Hizmet Verdiğimiz Markalar

Tamir ücretlerimiz kur kaynaklı belirli aralıklarla revize edilmektedir, lütfen ücret teyit ediniz.

Neden Tamirci Abi?

Orjinal parçalar ve Tamirci Abi onaylı A kalite parçalar

Onarımlarımız ve yedek parçalarımız telefonun ömrünü uzatır. Onarımlarımızda orjinal parçalar ve Tamirci Abi onaylı A kalite parçalar kullanıyoruz.

6 Ay Garanti

Tamirci abi gerçekleştirdiği tüm onarımlara 6 ay garanti vermektedir üstelik garanti belgesi ile, bu arada hediye ekran koruyucu ve kılıfınızı istemeyi unutmayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Galeri

iphone ekran camı değişimi
iphone ekran değişimi
iphone tamiri 2
iphone tamiri

Şarj Entegresi Değişimi

Telefonlarda en çok karşılaşılan sorunlardan biri de şarjın çabuk bitmesidir. Telefonların şarjının bitmesi genelde batarya ile alakalı olsa da, bazı durumlarda arıza farklı yerden olmaktadır. Telefonun bataryasını değiştirmenize rağmen telefonun şarjı normal kullanımda çok çabuk bitiyor ise, telefonun anakart üzerinden bulunan şarj entegresi kontrol edilmelidir.

Telefonun şarj olmasını sağlayan bir entegre vardır. Telefondaki bu entegreye şarj entegresi denir. Telefondaki çalışmasına etki edecek entegre arızalarının tamamı telefonun anakartında bulunmaktadır. Şarj entegresi arızası da anakart kaynaklı bir arızadır.

Şarj entegresi arızası ileri safhalara kadar geldi ise telefonun şarjı bittiği zaman, ne kadar şarja takarsanız takın telefon şarjı biterek kapandığı zaman tamir edilene kadar bir daha açılmaz.

Telefon şarj entegresi arıza belirtileri nelerdir?

Telefondaki şarj entegresinin en büyük arıza belirtisi, telefonu hiç kullanmadığınız zaman bile şarjın kendiliğinden azalmasıdır.

  • Telefonu hiç kullanmadığınız halde şarjı çok çabuk biter
  • Akşam yatarken telefonun şarjı %100 olsa bile, sabah kalktığınızda şarjı bitmiş veya bitme seviyesine gelmiştir.
  • Telefonun şarj olma süresi normalden çok daha uzun sürer.
  • Batarya değiştirmenize rağmen şarj konusunda bir değişiklik olmaz.
  • Telefonun bataryası şişer.

Şarj entegresi tamamen bozulduğu zaman telefonun şarjı biterek kapandığı zaman bir daha tamir edilene kadar açılmaz

Şarj entegresinin görevi nedi̇r?

Telefonda şarj entegresinin asıl görevi telefonun bataryasını doldurmak ve harcayacağı enerjiyi belirlemektir. Telefonda bir çok uygulama açık ise veya çok güçlü bir oyun program vs. kullanıyor iseniz mesela pubg mobil gibi, telefonun enerji harcama seviyesi 0,30- 0,40 seviyelerinde olur.

Telefonla işiniz bittiğinde ekranı kapatıp cebinize koyduğunuzda enerji harcaması 0,00 veya 0,01 seviyelerindedir. Yani telefon cebinizde veye bir köşede durduğu zaman neredeyse hiç enerji harcamaz. Şarj entegresinin görevleri arasında bu seviyeleri telefonda ayarlamasını sağlamakta vardır.

Şarj entegresi̇ bozulduğu zaman ne oluyor?

Telefonun anakartında şarj olmasını sağlayan entegre arızalandığı zaman, telefonun şarj harcama dengesi kaybolur ve ileri safhaya giderse kısa devre duruma düşerek telefon tamir edilene kadar açılmaz. Şarj entegresi arızalandığı zaman telefon sürekli olarak enerji (akım) çeker.

Sürekli olarak enerji çekmesi demek, telefonu sürekli kullanıyorsunuz ve telefonu o kadar yoruyorsunuz ki telefon zorlandığı için ısınacak kadar enerji harcamış gibi hissettiriyor. Böyle olunca da yukarıda anlattığımız gibi telefon hiç kullanılmadığı 0,00 veya 0,01 enerji çekmesi gerekirken sürekli olarak %40-50 seviyelerinde enerji çekerek, bataryanın bitmesine sebep olur. Şarj entegresinin bir diğer adı u2 entegresi ve tigris entegresidir.

Şarj entegresi değişimi sırasında bilgiler silinir mi?

Şarj entegresi değişim sırasında telefondaki hiçbir bilgiye zarar gelmez. Şarj entegresi değişimi yapılması için telefonların açılarak içindeki arızalı parçalar değiştirilerek yapılmaktadır. Bu arızalı parçaların değiştirilmesi, bilgilerin kaybolmasına silinmesi sebep oluşturacak bir işlem değildir.

Şarj entegresi değişiminde garanti süresi

Yaptığımız tamirlerinde ve onarımların tamamında olduğu gibi Şarj Entegresi Değişimi işleminde de 6 ay (180 gün) garanti verilmektedir. Tamir işleminden sonra garanti süreniz boyunca size verilen garanti belgesi ile dilediğiniz zaman telefondaki şarj entegresi sorunu için servisimize gelip ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Detaylı bilgi için Garanti şartları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Telefonun şarj entegresi ile ilgili sorun olup olmadığını anlayamıyorsanız ve bu yardıma desteğe ihtiyacınız var ise 0216 346 75 74 nolu telefondan veya 0546 725 25 25 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca whatsapp destek hattımızdan da şarj entegresi tamiri ile alakalı detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Menü