Bazı iPhone kullanıcıları, cep telefonlarında kulaklıklarının çalışmamasından dolayı şikayet edebilmektedir. Her ne kadar bu arıza sık sık meydana gelmese de kullanıcıların yaşamlarını ciddi anlamda olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Genellikle cihaza alınan darbe nedeniyle bozulan kulaklık girişleri, oldukça kısa bir süre içerisinde onarılabilmektedir. Peki, iPhone kulaklık çalışmıyor sorunu neden olur, çözüm yolları nelerdir? Tüm bu merak edilen soruları dilerseniz gelin detaylı olarak birlikte yanıtlayalım.

iPhone Kulaklık Çalışmıyor Sorunu Neden Olur?

iPhone kulaklık çalışmıyor problemiyle bazı kullanıcılar karşılaşabilmektedir. Çeşitli nedenlerden ötürü meydana gelen bu arızalar, oldukça kısa bir süre içerisinde çözümlenebilmektedir. İşte, söz konusu arızanın nedenleri;

  • Cihaza alınan darbelerden ötürü iPhone kulaklık girişinde hasar meydana gelebilmektedir.
  • Zaman zaman kulaklık soketinde meydana gelen oksitlenme nedeniyle kulaklıklar çalışmayabilir.
  • Kulaklık soketinde kirin birikmesi nedeniyle bu arıza oluşabilir.

iPhone Kulaklık Mikrofon Sorunu

iPhone kulaklık mikrofonu çalışmıyor sorunu, son dönemlerde oldukça sık araştırılmakta ve merak edilmektedir. Hemen hemen tüm iPhone modellerinde görülebilen bu sorun yazılımsal veya donanımsal nedenlerden ötürü olabilmektedir.

iPhone Kulaklık Girişi Temassızlık Sorunu

iPhone kulaklık girişi temassızlık problemi, oldukça sık görülen arızalardan biri olarak kabul edilmektedir. Söz konusu problem genellikle sokette meydana arızadan dolayı oluşabilmektedir.

iPhone Kulaklık Takılıyken Sesi Dışarı Verme Sorunu

iPhone kulaklık takılıyken sesi dışarı verme sorunu, hemen hemen tüm iPhone cihazlarında görülebilmektedir. Oldukça sık görülen bu arıza genellikle yazılımsal hatalardan dolayı kaynaklanabilmektedir.

Eğer kullandığınız kulaklıkta sorun yok ise cihazınızı yedekleyebilir ve ardından resetleme işlemi yaparak sisteminizi güncelleyebilirsiniz. Yapılan tüm bu işlemlere rağmen arızanız devam ediyor ise en yakın teknik servise başvurarak arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

iPhone Kulaklık Tamiri

iPhone kulaklık tamiri, son derece kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Darbeye bağlı arızalar ve oksitlenme nedeniyle oluşan arızalar nedeniyle soket değişimi yapılmaktadır. Soket bölgesinin kirlenmesinden ötürü meydana gelen arızalarda ise soket temizliği yapılarak arıza en kısa süre içerisinde giderilmektedir.

iPhone Kulaklık Tamir Fiyatı

iPhone kulaklık tamir fiyatı, marka ve modele göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlandırma politikamız hakkında detaylı bilgi edinmek için bizleri arayabilir ve size özel tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü