iPhone numara gizleme için atılması gereken kolay birkaç adım bulunmaktadır. Numaranın gizlenmesi durumunda karşı tarafı ararken numaranın gözükmesi mümkün olmayacaktır. Kişiler de farklı gizlilik nedenlerinden dolayı numara gizleme adımlarını uygulamaktadır. iPhone numara gizleme işlemleri iki farklı adımda basit bir şekilde yapılabilir. Gizleme işlemlerinden sonra aramalarınızda numaranız herhangi bir şekilde karşı taraftan görünmeyecek hale gelir.

iPhone Numara Gizleme Adımları nelerdir?

iPhone numara gizleme için en sık tercih edilen iki farklı adım bulunmaktadır. Numaranızın karşı tarafta gözükmesini istemiyorsanız siz de bu iki adımdan birini uygulayabilirsiniz. Bu adımlardan biri numarayı daimi olarak gizlerken diğeri ise yalnızca o an yapılan aramada numaranızı gizlemektedir. İlk adımdan sonra numaranızı açmak istiyorsanız iPhone numara gizliliğini açma adımlarını takip edebilirsiniz.

1- Ayarlar Menüsünden Numara Gizleme

iPhone numara gizleme için ilk olarak telefonunuzun ayarlar menüsünü kullanabilirsiniz. Bu kısımda yer alan “ayarlar”, “telefon” ve “numaramı göster” menülerini sırasıyla ziyaret ederek gizleme işlemini yapabilirsiniz. Bu hamleden sonra telefon numaranız kalıcı olarak gizlenmiş olacaktır. Numaranızı açmak için de yine aynı adımları izleyerek “numaramı göster” diyebilirsiniz.

2- Geçici Olarak Numara Gizleme

iPhone numara gizleme seçeneklerinden bir diğeri de geçici olarak yalnızca o arama için numarayı gizlemektir. Bunun için de aramak istediğiniz numaranın başına #31# ekleyerek numarayı yazmanız gerekir. Bu şekilde yapılan aramalarda karşı taraf numaranızı görememektedir.

3- Operatör Üzerinden Numara Gizleme

Numaranızı gizlerken başvuracağınız bir diğer yöntem de operatörünüz üzerinden gizleme işlemidir. iPhone numaramı göster çalışmıyor sorunu ile karşılaşmanız halinde operatörünüzü arayarak numara gizleme talebinde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde hangi operatörü kullanıyorsanız internet şubesi üzerinden de gizleme işlemini yapabilirsiniz.

Operatör üzerinden numara gizleme yapmak için illa iPhone marka akıllı telefona sahip olmanız da gerekmemektedir. Bağlı bulunduğunuz operatör, her türlü akıllı telefon için numara gizleme hizmeti sunabilir. Aynı şekilde numaranızın gizliliğini kaldırmak için de yine operatörünüz ile görüşmeniz mümkündür. Bu konuda daha net bilgi almak adına Tamirci Abi firmasından da uzman görüşü alabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü