Sıvı temaslı cihazlar tamir olur mu sorusu da akıllı telefon kullanıcıları tarafından çok fazla sorulan sorulardan biridir. Bu tip elektronik cihazların başına gelen en korkunç durumlardan biri de sıvı temasıdır. Böyle durumlarda genellikle evde uygulanan geleneksel yöntemlere başvurulur. Fakat cihazın sıvı temas problemi fazlaysa çoğu zaman kapsamlı bir inceleme ve tamir işlemlerinden geçmesi de gerekebilir.

Sıvı Temaslı Cihazlar Tamir Olur Mu?

Sıvı temaslı cihazlar tamir olur mu sorusunda akla ilk gelen hiç şüphesiz ki akıllı cep telefonlarıdır. Bunun yanı sıra tabletler ya da akıllı giyilebilir teknoloji ürünlerinin de sıvı teması ile bozulması mümkündür. Sıvı ile temas eden cihazların öncelikle ne kadar süre bu temasa maruz kaldıklarının da bilinmesi gerekir.

Sıvı temaslı telefon ne kadar basınçta kaldı ve içerisine ne yoğunlukta su aldı bunun bilinmesi oldukça önemlidir. Bu tip durumlarda da mutlaka bu alanda uzman olan kişilerden destek alınması gerekir. Çoğu zaman sıvı teması almış olan cihazların kurtarılması mümkün olsa da yapılan herhangi bir yanlış hareket cihazın hayatına mal olabilir.

Sıvı temaslı cihazlar tamir olur mu sorusu için de tüm bu incelemelerin yapılmasından sonra net yanıt verilebilir. Bu konuda İstanbul Kadıköy’de hizmet sunan Tamirci Abi firmasından destek almak da mümkündür. Tamirci Abi, sıvı temasına yönelik uzman ekipler ve yüksek teknolojili ekipmanlar ile çözüm odaklı bir hizmet sunmaktadır.

Sıvı Temaslı Cihazlara Uygulanan Adımlar Nelerdir?

Sıvı temaslı cihazlar tamir olur mu sorusundan yola çıkarak bu konuda atılması gereken adımlara göz atalım. Sıvı temas etmiş cihazlara müdahale etmek için ilk önce sıvıyı emen yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Bu yöntemlerin de başında yaygın olarak kullanılan pirince yatırma yöntemi yer alır. Bu yöntem, tamir firması arayışı esnasında uygulanan geçici bir yöntemdir.

Sıvı teması bulunan cihazın kapanmış olması ve bir müddet açılmaması da oldukça önemlidir. Bu tip durumlarda cihazı açmaya çalışmak yerine kurumasın sağlamak daha akılcı bir adım olacaktır. Bundan sonra da Tamirci Abi gibi uzman firmalardan destek alınabilir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü