Ekspertiz hizmeti, birçok alanda kullanılabilen bir uzmanlık hizmetidir. Belirli bir konuda uzman olan ve alanındaki teknik bilgilere hâkim kişiler eksper olarak adlandırılır. Expertiz ise bilirkişilerin incelenecek nesneyi incelemesi ve bu konuda rapor hazırlayarak (expertiz raporu) kullanıcıyı bilgilendirmesi işlemine verilen isimdir. Her ne kadar ekspertiz denildiği zaman akıllara oto ekspertizi gelse de tablet ekspertizi de tablet kullanıcılarının sık sık yararlandığı bir hizmet olarak görünür. Tablet ekspertizi sayesinde cihaz hakkında ayrıntılı bilgi elde edebilir, eğer varsa hasar ve sorunları öğrenerek tamir işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Tablet expertiz hizmeti tablet kullanıcıları tarafından tercih edilen hizmetler arasında yer alır. Özellikle ikinci el elektronik cihazlarda ekspertiz hizmeti büyük önem taşır. Tabletin daha önceki kullanımına bağlı oluşan hasarlar gibi durumlar karşısında alınan ekspertiz hizmeti sayesinde tercih edeceğiniz cihazın sorunlarını önceden öğrenebilir ve alım işleminizi bu durumları göz önünde bulundurarak gerçekleştirebilirsiniz.
Tablet ekspertiz hizmeti fiyatları, ekspertiz uzmanının yapacağı işlemlere göre değişkenlik gösterebilir. Bu durumda en iyi bilgiyi almak için eksperle iletişime geçmeniz ve işlem durumuna göre tutacak miktar hakkında bilgi almanız iyi olacaktır.
Ekspertiz raporu süresi tabletin incelenme aşamalarına göre değişkenlik gösterir, bu konudaki en doğru bilgiyi eksper ile görüşerek elde edebilirsiniz.

Tablet Eskpertiz Hizmetinde Hangi İncelemeler Yapılır?

Tablet expertiz hizmeti tablet üzerinde çeşitli incelemelerin gerçekleştirilmesi ile tamamlanır.
Ses testi: Ses testi sayesinde tabletin hoparlörlerinin yeterli ses seviyesini sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir ve eksper tarafından raporda hoparlör durumu belirtilir.
Tablet Ekran Testi: Tablet ekran testleri tabletinizin ekranında herhangi bir piksel kaybı, renk bozukluğu ya da dokunmatik sorunlar olup olmadığını kontrol etmek için yapılır. Kontrol işleminden sonra sonuçlar eksper tarafından rapora eklenir.
Hasar Testi: Hasar testleri sayesinde cihazın dış materyalinde herhangi bir sorun olup olmadığı anlaşılır. Kırık, çatlak ve ezilme gibi durumlar eksper tarafından kontrol edilerek tespit edilebilir.
Donanım ve yazılım testleri: Bu testler cihazın çalışır durumda olduğunu kontrol etmek amacıyla yapılır. Tercih edeceğiniz cihazın uygulamaları çalıştırmada herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığı kontrol edilir ve sonuçlar rapora yansıtılır.

Tablet Ekspertiz Hizmetinin Yararları

Bir cihaz alınacağı zaman onun tüm özelliklerini bilmek ve sorun olup olmadığını öğrenmek kullanıcıların en doğal hakkıdır. Tablet ekspertiz hizmetleri sayesinde kullanıcılar, elektronik cihazın içerisindeki herhangi bir sorunu öğrenebilir ve bu sorunları göz önünde bulunarak cihazın alınıp alınmayacağına karar verilebilir.
Ekspertiz hizmeti sayesinde tabletteki sorunlar önceden bilineceği için tablet zamanında tamir işlemine gönderilir, böylece küçük sorunlar erkenden halledilerek daha sonra büyük hasarlar oluşmasının önüne geçilebilir.
Tablet ekspertiz hizmeti sayesinde cihazınızı satarken ya da başkasından bir cihaz alırken sorun yaşamazsınız. Tabletin sorunları belirleneceği için hem alıcı hem de satıcı mağduriyetleri önlenmiş olur.
Tablet ekspertizi sayesinde kullanacağınız cihazı daha yakından tanıma şansı elde edebilirsiniz. Eksperler alanlarında uzman kişilerdir bu yüzden kullanıcıların hâkim olmadığı birçok teknik detaya hakimlerdir. Eksperden öğreneceğiniz bilgiler sayesinde tabletinizi daha verimli olarak kullanabilir ve cihazınızdan maksimum verim elde edebilirsiniz.
Tablet ekspertiz işlemi sayesinde değişmesi gereken parçalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu durum da tamir işleminin kolaylaşmasına ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.
Siz de tablet ekspertiz hizmetlerinden yararlanarak satın almak ya da satmak istediğiniz tabletiniz hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir ve cihazla ilgili işlemlerinizi kısa sürede kolayca çözümleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü