iPhone home tuşu değişimi bu tuşun arızalanması durumunda yapılan bir işlemdir. Apple markalı cihazların hepsinde bu tuş bulunmaktadır. Bu tuşun, çalışmaması durumunda sorunun çözümü için gerekli yedek parça temin edilir. iPhone telefonların orta kısmına yer alan bu tuş büyük bir işleve sahiptir. Aynı zamanda, telefonunuz ile farklı işlemleri yapmak için home tuşu gereklidir. Çünkü bu tuşu kullanarak farklı menülere giriş yapabilirsiniz. Bu nedenle, iPhone cihazlar için büyük önemi olan bu tuşun bozulması ve çalışmaması durumunda mutlaka tamir edilmesi gerekir. Home tuşu tamiri için teknik servis hizmeti kapsamlı bir şekilde verileceği için bu sorun kökünden çözülür. 

iPhone markasının farklı serileri vardır. Ancak her modelde home tuşu yer alır. Home tuşunun farklı menülere girmek için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Menülere giriş yapabilmeniz için bu tuşun arızasının giderilmesi son derece önemlidir. iPhone 7 home tuşu değişimi bu seri için de geçerlidir. Home tuşu dokunmatik özellikte tasarlanmıştır. Dokunmatik özelliğin bozulması durumunda home tuşu işlevini yitirir. İşlevi kaybolan home tuşunun değişimi yapılırken orijinal yedek parça temin edilmektedir. Böylece eskisi gibi sağlam bir şekilde home tuşunu kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Verilen hizmetler arasında, Apple’nin eski bir cep telefonu olan iPhone 6 home tuşu değişimi de yer alır. Apple markalı cep telefonlarındaki home tuşu hemen hemen aynı işlevi görür. Bu nedenle, değişim işlemi hemen hemen aynı şekilde yapılır. 

iPhone Home Tuşu Arıza Nedenleri

iPhone home tuşu değişimi yapılması için arıza sebebinin tespit edilmesi son derece önemlidir. Home tuşu bozulduğunda ilk olarak arıza sebebinin tespit edilmesi gerekmektedir. Çünkü arızanın sebebi anlaşılırsa, bu sorunu çözme yöntemine de karar verilir. Bu tuşun arıza durumunun kaynağına göre çözüm yolu farklılık gösterecektir. Eğer Apple markalı cihazınızın home tuşu çalışmıyorsa, farklı sebepleri olabilir. Sıvı ile temas sonucu bu tuşun bozulabilmesi mümkündür. Aynı zamanda, yazılımsal ve donanımsal problemlerden kaynaklı olarak da home tuşu arıza verebilmektedir. Bu gibi arızalanmaların çözümü için iPhone 7 plus home tuşu değişimi fiyat oranları ile diğer serilerdeki fiyatlar aynı olmayacaktır. Yazılımsal ve donanımsal sorunları aşağıdaki gibi açıklayabiliriz:

  • Yazılımsal sorunlar: Home tuşunun çalışmaması evde deneyeceğiniz yöntemler ile çözülebilir. Ancak home tuşunun teknik sebeplerden kaynaklı çalışmama durumu varsa, cihazınızın teknik servise ihtiyacı var demektir. Bu tuşa bastığınızda cihazınız yanıt vermiyorsa, yazılımsal bir sorun olabilir. Tuşa bastığınızda, fiziksel olarak bir sinyal gönderilse de yazılım bu sinyale yanıt vermeyecektir. Dolayısıyla yazılımı bozulan home tuşunun tamir edilmesi gerekir. 
  • Donanımsal Sorunlar: Aşınma ve yıpranmadan dolayı home tuşunun çalışmaması durumu söz konusu alabilmektedir. Aynı zamanda, düşme ve darbe sonucu da bağlantıların kopması durumunda home tuşu çalışmayacaktır. Teknisyen hatası ve hatalı işlemler de bu tuşun çalışmamasındaki donanımsal sebepler arasındadır. 

iPhone Home Tuşu Değişim Fiyatları

iPhone home tuşu değişimi fiyatları, yapılacak olan bakım onarım işlemine göre değişkenlik gösterir. Cihazınızın home tuşunun bozulma sebeplerinden yukarıda bahsettik. Bu sebeplere bağlı olarak, farklı bakım onarım çalışmaları ile home tuşu tamir edilmektedir. Bu tuşun arızalanma sebepleri birbirinden farklıdır.  Arıza durumuna göre çözüm yolları denenir ve bu yöntemler fiyatları etkiler. Aynı zamanda, donanımsal ya da yazılımsal sebeplerden kaynaklı olan arızaların giderilmesi de farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Home tuşu basit bir işlem ile tamir edileceği zaman uygun fiyat teklifleri verilecektir. Ancak arıza giderim işlemlerinin detaylı ve kapsamlı oluşu fiyatları yükselten bir durumdur.

Telefonunuzun serisine bağlı olarak gerçekleştirilen bu işlem, aynı şekilde seriye bağlı olarak fiyatlandırılır. Çünkü iPhone markasına ait birçok seri bulunmaktadır. Bu seriler, farklı özellikler ile tasarlanmıştır. Bu nedenle, bakım ve onarım işlemleri de birbirinden ayrılır. Aynı zamanda, iPhone markalı cihazınızın home tuşu değişimi marka üzerine uzmanlaşmış çalışanlar tarafından gerçekleştirilir.

iPhone Telefonlarda Home Tuşu Değiştirildiğinde Bilgiler Silinir mi?

İPhone home tuşu değişimi yapıldığında verileriniz zarar görüp görmeyeceği bu marka cep telefonlarına sahip olan bireyler tarafından merak edilen bir detaydır. Bu değişim işlemi, donanımsal ya da yazılımsal arızalanmaların giderilmesiyle gerçekleştirilir. Home tuşu değişim talepleri genellikle donanımsal arızalanmalardan kaynaklıdır.      Donanımsal bir işlem olduğu için verileriniz zarar görmeyecektir. Değişim işleminin ardından iPhone cihazınızdaki herhangi bir bilgide eksilme olmadan kaldığınız yerden cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.      Değişim işlemi ise ortalama 2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Aynı zamanda, bu işlem 6 ay garantilidir. Değişim işleminden sonra, tekrar bir arızalanma durumu söz konusu olduğunda garanti kapsamında cihazınız tekrardan tamir edilecektir. Garanti kapsamında cihazınızın home tuşu tekrardan yenilenir ve size teslim edilir. Eğer home tuşu 6 aylık süreçte tekrar bozulursa, ücretsiz olarak değişimi gerçekleştirilecektir. Bu süreç içinde ücret talep edilmeden home tuşu değişimi yapılacaktır. 

Teknik servis hizmetine dahil olan iPhone home tuşu değişimi alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilir. iPhone markasına uygun parçalar kullanılarak gerçekleştirilen bu işlem, cihazınızın ömrünü de uzatacaktır. Home tuşunuzun eskisinden daha sağlam olacağından emin olabilirsiniz. Bu tuşun değişim işlemi, cihazınıza uygun yedek parça desteği ile profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü