Plastik kılıflar telefona zarar verir mi sorusu akıllı telefon kullanıcılarının en merak ettiği soruların başında gelmektedir. Özellikle de sert plastikten üretilen bazı kılıfların telefonların ömrünü kısalttığı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra bazı orijinal olmayan ucuz telefon kılıfları konusunda da bu alanda uzman kişilerin uyarıları bulunmaktadır.

Tamirci Abi firmasında yer alan uzman kişiler de akıllı telefonlar için tercih edilen kılıf modellerine dikkat çekiyor. Buna göre biz de uzmanlardan derlenen kılıf önerilerini sizler için araştırdık ve yazımıza dökmek istedik.

Plastik Kılıflar Telefona Zarar Verir Mi?

Plastik kılıflar telefona zarar verir mi sorusunun yanıtı uzmanlar tarafından değerlendirilmesi gereken bir yanıttır. Buna göre bazı uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda sert kılıfların telefona zarar verdiği dile getirilmiştir. Bu da akıllara ister istemez telefon kılıfı kullanılmamalı mı sorusunu getirmektedir.

Aslında sert platik kılıflar yerine silikon kılıf modellerinin kullanılması daha faydalıdır. Bu sayede hem akıllı telefonun zarar görmesi hem de fazla ısınmasının önüne geçilmiş olur. Kılıf telefonu ısıtır mı kaygıları da silikon kılıflar sayesinde giderilmiş olur.

Yaz Aylarında Kılıf Kullanımına Dikkat

Sert plastik kılıflar telefona zarar verir mi sorusuna kılıfların kullanıldığı mevsime göre yanıt vermek doğru olacaktır. Plastik kılıflar, telefonların kısa sürede çok fazla ısınmasına neden olan ürünlerdir. Özellikle de yaz mevsiminde bu tip kılıfların tercih edilmemesi uzmanlar tarafından belirtilmiştir.

Sert kılıflar, çabuk ısınan telefonların patlamasına neden olmakta ve bu da insan hayatını tehlikeye atmaktadır. Özellikle de son dönemin yaz aylarında görülen akıllı telefon patlaması vakalarının başlıca nedeni ucuz ve sert kılıflar olarak görülmektedir.

Telefon kılıfı seçerken yumuşak ve silikon modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde çok sıcak iklimlerde telefonunuzu kılıfsız kullanmayı deneyebilirsiniz. Hem şarj cihazına bağlı hem de kılıfla kaplanmış olan telefonların yanınızda bulunmamasına da dikkat etmelisiniz.

Tamirci Abi firması bünyesinde hizmet sunan uzman ekiplerden de bu konuda hakkında daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Firma, hem orijinal hem de sağlıklı kılıf kullanımı konusunda size gereken bilgiyi verecektir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü