iPhone iTunes bağlanmıyor sorununa yönelik atılması gereken birkaç önemli adım bulunuyor. Bu gibi sorunların temelinde genellikle USB kablosu ile ilgili sorunlar yatabiliyor.

iPhone iTunes bağlanmıyor sorunu, bilgisayar markası ya da modeli fark etmeksizin herkesin başına gelebiliyor. Biz de iPhone iTunes bağlanmıyor sorununa yönelik en faydalı bilgileri sizler için derlemek istedik.

iPhone iTunes Bağlanmıyor Sorunu Nedir?

iPhone iTunes bağlanmıyor sorunu, bilgisayarın iPhone marka akıllı telefonu algılamaması durumudur. iTunes da iPhone ile bilgisayar arasında köprü rolü bulunan bir çeşit özel programdır. Apple tarafından geliştirilen bu program sayesinde Apple cihazların bilgisayar ile olan bağlantısı kurulmuş olur.

Fakat son dönemde iTunes telefonu görmüyor şeklinde sorunlar yaşanmaya başlanmıştır. Bu tip sorunlarda USB kablosuyla ilgili ya da iTunes güncelleme gibi nedenler aranabilir. Sağlıklı bir bağlantı kurabilmek adına bu iki faktöre dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

iPhone iTunes bağlanmıyor sorunu, bilgisayar ile telefonun bağlantı halinde olmasına engel olmaktadır. Bu sorun giderilmeden telefondan bilgisayara herhangi bir veri aktarımının yapılması da mümkün değildir.

iPhone iTunes Bağlanmıyor Ne Yapabilirim?

iPhone bilgisayar bağlantısı kopuyor şeklinde sorunlar için öncelikle iTunes programına göz atmak gerekmektedir. Eğer bilgisayarda bulunan iTunes programı eski sürüm ise o zaman bağlantı sorunlarının yaşanması mümkündür. Böyle bir durumda da iTunes’un güncellenmesi yeterli olacaktır.

Güncelleme yapıldıktan sonra da bilgisayarın yeniden başlatılması tavsiye edilir. iTunes’un güncellenmesi bağlantı sorunları için sunulan geçerli bir çözümdür.

iPhone ile iTunes bağlantısının sağlanmama sorunlarının temelinde USB kablosuyla ilgi sorunlar da yatabilir. USB kablosunun eskimiş olması durumunda işlevsiz kalması da mümkündür. Bu da telefon ve bilgisayarın bağlantı kurabilmesine önemli ölçüde engel olan bir durumdur.

USB kablosunun işlevsiz kalması durumunda yenilenmesi gerekmektedir. Bu tip yenilemelerde de her zaman orijinal USB kabloları tercih edilmelidir. Tamirci Abi firması da iPhone marka telefonlar için USB kablosu satışını yapan bir firmadır.

Hem şarj adaptörü hem de USB kablosu için Tamirci Abi firmasının tercih edilmesi faydalı olacaktır. Firma, iPhone konusunda her zaman her türlü hizmeti sunma garantisi vermektedir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü