Ses açma kapama tuşu telefonların hepsinde bulunan ortak özelliklerden biridir. Bu tuş istendiğinde sesin daha yüksek duyulabilmesini sağlayacağı gibi, düşük ses seviyesini de ayarlayabilmeyi sağlar. Bakıldığında çok önemli bir görüntüsü olmasa da telefonun konforlu bir şekilde kullanımında ciddi bir yer teşkil eder. Telefonun ses ayarı haricinde bu tuşlar sayesinde ekran görüntüsü de alınabiliyor. Fiziki olarak temas edilebilmesi telefonlarda teknik arızaların çözümü için destek verebilir. Bu sebepten ötürü bakıldığında telefonda ki ses açma kapama tuşu ciddi önem arz eder. Telefonun ses açma kapama tuşunun çalışmama nedenleri hakkında şu şekilde maddeler sıralayabiliriz; 

  • Ses açma kapama tuşuna çok baskı yapılarak kullanılması 
  • Yere düşüp o bölgenin zarar görmesi 
  • Üretimde oluşabilen teknik hatalar 

Bununla ilgili birçok madde daha sıralanabilir. Her marka ve model telefonlarda ses açma tuşu arızalanabilir. Ses açma tuşu değişimi için yetkinliği olan bir teknik servis tercih etmeniz gerekir. 

Ses Açma Kapama Tuşlarının Tamiri 

Telefonun ses açma kapama tuşunun çalışmama nedenleri incelendikten sonra, arıza tespiti tam olarak yapıldıktan sonra tamir işlemine geçilecektir. Ses açma kapama tuşlarının tamiri, kolay ve basit bir teknik işlem olarak düşünülebilir. Ancak bir o kadar da önem arz eden birtakım işlemler içerir. Ses açma tuşu değişimi işlemine başlanmadan önce telefonun içindeki özel bilgiler ve yedekleme yapılacaktır. Çünkü oluşabilecek olumsuzluk durumunda bu bilgilerin garantiye alınması gerekir. Ses açma tuşu değişimi için verilen hizmet, yazılı bir şekilde size teslim edilecektir. Tamirci Abi bu alanda kaliteli ve güvenilir hizmet verdiği için yapacak olduğu işlemler için önce onayınızı alacaktır. İlk görüşmeler sonucu anlaşma sağlandıktan sonra, işin uzmanlık gerektiren bölümüne geçilecektir. Ses açma tuşu değişimi için cihazınız özel bir alana alınır ve alanında uzman kişiler tarafından steril ortamlarda değiştirilir. Tamiri yapılacak işlem çok uzun zaman almaz, ancak titizlik gerektirir. Ses açma tuşu değişimi yaklaşık 30-35 dakika arasında yapılabilir. 

Ses açma tuşu değişimi yapılırken telefonunuzdaki bilgilere zarar gelmez. İçindeki tuş takımı pratik bir şekilde çıkarılır ve değişim işlemi gerçekleştirilir. Ses açma tuşu değişimi yapılmadan önce telefonunuzun ayarları ile oynayarak bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak bu durum telefonunuzun kullanım konforunu düşürür. Bu sebepten ötürü ses açma tuşu değişimi tamirini bir an önce yaptırmanız gerekir.

Ses Açma Kapama Tuşu Değişim Fiyatları 

Ses açma kapama tuşu değişim fiyatları, her teknik tamirde olduğu gibi bu işlemde çok farklılık gösterebilir. Bu fiyatları etkileyen bazı etkenlerin başında marka ve model farkları gelir. Bunun yanı sıra değişim sırasında kullanılan parçanın durumu söz konusu olabilir. Değişimde yan sanayi ürünler kullanıldığında fiyat daha ekonomik hale gelebilir. Ancak cihazın performansının bu durumdan etkilenebileceğini göz önünde bulundurmak önemlidir. 

Elektronik parçalar ve hizmetler çok farklı bir şekilde büyümekte, bu konuda değişik fiyat politikaları görülmesi gayet normaldir. Tamirat işlemi sadece ses açma tuşu değişimi olarak görülmemelidir. Baştan sona teknik destek ve hizmet kalitesi mobil cihazınızın ömrünü doğrudan etkileyebilir. İnsanlar teslim ettiği cihazını gönül rahatlığı ile verip, en kaliteli hizmeti alıp o teknik servisten ayrılmış olmalıdır. İşin teknik kalitesi olmazsa olmaz, ancak hizmet kalitesi de bir o kadar belirleyici olarak görülebilir. Teknik servis hizmeti veren firmalar da artık bu bağlamda hizmetlerini düzenleyip çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Müşterilerin de tercihlerini bu yönde kullanım eğilimi gözlemlenmektedir. 

Ses Açma Tuşu Değişimi Garanti Süreci 

Telefonun markası ne olursa olsun teknik bir hizmet alındıktan sonra ki en önemli soru şunlar olacaktır; 

  • Yapılan işlemin garantisi var mı?
  • Varsa garanti süresi ne kadar? 

Bu soruların cevabı siz müşterilerin herhangi bir teknik servisi tercih edip etmemesinde belirleyici etken olacaktır. Bu noktada yazısız bir şekilde verilen cevapların ve sözlerin bağlayıcılığı olmayacaktır. Asıl olması gereken, tamir işlemi gerçekleştikten sonra belgeli bir şekilde yapılan işlemi göstermektir. Tamirci Abi gibi bunu yapan teknik servisler her zaman bir adım öne çıkacaktır. 

Ses açma tuşu değişimi çok kolay ve basit bir işlem olarak görülebilir. Ancak diğer birçok tamir işleminde olduğu gibi bu tamir çalışmasında da oldukça dikkat edilmesi gereken ince detaylar vardır. Bu işlemi garantili yapacak ve yaptığı işin belirli bir süre boyunca arkasında duracak firmalar insanların tercihinde önemli olacaktır.  Teknik servis sadece teknik işlem yapan bir yer olarak görülmemeli, aynı zamanda bu konuda müşterilerine maksimum fayda ve bilgi sağlayacak hizmetin verildiği yer olarak da  benimsenmelidir. Ses açma tuşu telefonlarda en çok arıza çıkaran parça olarak görülür. Ses açma tuşu değişimi teknik olarak en kaliteli şekilde yapılmalı ve garantisinin müşteriye sunulmalıdır. Siz de Tamirci Abi ile cihazlarınızı işinin ehli bir ekibe  gözünüz kapalı bir şekilde emanet edebilir, Tamirci Abi hizmetlerinden yararlanmak için ekibin Kadıköy’de yer alan ofisine dilediğiniz zaman uğrayabilirsiniz. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü