iPhone parmak izi çalışmıyor sorunu, hemen hemen tüm iPhone modellerinde olabilecek arızalardan biri olarak kabul edilmektedir. Farklı nedenlerden ötürü zamanla arızalanabilen bu parçalar, işlevlerini yitirebilmektedir.

Özellikle, ani ve sert bir şekilde meydana gelen darbelerden ötürü parmak izi okuyucu bozulabilmektedir. Peki, birçok iPhone kullanıcısının başına gelen bu arıza temel de hangi nedenlerden ötürü olabilir ve çözüm yolları nelerdir? Dilerseniz, Apple kullanıcıları tarafından merak edilen tüm bu soruların yanıtını gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

iPhone Parmak İzi Çalışmıyor Sorunu Neden Olur?

iPhone parmak izi çalışmıyor sorunu oldukça sık karşılaşılan arızalardan biri olarak kabul edilmektedir. Çeşitli yazılımsal nedenlerin yanı sıra donanımsal nedenlerden ötürü de meydana gelen bu arızalar, kullanıcıları oldukça zor durumda bırakabilmektedir. İşte, bu arızayı meydana getiren tüm nedenler…

  • Telefonun düşmesi sonucu parmak izi okuyucusunda hasar meydana gelebilmektedir.
  • Ekran değişimi sırasında Flex’ in kopması sonucu bu sorun ortaya çıkabilmektedir.
  • Home tuşunda meydana gelen ve herhangi bir nedenden kaynaklanan oksitlenme sonucu parmak izi okuyucusu çalışmayabilir.
  • Çeşitli yazılımsal sorunlardan ötürü bu problem meydana gelebilir.
  • Home tuşuna alınan darbelerden ötürü parmak izi özelliği işlevini zamanla yitirebilir.

Hangi Cihazlarda Tamir İşlemi Yapılabilir?

iPhone parmak izi çalışmıyor sorunu, genellikle eski nesil cihazlarda meydana gelebilmektedir. İşte tamir işleminin yapıldığı tüm cihazlar;

iPhone 5s Parmak İzi Tamiri

İşletmemizde iPhone 5S parmak izi tamiri yapılabilmektedir. Tecrübeli ekibimiz ile yapılan bu işlem kapsamında müşterilerimize 6 ay garanti sunulmaktadır. Tamir işlem süresi ve diğer önemli detaylar için bizleri arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

iPhone 6 Parmak İzi Tamiri – iPhone 6Ss Parmak İzi Tamiri

iPhone 6 parmak izi tamiri ve iPhone 6s parmak izi tamiri, işletmemizde profesyonel ekibimizce en kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Diğer cihazlarda da olduğu gibi müşterilerimize 6 ay garanti sunulmaktadır. iPhone 6 parmak izi okuyucu fiyat detayları hakkında bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

iPhone 7 Parmak İzi Tamiri

Diğer iPhone modellerinde olduğu gibi işletmemizde iPhone 7 parmak izi tamiri de yapılabilmektedir. 6 Aylık garanti kapsamında yapılan bu işlemler en kısa sürede tamamlanmaktadır.

IOS 13 Parmak İzi Sorunu

Bazı cihazlarda İOS 13 güncellemesiyle birlikte parmak izi sorunu da ortaya çıkabilmektedir. Yazılımsal nedenlerden ötürü meydana gelen bu arıza, cihazın yeniden güncellenmesiyle ortadan kalkacaktır.

Parmak İzi Çalışmayan iPhone Alınır mı?

Parmak izi çalışmayan iPhone alınır mı sorusu son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Bu arızaların tamir masrafı diğer arızalara göre oldukça düşük olduğundan bu cihazlar kolaylıkla ve güvenle tercih edilebilmektedir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü