iPhone telefonunuzun herhangi bir şekilde düşüp, zarar gördüğünü varsayalım, kullanmaya devam ettiğinizde, iç tarafında görüntüsel bir sorunu yok ve ekranda hala görüntü olması sebebi ile uygun fiyatlı iPhone ekran değişimi yaptırmaya karar verdiniz diyelim. Bunun kesinlikle her yerde yapılmaması gerekmektedir. Çünkü üst ekran tamiri ince bir işlemdir ve bu işlemde yüksek ısı kullanılır; bu üst ekranda kullanılan ısı, dokunmatik hassasiyetini tamamen ortadan kaldıracak seviyede bile olabilir. Yapıştırma esnasında kullanılan kimyasal sıvı ekranda sarı lekeler ya da beyaz noktalar bırakabilir. iPhone ekranları yapısı itibariyle iç ekran ve ön cam olarak birbirine yapışık şekilde üretilir. Dıştaki ön cam kırıldığı zaman özel makineler yardımıyla ekrandan ayrılır ve yeni cam tekrardan cihazlar vasıtasıyla iç tarafa yapıştırılır. iPhone ekranlarının fabrikada üretim şekli bu şekildedir.

iPhone’un Ekran Kırılması Garanti Kapsamı Koşulları

iPhone ekran tamiri garantiye dahil mi sorusu ekranı zarar gören ya da ön camında problem oluşan iPhone kullanıcıları tarafından fazlasıyla başvurulan sorulardan bir tanesidir. iPhone’un ekran kırılması, ön camının çatlaması, sıvıyla teması ya da aldığı darbeler sonrasında cihaz ekranının hasar görmesi telefon üreticileri nezdinde tamamıyla kullanıcı hatası olarak görüldüğü için iPhone ön cam değişimi maalesef ki garanti kapsamı dışındadır. Bazen cihaz ekranı kendiliğinden de çatlayabilmektedir Bunun nedeni de telefonun fazlasıyla ısınması veya şarjda unutulmasından kaynaklı olabilir. Yine bu durum da garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Öncelikle garantiniz devam ediyorsa iPhone ekran camı değişimi seçenekleri için apple.com’u ziyaret edin. Cihazınızı onarım için teslim etmeden önce ilk adım olarak fotoğraflarınızı ve diğer kişisel verilerinizin kaybolmaması için mümkünse Cloud veya iTunes’ta yedekleyin. Cihazınızın ekranı değiştirilebilir fakat bilgileriniz silinirse geri getirilemeyebilir. Zaman günümüzde birçok şeyden daha değerlidir, telefonunuzun uzun süreler sizden ayrı kalacağı bir çözümdense ya da sonucunda elde edeceğiniz hizmetin harcayacağınız emeğe değmemesi korkusu aklınızda varsa, telefonunuzu garanti kapsamı dahilinde bir merkeze götürmeyi düşünebilirsiniz.

iPhone Ekran Değişimi Hakkında Detaylar

iPhone ekran problemlerinde bir diğer makul seçenek olarak da tek yapmanız gereken doğru ve güvenilir bir teknik servis bulmaktır. İşinde uzman olan iPhone servisleri, cihazınızda oluşabilecek sıkıntılar için her ihtimale karşı orijinal performansta çözümler sunar. Bu tamir servisleri, iPhone ekran değişimi alanında yetkin ve tecrübeli elemanlarla telefonunuza özgün malzemeler kullanarak size yardımcı olur. Ekran değişimi süresi teknik servise geldikten sonra ortalama 3 (üç) iş günü süresinde hesaplanır; hasar tespiti yapıldıktan sonra onarıma alınır.

iPhone ön cam değişimi fiyatı garantiyi kapsamıyorsa servis ücretleri yalnızca teknik çalışanlar tarafından gerçekleştirilen işlemler için geçerli kılınır. Yetkili teknik servis çalışanları, kendi ücretlerini belirleyebilmektedir. iPhone 7 ön cam değişimi, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ön cam değişimi, iPhone X ön cam değişimi, iPhone 11 ön cam değişimi işlemleri için teknik servislerden profesyonel destek alabilirsiniz. Ekran komple parçalandıysa cam değişimi, ekran sağlama veya yalnızca ön kısmı kırık ise ön taraf değişimi ve diğer tamir uygulamalarını yaptırabilirsiniz. Ekran değişim işlemi görüntü olduğu zaman ve dokunmatik düzgün çalıştığında yapılır. İşlemde sadece komple ekran değişimi olur ve kullanılan ekranlar hakikidir. Yapılan tamirler 6 ay garantili olmakla beraber, işlemler alanında uzman teknisyenler tarafından yapılır. Bu konuda uzmanlığı ve yetkisi olmayan kişilere iPhone’unuzu açtırmanızı tavsiye etmiyoruz, yapılan yanlış müdahaleler sonucunda cihazınız artık kullanılmaz duruma gelebilir. Bunun için güvenilir ve alanında uzman kişilerle iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

iphone tamiri için bu sayfayı tıklayın.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü