Akıllı telefonlar, kuşkusuz gündelik yaşantımızın ayrılmaz parçalarından biri olarak kabul edilmektedir. Özellikle şarjı en uzun giden akıllı telefonlar, kullanıcılar için bulunmaz nimetlerden biridir.

Zira, başta sosyal medya uygulamaları olmak üzere aktif olarak kullanılan birçok uygulama cihazın şarjını kısa süre içerisinde tüketilmekte ve kullanıcılar gün içerisinde şarj problemi yaşayabilmektedir. Peki, batarya kapasitesi yüksek olan akıllı telefonlar hangileridir?

Samsung Galaxy M51

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar Nelerdir?

Teknoloji şirketleri, son dönemlerde batarya kapasitesi oldukça yüksek olan cihazları geliştirmekte ve piyasaya çıkarmaktadır. Batarya kapasitesi oldukça yüksek olan cihazlardan biri de Samsung Galaxy M51 isimli cihazdır.

Samsung şirketi tarafından özel olarak geliştirilen bu akıllı telefonun batarya kapasitesi ise 7.000mAh olarak açıklanmıştır.

Realme C12

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar Nelerdir?

İşletim sistemi Android 10 olan Realme C12, 6.000mAh batarya kapasitesi ile son derece dikkat çekiyor. Çıkış yılı 2020 olan ve 6.000mAh batarya kapasitesine sahip olan diğer telefonlar ise şu şekilde; Samsung Galaxy M21, Samsung Galaxy F41, Samsung Galaxy M31, Asus ROG Phone 3 ve POCO X3.

Oppo A72

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar Nelerdir?

Teknoloji şirketleri son dönemlerde 5.000mAh batarya kapasitesine sahip olan cihazlarını piyasaya sürmektedir. Özellikle 2020 yılı içerisinde çıkan ve batarya kapasitesiyle dikkat çeken bu akıllı telefonlar, etkileyici özellikleri ile bir adım öne çıkmaktadır.

İşte, 5000mAh batarya kapasitesine sahip olan o cihazlar; Samsung Galaxy S20 Ultra, Samsung Galaxy A31, Samsung Galaxy A21s, Oppo A72, Realme 6i, Realme 5i, Realme C3, Motorola One Fusion+, Motorola Moto G9 Plus.

Yukarıda yer alan cihazlar, etkileyici özellikleri ile son derece dikkat çekmektedir. Bu cihazlara ek olarak kullanıcılar, önceki yıllarda çıkan ve yine 5.000mAh batarya kapasitesine sahip akıllı telefonları tercih edebilmektedir.

Neden Yüksek Bataryalı Telefon Tercih Etmeliyiz?

Batarya kapasitesi yüksek olan cihazlar son dönemlerde popülerliğini git gide arttırmaktadır. Özellikle gündelik yaşamlarında sürekli telefonlarını kullanan kişiler bu cihazları tercih etmektedir.

Sizlerde eğer sık sık akıllı telefon kullanıyor ve çeşitli uygulamalar ile vakitlerinizi geçiriyor iseniz mutlaka şarj problemi yaşamamak adına batarya kapasitesi yüksek olan cihazları tercih etmelisiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü