Telefonu kullanmadığım halde şarjı bitiyor kaygısı pek çok akıllı telefon sahiplerinde bulunuyor. Bu durum genellikle batarya ömrünün uzunluğu ile açıklanabiliyor. Sizin de bildiğiniz üzere elektronik aletlerin pil ömrü bir müddet sonra zayıflayabiliyor. Böyle bir durumda pil değişimin yapılması gibi müdahaleler gerekebiliyor.

Tamirci Abi firması olarak iPhone pil değişimi ya da Android akıllı telefonların batarya değişimi gibi hizmetler sunmaktadır. Bu da sıklıkla karşılaşılan telefonun şarjı birden bitiyor problemine çözüm olabilecek bir yöntemdir.

Telefonu Kullanmadığım Halde Şarjı Bitiyor

Telefonun şarjı kendi kendine bitiyor probleminden muzdaripseniz öncelikle akıllı telefonun pil ömrüne baktırmanız gerekmektedir. Pil ömrünün son demlerini yaşıyor olması telefonların şarj sürelerini kısa tutabiliyor. Bu da kimi zaman telefonu kullanmadığım halde şarjı bitiyor sorununa yol açabiliyor.

Aynı zamanda yeni piyasaya sürülmüş olan akıllı telefonların bazı donanımsal özellikleri de şarj ömrünü düşürebiliyor. Eski bir bataryaya getirilen yeni donanım özellikleri bataryanın akıllı telefona yetersiz kalmasını sağlayabiliyor. Dolayısıyla böyle bir durumda kısa süre sonra şarjın bitmesi kaçınılmaz hale geliyor.

Tüm bunlara ek olarak akıllı telefonlara gelen sistem güncellemeleri de şarj ömrünün kısalmasına neden olabiliyor. Özellikle de gece gelen bu güncellemeler gece telefonun şarjı bitiyor sorununa yol açabiliyor. Kimi akıllı telefon markaları da böyle bir durumla karşılaşılmaması için otomatik güncelleme yaparken telefonun şarjda olup olmadığını kontrol ediyor.

Şarjın Aniden Bitmesi Nasıl Önlenebilir?

Telefonu kullanmadığım halde şarjı bitiyor probleminin önüne geçilmesi adına bataryanın değiştirilmesi önerilmektedir. Özellikle de bahsi geçen akıllı telefon uzun zamandır kullanılıyorsa pil ömrünün zayıfladığı bir gerçektir. Tamirci Abi firması da her marka ve model akıllı telefon için batarya değişim hizmeti sunan bir firmadır.

Bunun yanı sıra akıllı telefon seçerken batarya gücüne bakılması da ilk etapta atmanız gereken çözüme yönelik bir adımdır. Yeni nesil akıllı telefonlara yüklenen yazılımlar ya da sistem güncellemeleri kimi bataryalar tarafından kaldırılmayabilir. Bu yüzden akıllı telefon alırken batarya kriterlerini de göz önünde bulundurmanız oldukça önemli bir adımdır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü