Samsung şarj soketi, bazı durumlarda bozulabilir ya da eskisi gibi çalışmayabilir. Samsung marka akıllı telefon ya da tabletler için üretilen şarj soketlerinin zamanla yıpranması mümkündür. Böyle bir durumda da kullanıcıların şarj soketi tamiri ya da değişimi için garanti şartlarını karşılayıp karşılamadığına bakması gerekmektedir.

Bu durum yalnızca akıllı telefonlar ile sınırlı kalmadan Samsung tablet şarj soketi için de mümkündür. Yine de özellikle de kullanıcı hatası olan durumlarda şarj soketlerinin garanti kapsamına alınmadığının bilinmesi gerekmektedir.

Samsung Şarj Soketi Değişimi Garanti Kapsamına Girer Mi?

Samsung garanti sorgulama gibi uygulamalardan şarj soketinin durumuna yönelik atılan adımların belirlenmesi mümkündür. Buna göre düşme ya da kullanıcı hatasından kaynaklı bozulma durumlarında şarj soketleri için garanti ayrıcalığı sunulmamaktadır.

Ancak yeni alınan bir şarj soketinde meydana gelen bozulma ya da yıpranma gibi durumlarda garantinin işlemesi mümkün olacaktır. Samsung şarj soketi arızası gibi durumlarda ilk önce şarj cihazının dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Şarj aletinde kırık ya da çizik gibi durumlar mevcutsa değişim ya da tamir işlemleri garanti kapsamına girmemektedir. Fakat henüz yeni alınmış bir Samsung cihazın şarj soketinde bozulma durumu mevcutsa o zaman garanti süreci işleyebilir. Bu süreçte soketin yenilenmesi ve tamamen yeni bir sokete sahip olunması da mümkündür.

Samsung Şarj Soketi Değişimi

Samsung şarj soketi için garanti söz konusu değilse cihazın sahiplerinin belli bir ücret ödeyerek değiştirme yapmaları gerekecektir. Şarj soketinde meydana gelen bozulma ya da temassızlık durumunda yeni bir şarj soketinin alınması tavsiye edilir. Samsung şarj soketi değişim fiyatı da orijinal şarj cihazları tercih edildiğinde yüksek olabilir.

Tamirci Abi firması da şarj soketinin yenilenmesinde Samsung akıllı telefon kullanıcılarına yönelik hizmet sunmaktadır. Firma, her zaman orijinal yedek parça ve şarj soketi ile hizmet veren bir firmadır.

Bu yüzden Tamirci Abi firmasından alacağınız yeni şarj soketinin A sınıf kalitede olması söz konusudur. Bu sayede akıllı telefon ya da tabletinizin daha sorunsuz bir şekilde şarj edilmesi de garanti edilmektedir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü