iPhone numara engelleme işleminde de atılması gereken yalnızca birkaç basit adım bulunmaktadır. iPhone numara engelleme istenmeyen numaraların sizi bir daha rahatsız etmemesine olanak sağlar.

Biz de bu yazımızda iPhone numara engelleme ile ilgili bilinmesi gereken püf noktaları derlemek istedik. Bu yazımızda iPhone kayıtlı olmayan numaralı engelleme ile ilgili detayları da bulabilirsiniz.

iPhone Numara Engelleme Nedir?

iPhone numara engelleme, istenmeyen numaraların size ulaşmasına engel olan oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde sizi rahatsız eden numaraları süresiz olarak engelleme şansını bulunmaktadır.

Bir numaranın engellenmiş olması iPhone SMS engelleme işlemini de içermektedir. Yani engellenen numara size herhangi bir şekilde ulaşma hakkına sahip olmayacaktır.

Numara engellemek de düşünüldüğü kadar zor bir yöntem değildir. Bu konuda yalnızca birkaç adımda istemediğiniz numaraları engellemeniz mümkün olacaktır.

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone arama engelleme için sizi rahatsız eden numaranın yanında yer alan uyarı ikonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu alanda karşınıza çıkan yeni ekranda en alt kısımda “Arayanı Engelle” seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğe tıklamanız durumunda sizi rahatsız eden numarayı süresiz olarak engellemiş olursunuz.

Bir telefon numarasını engelledikten sonra dilediğiniz her zaman engelli kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda engellemiş olduğunuz numara kullanıcısına da engelleme hakkında herhangi bir bildirim gitmemektedir. Yani bu işlem arayan kişinin size ulaşamadığından şüphe duymasına kadar gizlilik içinde yapılabilmektedir.

Bir numarayı engellemeniz durumunda ondan gelen kısa mesajları da almazsınız. Engellenen numara sizi aramaya devam ettiğinde de telefonunuzun meşgul konumda olduğu bilgisine ulaşacaktır.

Daha önceden de engellemiş olduğunuz telefon numaralarını görmek için aşağıdaki işlemleri uygulamanız yeterlidir:

Ayarlar – Telefon – Engellenen Kişiler

Engellenen Kişiler kısmında şimdiye dek engellemiş olduğunuz telefon numaralarının tamamını bulabilirsiniz. Listede yer alan numaralar tıklayarak da engel durumlarını değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde ilgili alanda yer alan sekmeden faydalanarak engellemek istediğiniz diğer numaraları da listeye ekleyebilirsiniz.

Bu konularda daha geniş kapsamlı bilgiler almak için de Tamirci Abi firması ile iletişime geçebilirsiniz. Firma, iPhone ile ilgili her konuda size gereken desteği sunacaktır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü