Oppo telefon tamiri bu cihazların farklı bölümleri için yapılan işlemlerdir. Çünkü Oppo cihazların farklı noktalarında çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Bu arızalanmalar doğrultusunda telefonların tamiri, bakımı ve üzerinde birtakım işlemler ile cihazlar eski haline geliyor. Oppo markalı cihazlar, son zamanlarda oldukça popüler olmayı başarmıştır. Oppo cihazların arıza veren kısımları, belli başlı yerleridir. Bu markalı cihazlar için tamir hizmetlerini geniş bir kategoride inceleyebiliriz. Oppo markalı cihazların tamir gerektiren durumları şu şekilde sıralanabilir:

 • Oppo titreşim motoru arızası: Titreşim motorunun arızalanması durumunda Oppo cihazınıza uyumlu olan yeni titreşim motoru takılır. Kullanılan parçalar ise tamamen orijinaldir. 
 • Oppo ses açma kapama tuşu arızası: Oppo tamiri hizmetleri arasında yer alan bu işlem, ses açma kapama tuşunun çalışmaması ve işlevini kaybetmesi durumunda alabileceğiniz hizmetlerdir. Böyle bir arızayla karşılaştığınızda cihazınızın ses açma kapama tuşu yenilenerek sorun çözülür. 
 • Oppo şarj soketi arızası: Şarj soketi arızası, çok sık karşılaşılan bir problemdir. Şarja sık takılan cihazların bu kısmı arıza verebiliyor. Arızadan dolayı ise cihazınız şarj olmayacaktır. Şarj aleti ile denemenize rağmen sonuç alamadığınızda soket yenilenecektir. Aynı zamanda, soket kısmında biriken toz ve kirlerin de temizlenerek sonuca ulaşılabileceğini söyleyebiliriz. 
 • Yakınlık sensör arızası: Oppo cihazlarında yeni bir sistem olan yakınlık sensörü de arızalanan kısımlardan bir tanesidir. Hareket algılama işlevini yerine getiren bu sensörün özelliğini kaybetmesi durumunda sensör değişimi yapılır. 
 • Oppo parmak izi sensör arızası: Yakınlık sensörü arızasına benzer olan bu problem Oppo tamir hizmetleri teknik servis anlamında sık talep edilen bir hizmettir. Parmak izini okuma işlevini yerine getirmeyen sensörün yenilenmesiyle sorun çözülür. 

Oppo Telefon Tamirini Gerektiren Durumlar

Oppo tamir hizmet kapsamı içinde değerlendirilebilecek birçok durum bulunuyor. Yeni nesil teknolojiler ile üretilen Oppo markalı cep telefonları, zaman zaman arıza verebiliyor. Bu arızalanmaların çözüme ulaştırılması için bazı durumların yaşanması gerekiyor. Oppo cihazınızın ekran, kasa, anakart, açma kapama tuşu gibi birçok yeri bulunuyor. Bu kısımlar ise çeşitli sebeplerden dolayı arızalandığında teknik servis hizmeti almanız gerekecektir. Oppo tamiri hizmetleri kapsamında değerlendirilen durumlar aşağıdaki gibidir: 

 • Oppo markalı cihazların ekran değişimi, cihazın ekranının darbe ve hasar görmesi durumunda gerçekleştirilen bir işlemdir. Aynı zamanda, donanımsal sebeplerden kaynaklı olarak da ekranın arıza vermesi olası bir durumdur. 
 • Kasa değişimi ise kullanıcı kaynaklı bir arızalanma sebebinden dolayı yapılan işlemlerdir. Zamanla ekran aşınması durumunda da kasa değişimi yapılıyor. 
 • Kamera değişimi ise kameranızın istediğiniz görüntüyü vermemesi, darbe sonucu çizilmesi ve hasar alması durumunda yapılan bir işlemdir. 
 • Tamir gerektiren bir diğer durum ise telefonunuzun kulaklık ve mikrofonunun işlevini yitirmesidir. 
 • Cihazın en temel parçası olan anakartın da zaman zaman arızalanabilmesi mümkündür. Elektronik aletlerin en önemli ve pahalı parçası olan anakartın değişimi cihazınızın işlev görmemesi durumunda yapılması gereken bir işlemdir. 
 • Oppo cihazlardaki şarj problemlerinin temel sebebi ise bataryanın ömrünün bitmesidir. Batarya değişimi ile bu sorun çözülebilir. 

Yukarıda sıralanan durumlar, Oppo markalı cihazların arıza nedenlerinden birkaçıdır. Bu gibi durumlarda tamir ya da bakım işlemleri şarttır. Yapılacak olan tamir işlemi alanında uzman olan kişiler tarafından gerçekleştirilir. Aynı zamanda, cihazınızın teknik yapısına ve serisine uygun orijinal yedek parça desteğiyle tamir işlemlerinin yapılması, cihazınızın eski haline dönmesine olanak sağlar. Cihazınız için en uygun çözüm yolu, arızanın niteliğine uygun olarak bulunur. 

Oppo Telefon Tamir Fiyatları

Oppo tamiri fiyatları oranlarını etkileyen birçok etmen bulunuyor. Oppo Çin’in en seçkin markalarından biri olarak hizmet veriyor. Oppo cihazlarının geniş bir kitle tarafından kullanıyor olması çeşitli arıza durumlarının sık yaşanmasına neden oluyor. Oppo cihazınızın tamiri için doğru çözümler bulunarak hareket edilir. Oppo markası üzerinde uzmanlaşmış olan teknik ekipler, cihazınızın sorununu tespit ederek kısa sürede onarım işlemini gerçekleştirir. Oppo markalı cihazınızın onarılması için yedek parça desteği son derece önemlidir. Kullanılan yedek parçanın orijinal olması da önem arz eden durumlardan bir tanesidir. Bütün onarım işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için yedek parça değişiminin doğru işçiliklerle de yapılması gerekir. Yapılan bu tamir ve bakım işlemleri ise farklı fiyat skalalarında değerlendirilir. Cihazınızın onarılması gerektiğinde orijinal yedek parça kullanılarak işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi de mümkün olur. Oppo tamiri hizmetleri teknik servisi için Tamirci Abi’ye telefonunuzu güvenle emanet edebilirsiniz.

Oppo markalı cihazların parmak izi okuyucuları, ahizeleri, ekranları, bataryaları, soket kısımları arıza verebiliyor. Bu arızalanmalar ise Oppo cihaz uzmanları yardımıyla gideriliyor. Her zaman çözüm bulmanıza olanak sağlayacak olan tamir işlemleriniz için uzman ekipten yardım alabilirsiniz. Oppo tamiri hizmetleri garanti süresi kapsamında cihazınızda aynı yerde tekrar bir sorun yaşarsanız, yeniden onarım gerçekleştirilecektir. Farklı Oppo markalı cep telefonu serileri için sunulan tamir hizmetleri memnun kalacağınız süreçler şeklinde ilerler. Markanın en popüler ürünlerini kullanmak istediğinizde ise servis sorunu yaşamadan tamir edilmesi gereken kısmın kusursuz bir şekilde onarıldığını görebileceksiniz. Ana buton, ses giriş ve çıkış problemleri ve benzeri teknik sorunların giderilmesi için verilen bu hizmetler oldukça kapsamlıdır. Profesyonel destek sayesinde cihazınızın farklı noktaları uzman ellerce tamir edilir. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü