faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü