Cep telefonları, çeşitli sebepler ile arızalanabilmektedir. Batarya sorunları, ekran arızalanmaları, kamera lens sorunları ve buna benzer birçok durum, cep telefonu arızaları arasına girer. Son zamanlarda, her işin cep telefonlarıyla halledilmesi, bu cihazlara olan ihtiyacı artırmıştır. Dolayısıyla cep telefonunuzun arızalanması durumunda, kısa sürede arızanın giderilmesini isteyebilirsiniz. Yerinde cep telefonu tamiri ile siz neredeyseniz, oraya gelinerek arıza giderilmektedir. Cihazınızın bulunduğunuz yerde tamir edilmesi, size güven verecektir. O an için cihazınıza takılması gereken parçalar ve arızanın kapsamına bağlı olarak gerekli aksiyonlar alınmaktadır. Cep telefonunuzun nasıl bir problemi olduğu da yerinde servis hizmetiyle saptanır. Bu hizmet kapsamında, ekran değişimi, kasa değişimi, arka kapak değişimi, arka cam değişimi, batarya değişimi, arka kamera değişimi gibi işlemler yapılmaktadır. 

Cep telefonu tamiri yerinde servis işlemlerine ahize değişimi, hoparlör değişimi ve açma kapama tuşu değişimi de dahildir. Bütün bu işlemler, farklı cep telefonu parçalarıyla yapılır. Bu nedenle, yerinde tamir işlemi yapılırken temin edilecek parçalara önceden karar verilir. Aynı zamanda, cihazınızın markası ve modeline uygun adımlar atılır. Yerinde cep telefonu tamiri işlemi, kısa sürede tamamlanmaktadır. Adresinizde yapılan bu işlem, cihazınızın hem hızlı hem de güvenli bir şekilde tamir edilmesi avantajı sunar. 

Yerinde Cep Telefonu Tamirinde Uygulanan Onarım İşlemleri

Yerinde cep telefonu tamir hizmeti verilirken bütün teknik servis işlemleri bu hizmete dahil edilir. Cihazınızın hangi marka olduğu ve nasıl bir arıza oluştuğunu tespit eden uzman personeller, cihaza uygun teknik servis işlemlerini yerine getirirler. Adresinize gelinerek sunulan bu hizmet, farklı yedek parçalar ile gerçekleştirilir. Çünkü cep telefonlarının markası ve arıza durumu birbirinden farklıdır. Örneğin, ekran değişimi yapılırken, cihazınızın markasına uygun orijinal parçalar kullanılarak değişim işlemi gerçekleştirilir. Ekran değişiminde steril bir ortam oluşturulur. Böylece ekranınız toz ve benzeri kalıntılardan arındırılmış olur. Arka cam değişimi de yerinde cep telefonu tamiri kapsamında sunulan bir hizmettir. Cihazınızın arka camının kırılması ya da işlevini kaybetmesi durumunda yerinde tamir hizmetiyle bu işlem gerçekleştirilir. Aynı şekilde, arka kamera değişimi de cihazınızın kamera pikseline ve lensine uygun kamera seçimiyle yapılır. Böylece fotoğraf ya da video çekimleriniz sorunsuz gerçekleşir. 

Adresinize gelen teknik ekipler, yerinde cep telefonu batarya değişimi de yapmaktadır. Batarya değişimleri, her cihazda farklı adımlar ile gerçekleştirilir. Genellikle, cep telefonlarının şarjının çabuk bitmesi, bataryanın zayıflamış ya da bitmiş olduğunu gösterir. Özellikle, iPhone markalı cep telefonlarında bu tip sorunlar yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda ise yerinde cep telefonu tamiri yapılarak batarya değişim işlemi gerçekleştirilir. 

Yerinde Servis Hizmeti ile Kısa Sürede Cihazınıza Kavuşun!


Yerinde cep telefonu ekran değişimi en sık talep edilen hizmetlerden bir tanesidir. Ekran değişimi yapılırken parça temini sağlanır. Bu nedenle, değişim işlemi zaman alabilir. Ancak yerinde tamir hizmetinden yararlanırsanız, ekran değişim işleminiz kısa sürede tamamlanacaktır. Bunun yanı sıra, cihazınızın kasa değişimi de adresinize gelinerek gerçekleştirilebilir. Cep telefonlarına su kaçması ya da sıvıyla temas durumunda ahizelerin arıza vermesi olası durumlardan bir tanesidir. Bu nedenle, ahize değişimi hizmeti de çok sık talep edilmektedir. Ahizenizin eski işlevini sürdürmemesi ve cızırtı yapması durumunda, yeni parça takımı ile adresinizde ahizenizin değişim işlemi de yapılır. Ahize değişimi yapıldıktan sonra, normal görüşmeler yapabilirsiniz. 

Benzer bir durum olan hoparlör değişimi de yeni hoparlör takımı ile yapılan bir işlemdir. Hoparlörler de yüksek seste müzik dinleme ya da sıvı teması sonucunda bozulabilmektedir. Hoparlör değişimi ile birlikte cihazınız sesli modda çaldığında herhangi bir cızırtı ya da bozuk sesle karşılaşmazsınız. Teknik servis hizmeti arasında açma kapama tuşu değişimi de yer alır. Genellikle, sık kullanılan bu tuş bozulmaya eğilimlidir. Bu nedenle, tuş değişim talepleri yoğun bir şekilde gelmektedir. Genel olarak, cep telefonu tamiri teknik servis işlemleri adresinizde gerçekleştirildiğinde kısa sürede işlemler tamamlanır. Çünkü öncesinde yedek parça ve yapılacak tamir ve onarım işlemlerine karar verilir. Bu karar doğrultusunda da adresinizde yerinde cep telefonu tamiri yapılır. 

Markalara Göre Yerinde Cep Telefonu Tamiri Hizmeti

Yerinde cep telefonu tamiri farklı cep telefonu markaları için verilen bir hizmettir. Cihazınızın markası ne olursa olsun, bu duruma uygun onarım işlemi gerçekleştirilir. Farklı markalara ait olan cep telefonlarının çalışma sistemleri birbirinden farklıdır. Buna bağlı olarak da marka unsuru göz önüne alınarak cihazınızın tamiri gerçekleştirilir. Genellikle, her cep telefonu markasının arıza verdiği yer bellidir. Bu doğrultuda cihazların karakteristik özellikleri göz önünde bulundurulur. Yerinde tamir hizmetine konu olan markaların başında Apple iPhone yer alır. Bu cep telefonu markası, çok sık kullanılan ve arızalanan modellerde cihazlar üretir. Apple markalı cep telefonunuzun yerinde tamir edilebilmesi mümkündür. 

Tamirci Abi tarafından yerinde cep telefonu tamiri hizmeti alarak, Xioami markalı cep telefonlarınızı tamir ettirebilirsiniz. Tamirci Abi bu markanın arka kapak değişimi, arka kamera değişimi ve arka cam değişimi gibi işlemler, adresinizde yapılabilmektedir. Aynı zamanda, Samsung Galaxy serisinde oluşabilecek arızalanmalar için de bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Cep telefonu markanız Oppo ise yine bu hizmetten yararlanabileceğinizi söyleyebiliriz. Son olarak, Huawei markalı cihazların da yerinde tamir hizmetine dahil olarak tamir edildiğini söyleyebiliriz. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü