iPhone pin kodu nasıl değiştirilir sorusuna yönelik en faydalı yanıtları bu yazımızda sizler için derledik. Pin kodu, telefona ekstra bir güvenlik sağlayan ve cep telefonlarının başlangıcından beri kullanılan bir uygulamadır.

iPhone model akıllı telefonlarda da pin kodu uygulaması hala kullanılmaktadır. iPhone pin kodu nasıl değiştirilir sorusu da daha fazla güvenlik isteyen akıllı telefon kullanıcıları tarafından sık sorulan bir sorudur.

iPhone Pin Kodu Nasıl Değiştirilir? – iPhone Pin Kodu Atama

iPhone pin kodu nasıl değiştirilir sorusuna yanıt vermek için ilk önce pin kodu hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Pin kodu denilen şifreleme sistemi, SIM kartında yer alan tüm bilgileri koruyan bir sistemdir. Bu kod sayesinde SIM kartında yer alan özel bilgilerin üçüncü kişilere açılması mümkün değildir.

iPhone 8 PIN kodu değiştirme gibi işlemler de PIN kodunu daha güvenli kılmak adına yapılan uygulamalardır. İlk alınan PIN kodunun telefon kullanıcısı tarafından değiştirilerek özelleştirilmesi mümkündür.

iPhone pin kodu nasıl değiştirilir sorusuna da aşağıda vermiş olduğumuz adımlar sayesinde yanıt verilebilir:

Ayarlar > Hücresel > SIM PIN > PIN’i Değiştir

Yukarıdaki adımları uygulayarak PIN kodunu kısa sürede değiştirebilirsiniz. Elbette bu işlemi yaparken var olan PIN kodunu yeniden girmeniz de beklenmektedir. Yani ilk Pin kodunu girememeniz durumunda bu tip bir değişiklik yapma hakkınız bulunmayacaktır.

iPhone PIN Kodu Nasıl Kaldırılır?

iPhone pin kodu nasıl değiştirilir sorusuna ek olarak PIN kodunu kaldırmaya yönelik adımlar da atılabilir. iPhone pin kodu kaldırma için de yine yukarıda verilen adımlara “Pin Kodu Kaldırma” seçeneğini eklemeniz gerekmektedir.

Akıllı telefonunuzda pin kodunu kaldırmak için de mutlaka daha önce verilmiş olan kodu biliyor olmanız beklenir.

PIN kodu bilinmeden yapılan bu tip işlemler ne yazık ki geçersiz kabul edilecektir. Bu yüzden SIM kartınızın bağlı olduğu kısımda yer alan PIN kodunu ezberlemiş olmanız beklenir. Bunun yanı sıra operatör sağlayıcınızın müşteri hizmetleri ile görüşerek de PIN kodunuzu öğrenebilmeniz mümkündür. Kimliğinizi tanımladıktan sonra müşteri hizmetleri size bu konuda yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü