MIUI 13 Güncellemesi ile ilgili meraklı bekleyiş devam ediyor. Bilindiği üzere Xiaomi şirketi, geçtiğimiz dönemlerde MIUI 12 güncellemesini tanıtmış ve oldukça uzun bir süre bu güncellemeyi iyileştirerek kullanıcılarına sunmuştu. MIU12 Güncellemesinin ardından bu kez gözler MIUI 13 güncellemesine çevrildi.

Her ne kadar şu an için yeni güncellemeyle ilgili resmi bir bilgi olmasa da ortaya atılan iddialar oldukça dikkat çekici. Yenilenen arayüzü ile birlikte 2022 yılının başlarında kullanıma sunulması beklenen MIUI 13 güncellemesi, Android 11 işletim sisteminin yerine geçecek. Peki, yeni sunulacak MIUI 13 güncellemesiyle birlikte hangi özellikler gelecek? Hangi model cihazlar MIUI 13 güncellemesi alabilecek?

MIUI 13 güncellemesiyle gelecek olan özellikler

MIUI 13 Güncellemesi İle İlgili Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

2021 Kasım ayı içerisinde tanıtılması beklenen yeni güncelleme ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Android 11 işletim sisteminin üzerine kurulacak olan yeni güncelleme ile birlikte başta tasarımsal değişikler olmak üzere son derece dikkat çeken yenilikler olduğu söylenebilir.

İşte, gelen ilk bilgilere göre MIUI 13 güncellemesinin özellikleri

Görsel tasarıma yönelik değişimler

Yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte widget tasarımı da baştan sonra değişecek. Ana ekran görünümünde biraz daha özgür ve şık tasarımlar yapabileceksiniz. Ana ekran üzerine ekleyebileceğiniz widgetlar sayesinde hem kullanımı kolay hem de daha kişiselleştirilmiş akıllı cihaz kullanım deneyimi elde edebilirsiniz.

Widget tasarımının yanı sıra temalar ve diğer görsel öğelerde değişime uğrayacak. Birbirinden güzel ana ekran temalarını kullanma imkanı elbette ki MIUI 13 güncellemesi alacak telefonlar için mümkün olabilecek.

Performans ve güç arttıran değişimleri

MIUI 13 Güncellemesi sayesinde artık kullanıcılar daha fazla telefonlarını kullanabilecek. Performans ve pil ömrünü uzatacak olan bu güncelleme, kullanıcılara yeniden tasarlanmış güç tasarruf modunu sunacak.

Akıllı telefonlarda yaşanan en büyük sorunlardan biri olan hızlı pil tüketiminin bu yeni gelecek olan güncelleme ile bir nebzede olsa azalacağı gelen sızıntılar arasında yerini almış.

Xiaomi, Redmi ve Poco cihazlarında yeni dosyalama sistemleri olacak. Belgelerinizi ve resimlerinizi çok daha kolay erişilebilir ve düzenli bir dosyalama sistemi içerisinde kullanabileceksiniz.

MIUI 13 güncellemesi alacak olan telefonlarda şu an için AOD desteği yok. Ancak AOD desteği, piyasaya çıkan yeni telefonlarla birlikte sunulacak.

MIUI 13 güncellemesi ile gelecek olan diğer özellikler

MIUI 13 Güncellemesi İle İlgili Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

Animasyon efektlerine yönelikte çalışmalar yeni güncelleme içerisinde yapılmış. MIUI 13 güncellemesini alacak olan telefonlarda güncellemesiyle birlikte animasyon efektleri de tamamen değişecek.

Daha hassas bir dokunmatik özelliğine kavuşmak yeni gelecek olan bu güncelleme ile mümkün olabilecek. Parmaklarınızın adeta uçarcasına ekran üzerindeki dokunuşlarını hissetmeye hazır mısınız? MIUI 13 güncellemesi ile birlikte çok yakında…

MIUI 13 güncellemesi ile Xiaomi, Redmi ve Poco akıllı cihaz sahipleri için uçak modunda da düzenlemeler geleceği söyleniyor. Fakat uçak modunda ki değişimin ne şekilde olacağı yönünde her hangi bir sızıntı şu an için yok.

Fotoğraf ve videolar için özel olarak oluşturulan düzenleme filtresi eklenecek olan özellikler arasında yerini almış. Cep telefonlarının artık aktif olarak kamera işlevi görmesi sebebi ile kullanıcıları memnun edecek bir değişim olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar, daha hızlı bir sosyal medya deneyimi ile karşılaşmaya hazır olsunlar. Hız, performans ve güç içeren MIUI 13 güncellemesi için cihaz uyumluluğunu kontrol etmenizi öneririz.

Yukarıda bulunan özellikler sadece sızıntılardan ibarettir. İlerleyen haftalar içerisinde düzenlenecek olan etkinlik kapsamında yeni güncellemenin de tüm özellikleri kullanıcılar ile paylaşılacaktır.

MIUI 13 ne zaman tanıtılacak?

Xiaomi şirketinin geliştirdiği yeni işletim sistemi MIUI 13, bilindiği üzere Android 11 işletim sisteminin yerini alacak. Kasım ayı içerisinde tanıtılması beklenen yeni işletim sistemi ile ilgili diğer kapsamlı bilgiler ise, Xiaomi şirketi tarafından düzenlenecek olan etkinlikte açıklanacak.

MIUI 13 ne zaman gelecek?

MIUI 13 çıkış tarihi ile ilgili Xiaomi şirketi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat bazı uzmanlara göre yeni işletim sistemi, Kasım ayı içerisinde tanıtılacak ve Beta sürümü olarak kullanıcılara sunulacak. Yeni işletim sisteminin tam sürümünün ise 2022 yılının Ocak içerisinde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

MIUI 13 güncellemesi alacak telefonlar ve modelleri

MIUI 13 Güncellemesi İle İlgili Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

MIUI 13 Güncellemesi, çok kısa bir süre içerisinde tanıtılacak. Kasım ayı içerisinde tanıtılacak olan yeni güncellemenin hangi cihazlara geleceği ise kısmen belli oldu. İşte, MIUI 13 güncellemesi alacak olan cihazlar

MIUI 13 güncellemesi alacak Redmi telefon modelleri

 • Redmi 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 5G, Redmi 10, Redmi Note 10S, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 9T, Redmi Note 9 5G, Redmi 9 Pro 5G, Redmi Note 9S, Redmi 9 Pro Max isimli Note serisi
 • Redmi K40, Redmi K40 Pro, Redmi K40 Pro+ isimli K40 serisi,
 • Redmi 9T ve Redmi 9, Power serisi,
 • Redmi K30s, Redmi K30 Ultra, Redmi K30 Pro Zoom, Redmi K30 Pro serisi Redmi K30, Redmi K30 5G serisi,
 • Redmi 9 Prime, Redmi 9İ, Redmi 9A ve Redmi 9C serisi,
 • Redmi 10X Pro 5G, Redmi 10X 5G, Redmi 10X 4G serisi,
 • Redmi K20 Pro Premium, Redmi K20 Pro serisi,

 

MIUI 13 güncellemesi alacak Xiaomi telefon modelleri

 • Xiaomi M11X, Xiaomi Mİ 11X Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra, Xiaomi 11 Pro, Xiaomi 11İ, Xiaomi 11 Lite 5G, Xiaomi Fold, Xiaomi Mi 10İ 5G, Xiaomi Mi 11 serileri,
 • Xiaomi M10İ 5G, Xiaomi Mi 10S, Xiaomi Mi 10T Pro 5G, Xiaomi 10T 5G, Xiaomi 10 Mİ 10 T Lite 5G, Xiaomi Mi Note 10 Lite, Xiaomi Mi 10 Youth 5G, Xiaomi 10 Lite 5G, Xiaomi Mi 10 Pro 5G, Xiaomi Mi 10 Ultra, Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Note 10 Pro serisi,
 • Xiaomi CC9 Pro,
 • Xiaomi Mi Mix Alpha,
 • Xiaomi Mİ 9 Pro, Xiaomi Mi 9 Pro 5G, Xiaomi Mi 9 Explorer serisi,
 • Xiaomi Civi,

 

MIUI 13 güncellemesi alacak Poco telefon modelleri

 • Poco M3, Poco M3 Pro serisi,
 • Poco M2 Reloaded, Poco M2 Pro serisi,
 • Poco X3 Pro, Poco X3 NFC, Poco X3 serisi,
 • Poco F3,
 • Poco F2 Pro,
 • Poco X2,
 • Poco C3,
 • Black Shark 4, Black Shark 4 Pro serisi,
 • Black Shark 3, Black Shark 3 Pro, Black Shark 3S serisi,
 • Black Shark 2, Black 2 Pro isimli akıllı telefonlar MIUI 13 güncellemesi

MIUI 13 güncellemesi almayacak telefonların listesi

MIUI 13 Güncellemesi bekleyen kullanıcılar için üzücü bir haber geldi. Yapılan açıklamalara göre kasım ayında tanıtımı yapılması ve 2022 ocak ayında da gelmesi planlanan MIUI 13 Güncellemesini alamayacak telefon modelleri de belli dolu.

 • Xiaomi Mi 9T, Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi 9 Lite, Xiaomi Mi Mix 3 5G ile
 • Redmi 8, Redmi 8 Note, Redmi Note 8T, Redmi Note 8 Pro modelleri MIUI 13 güncellemesi ne yazık ki alamayacak.

Yorumlar

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Kemal Ergun
  25 Eylül 2023 18:55

  Sayın yetkili benim telefonun ekran ortasında 13 MIUI 13 yazısı var !,sağa sola kaymıyor ve telefonla işlem yapamıyorum. Telefon açılmıyor

  Yanıtla
  • Mürsel Melih ÇALKAYA
   9 Ocak 2024 18:18

   Merhabalar,

   Anlatmış olduğunuz arıza genellikle yazılımsal sorunlardan kaynaklı oluşmaktadır. Yine de net bir cevap için uzman teknisyenlerimiz tarafından detaylı olarak incelenmesi gerekir.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü