iPhone pil ömrü, genellikle ikinci el telefon alım satımlarında mutlaka bilinmesi gereken bir veridir. Diğer tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone marka ve model telefonlarda da pil ömrünün önemi oldukça yüksektir. Bu yüzden cihazınızın pil ömrünü kontrol etmeli ve gerekiyorsa iPhone pil değişimi gibi hizmetlerden faydalanmanız tavsiye edilmektedir.

Tamirci Abi firması da Apple marka akıllı telefonların iPhone batarya ömrü konusunda gereken hizmeti sunan bir firmadır. Firma bünyesinde batarya değişimi gibi teknik hizmetler de verilmektedir.

iPhone Pil Ömrü Bakma

Eğer siz de iPhone pil sağlığı düşüyor gibi bir sorunla karşı karşıya iseniz telefonunuzun pil ömrüne göz atabilirsiniz. iPhone pil ömrü, “Ayarlar” kısmında yer alan “Pil” sekmesinde yüzde olarak karşınıza çıkan bir veridir. Bu yüzde üzerinden akıllı telefonunuzun pil ömrü ve sağlığı konusunda kesin bir kanıya varmanız mümkün olacaktır.

Bu hususta da akla ilk olarak iPhone pil sağlığı kaç olmalı sorusu gelmektedir. Buna göre pil sağlığının yüzde 85’in altına düşmesi bazı sorunlara neden olabilir. Yüzde 85 olarak belirlenmiş bu oran pil sağlığının akıllı cihazlarda ortalama oranıdır. Bu ortalamanın altında kalınması halinde pil ömrünün azaldığını düşünebilirsiniz.

Pil ömrünün azalması ile birlikte de batarya değişim aşamasına geçebilirsiniz. Böyle bir durumda da Tamirci Abi gibi teknik destek sunan firmalardan faydalanabilirsiniz.

iPhone Pil Değişimi

iPhone pil ömrü yüzde 85’in altına inmişse pil sağlığı konusunda endişe etmeniz gerek demektir. Bu oran daha da fazla düşmeden batarya değişimi için hamlede bulunabilirsiniz. Yüzde 85 oranı da bizzat Apple firması tarafından onaylanmış ortalama orandır. Bu oranın altına düşülmesi demek telefonun pil ömrünün kritik seviyede olduğunun göstergesidir.

iPhone akıllı telefonların pil ömrünün uzatılması için de çeşitli adımlar atılabilir. Pil değişimin yapılması bu adımların en önemlisidir. Bunun yanı sıra pil ömrünü düşüren uygulamaların tespit edilip telefondan tamamen kaldırılması da mümkündür. Fakat bu çözüm aslında kalıcı olmaktan ziyade geçici bir çözüm olarak görülmelidir. Tamirci Abi, iPhone batarya değişimi konusunda orijinal yedek parçalar ile hizmet sunan bir firmadır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü