iPhone uyku modu nasıl kapatılır sorusu için de bu yazımızda faydalı yanıtlara ulaşabilirsiniz. Uyku modu, iPhone marka akıllı telefonların Sağlık kategorisinde yer alan bir uygulamadır. Bu mod sayesinde uyku düzeninizin planlanması amaçlanır. Fakat bu plan sistemi, çoğu zamanda rahatsız edici olabilir. iPhone uyku modu nasıl kapatılır sorusu da bu rahatsızlıktan doğan bir sorudur.

iPhone Uyku Modu Nasıl Kapatılır? – iPhone Uyku Modu Kapatma

iPhone uyku modu nasıl kapatılır sorusuna yanıt vermeden önce bu modun ne işe yaradığını da bilmek gerekmektedir. Uyku modu, uyku zamanlayıcısı olma görevini üstlenen ve sağlıklı bir uyku düzeni için size yardımcı olan bir uygulamadır. iPhone uyku modu ayarları üzerinden günde kaç saatlik bir uykuya ihtiyacınız olduğunu belirtebilirsiniz. Buna göre de uyku zamanlayıcısı size en uygun şekilde bir sistem oluşturacaktır.

iPhone uyku modu nasıl kapatılır sorusu da aslında bu modun rahatsızlık vermesi durumunda akla gelen bir sorudur. Uyku modunun bir hayli gelişmiş olması uyku zamanınız geldiğinde bildirimler almanıza neden olabilir. Bu tip bildirimleri almamak için de uyku modunu kapatmanız daha doğru olacaktır.

Birkaç Adımda iPhone Uyku Modu Nasıl Kapatılır?

iPhone uyku modu nasıl kapatılır sorusuna yalnızca birkaç basit adımda yanıt vermek mümkündür. iPhone 11 uyku modu kapatma için Sağlık uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. Daha eski modellerde ise uyku modunu direkt olarak Saat uygulaması üzerinden kolayca kapatabilirsiniz.

Aşağıda vermiş olduğumuz adımları sırasıyla uygulayarak uyku modunu oldukça kolay bir şekilde kapatabilirsiniz:

Sağlık > Göz At > Uyku > Seçenekler > Otomatik Olarak aç ya da Uyku Anımsatıcısı kısmını kapat

Yukarıdaki adımları uygulamanız halinde uyku modunu tamamen kapatmış olacaksınız. Bu sayede iPhone marka akıllı telefonunuz size uyku zamanlaması için bir daha bildirim göndermeyecektir.

Yine aynı işlemleri uygulayarak uyku modunu dilediğiniz şekilde aktive edebilmeniz de mümkündür. Bunun yanı sıra daha önceden planlamış olduğunuz uyku planını da silerek yeni bir plan kurgulayabilirsiniz. Bu işlemi de yine Sağlık uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü