iPhone parolamı unuttum gibi sorunlar herkesin başına gelebilen sorunlardan biridir. Bu tip sorunların giderilmesi için de Apple destek kısmından da faydalanılabilir. iPhone üreticisi olan firma, bu tarz unutkanlık durumlarında elbette bazı kurtarıcı çözümler sunabilmektedir. Yine de bu sorunların çözümü için güvenlik sebeplerinden dolayı birden fazla adım atmak gerekebilir.

iPhone Parolamı Unuttum Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone parolamı unuttum sorununa yönelik öncelikle mutlaka bilgisayar olan bir ortamda çözüm aramalısınız. Apple, güvenlik nedeniyle parolanın unutulması durumuna birden fazla aşama getirmiştir. Apple parolamı unuttum sorunu için de bu adımları eksiksiz olarak uygulamanız gerekmektedir.

1- iTunes Yüklü Bilgisayar ile İşlem Yapın

iPhone parolamı unuttum sorunu için bilgisayarda iTunes programının yüklü olması gerekmektedir. Telefonu bilgisayara bağlamadan önce tamamen kapalı olmasını da sağlamanız önemlidir. Her bir iPhone modeli kendi kapatma tuşuna sahiptir. Bunun için sizin sahip olduğunuz modelin kapatma tuşunu kullanarak telefonu tamamen kapalı hale getirmeniz gerekir.

2- iPhone’u Kurtarma Moduna Alma

iPhone parolamı unuttum sorununda bir diğer adım da telefonu kurtarma moduna almadır. Bunun için de iPhone X ve iPhone 8 modellerinde sağ yan tuşa basılı tutmanız gerekir. Aynı şekilde iPhone 7 modelleri için de sesi kısma düğmesine basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Telefonu kurtarma moduna geçirmek için yukarıda bahsettiğimiz düğmelere basılı tutmanız gerekmektedir. Düğmelere basılı tutarken telefonu iTunes olan bilgisayara bağlamanız yeterli olacaktır.

Detaylı bilgi için; iPhone veya iPod touch’ınızı güncelleyemiyor veya geri yükleyemiyorsanız – Apple Destek (TR)

3- iPhone’u Geri Yükle

iPhone parolamı unuttum sorununda son adım da telefon verilerini geri yüklemekten geçer. Bunu uygulamak için öncelikle kurtarma moduna alınan telefonu yeniden başlatmanız gerekmektedir. Yeniden başlatılan telefona verilerinizi geri yükleyebilirsiniz. Elbette bunun için Finder uygulaması üzerinden verilerinize ulaşmayı deneyebilirsiniz. Fakat daha önce bir veri kaydı yapmadıysanız ne yazık ki verilerinize kavuşamazsınız.

Detaylı bilgi için; Finder’ı kullanarak fotoğraflarınızı elle eşzamanlama – Apple Destek (TR)

Verileri iTunes üzerinden geri yükledikten sonra telefonu yeniden başlatmanız faydalı olacaktır. Bu işlemlerin ardından parolanızı kendi istediğiniz şekilde güncelleyebilirsiniz. Parolanızı unutmamak için basit ve hatırlatıcı parolaları tercih edebilir ya da güncel parolayı not defterinize not edebilirsiniz.

Yorumlar

Menü