iPhone mobil veri paylaşımı yaparak akıllı telefonu modem haline getirmek mümkün olacaktır. Bu tip uygulamalar her zaman telefon sahibinin kendi kişisel internet paketinden faydalanılmasını sağlamaktadır.

iPhone marka akıllı telefonu yalnızca birkaç adımda kişisel erişim noktası haline getirmek mümkündür. Bu yazımızda iPhone mobil veri paylaşımı nasıl yapılır hakkında bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz.

iPhone Mobil Veri Paylaşımı Nedir?

iPhone mobil veri paylaşımı, telefonu kişisel erişim noktası haline getiren oldukça faydalı bir uygulamadır. Bu uygulama, WiFi erişimi bulunmayan alanlarda kullanılmakta ve akıllı telefonu bir modeme dönüştürmektedir. iPhone internet paylaşımı adıyla da bilinen bu uygulamada telefon sahibinin internet erişiminden faydalanılır.

iPhone internet açma durumunda akıllı telefon sahibi olan kişinin internet paketinden harcama yapılmaktadır. Böyle bir eylemde bulunurken erişim noktasına giriş yapmak için kompleks bir şifrenin de belirlenmiş olması gerekir.

Erişim noktası için girilen bu şifre, yalnızca bu durumdan faydalanacak olan kişiler ile paylaşılmalıdır. Telefon sahibi gerek görürse şifreyi değiştirme hakkına da sahiptir. Bu tip durumlarda telefon sahibinin izni olmadan bir erişimde bulunulması kesinlikle mümkün değildir.

Hatta telefon sahibi isterse daha evvel erişim sağladığı telefonu unutturma hakkına da sahip olacaktır.

iPhone Mobil Veri Paylaşımı Nasıl Yapılır?

iPhone mobil veri paylaşımı için öncelikle telefon sahibi kişinin aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir.

Ayarlar – Hücresel Veri – Kişisel Erişim Noktası – Diğerleri Katılabilsin

Yukarıdaki adımların izlenmesi durumunda artık ilgili akıllı telefon modem haline gelmesi mümkündür. İnternet erişiminden faydalanmak isteyen kişilerin erişim noktası kısmında yer alan şifreyi girmeleri beklenir. Şifrenin doğru girilmesi ile birlikte artık ilgili telefonun internet erişiminden faydalanmak mümkün olacaktır.

Mobil veri paylaşımı, her zaman akıllı telefon sahibi olan kişinin inisiyatifi altındadır. Telefon sahibi olan kişi dilerse erişimi sonlandırma hakkına da sahiptir. Aynı şekilde internet erişiminden faydalanan kişiler de istedikleri zaman erişimi kendi cihazlarında sonlandırabilirler.

Mobil erişim noktası ile ilgili diğer sorular için de Tamirci Abi firması ile iletişime geçilebilir. Firma, iPhone model telefonlara yönelik her zaman kapsamlı hizmetler sunmaktadır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü