iPhone IMEI nasıl sorgulanır sorusuna yönelik tüm faydalı yanıtları bu yazımızda bulabilmeniz mümkündür. Özellikle de yurt dışından satın alınan iPhone marka telefonlarda IMEI kaydının sorgulanmış olması çok önemlidir. Bu kaydın bulunmaması durumunda telefonunuz yurt içindeki aramalara ve mesajlaşmalara kapalı hale gelecektir. Apple IMEI kaydını sorgulamak için de yalnızca birkaç temel adımı atmak yeterlidir.

iPhone IMEI Kaydı Nasıl Sorgulanır? – iPhone IMEI Kaydı Öğrenme

iPhone IMEI nasıl sorgulanır sorusuna yanıt vermeden önce IMEI kaydının önemini bilmek gerekmektedir. Buna göre IMEI kaydı, hem garanti kapsamında hem de telefonun kayıtlı bulunması adına mutlaka olması gereken bir bilgidir. Özellikle de yurt dışından alınan cep telefonu ya da tabletlerin IMEI kaydının yaptırılmış olması gerekir.

iPhone IMEI nasıl sorgulanır sorusuna da hem cihaz üzerinden hem de cihazın kutusu üzerinden yanıt vermek mümkündür. Öncelikle satın almış olduğunuz akıllı telefonun kutusunun arka kısmında IMEI kaydını görebilirsiniz.

Bunun haricinde iPhone IMEI sorgulama kodu ile de bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunun için telefonunuzdan *#06# kodunu tuşlamanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde dilerseniz “ayarlar – genel – hakkında” seçeneklerine tıklayarak da IMEI kaydını öğrenebilirsiniz. Bu işlem sayesinde Apple seri numarası sorgulama işlemini de aynı anda yapmış olursunuz.

iPhone IMEI Kaydı Sorgulama Neden Önemlidir?

iPhone IMEI nasıl sorgulanır sorusuna yukarıda faydalı yanıtlar verdik. iPhone IMEI nasıl sorgulanır öğrendikten sonra IMEI kaydının hangi durumlarda işe yarayacağını da bilmeniz gerekmektedir.

IMEI kaydı, telefonun yasal olarak kaydedilmiş olmasını sağlayan bir özelliktir. Bu sayede telefonun garanti kapsamında hizmet alabilmesi de mümkün hale gelecektir. IMEI kaydı bulunmayan cihazlar, garanti hizmetinden mahrum bırakılmaktadır.

IMEI kaydı, aynı zamanda telefonun yasal statü kazanmasına da yardımcı olan bir bilgidir. IMEI kaydı bulunmayan cep telefonu ya da tabletler çalıntı olarak sınıflandırılır. Bu da telefon sahibinin ileride çeşitli sorunlar ile uğraşmasına neden olabilir. Zaten IMEI kaydının olmadığı tespit edilen cihazların kullanımlarına da sınırlama getirilmiştir. Bu yüzden her telefon kullanıcısının IMEI kaydını sorgulayabiliyor olması önemlidir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü