iPhone ses yükseltme imkanı sağlayan akıllı telefonların başında gelmektedir. Telefonun ses ayarlarına yönelik gerekli teknik hamlelerin yapılması ile birlikte telefon sesi önemli ölçüde yükseltilebilir.

iPhone ses nasıl yükseltilir

iPhone’unuzun sesini yükseltmek için cihazınızın EQ yani equalizerını yapılandırmanız yeterli. iPhone ya da iPad’inizden çıkan sesi arttırmak için Ayarlar > Müzik > EQ menüsüne gidin ve gelen seçeneklerden Geç Vakit seçeneğini seçin.

iPhone Ses Yükseltme Nasıl Yapılır?

iPhone Ses Yükseltme Nasıl Yapılır?

iPhone Ses Yükseltme Nasıl Yapılır?

Artık cihazınızın hoparlöründen daha şiddetli ses çıktığını göreceksiniz. Yaptığınız bu ayar yalnızca müzik dinlerken değil, bildirim veya çağrı seslerinde de iPhone veya iPad’inizden daha yüksek ses çıkmasını sağlayacaktır.

Bunun için de iPhone ses yükseltme kodu ya da programı gibi teknik desteklerin alınması da mümkündür. iPhone marka telefonlarda ses oranının azalması halinde ayarlar kısmında gerekli adımlar atılabilir.

Tamirci Abi firması da iPhone ses yükseltme programı konusunda hizmet sunan bir firmadır. Bu yüzden iPhone marka telefonlarda gerekli teknik desteklerin tamamı Tamirci Abi firmasından da sağlanabilir.

iPhone Ses Yükseltme Adımları

iPhone Ses Yükseltme Nasıl Yapılır?

iPhone telefonlarda ses yükseltme ayarları için ses açma tuşunun yanında ayarlar sekmesinden de faydalanılması mümkündür. iPhone “Ses Ayarları” kısmından telefonun sesinin yükseltilip alçaltılması mümkün olacaktır. Bu adımlarla yapılan iPhone ses yükseltme kulaklık kullanımı bakımından da size fayda sağlayacaktır.

iPhone marka telefonlar EQ ayarlarının yapılması ile birlikte ses açıp kapama imkanlarından faydalanılabilir. Bunun için herhangi bir teknik bilgiye sahip olunmasına da gerek yoktur. Fakat çoğu zaman farklı modellerde daha farklı adımların da atılması gerekebilir.

iPhone cihazlar da her sene kendini yenileme özelliğine sahip olduğundan farklı modellerde daha farklı adımların atılması gerekebilir.

Ses yükseltme ayarlarını yaparken EQ sekmesinde yer alan “Ses Sınırı” seçeneğini en üst seviyeye getirebilirsiniz. Bu hamleden sonra iPhone marka akıllı telefonunuzun sesi daha yüksek seviyede çıkmaya başlayacaktır. Bu durumdan rahatsız olmanız halinde ses sınırını ortaya çekebilirsiniz.

Ses Yükseltme Programları

iPhone marka akıllı telefonunuza indireceğiniz bazı uygulamalar da ses yükseltme işlevini görmektedir. Fakat bu tip uygulamalardan faydalanırken mutlaka uzman görüşünden de faydalanmanız gerekmektedir. Programların doğru kullanılması ile birlikte iPhone marka akıllı telefonunuzun ses sistemi oldukça kaliteli hale gelebilir.

Emin olmadığınız bir ses açma programı kullanmanız durumunda telefonunuza zarar verebileceğinizi de unutmamanız gerekmektedir. Bu yüzden Tamirci Abi gibi uzman firmalardan destek almayı tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda Tamirci Abi bünyesinde size sunulan hoparlör temizleme hizmetlerinden de dilediğiniz zaman faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Firma, bu alanda müşteri memnuniyeti sunan bir hizmet vermektedir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü