Telefonum neden yavaş şarj oluyor sorusunun birden fazla yanıtı ve çözümü bulunmaktadır. Bu yüzden ilk önce şarj sorunun saptanması ve nedenlerinin uzman kişiler tarafından incelenmesi gerekir.

Kimi acil durumlarda telefonunuzun anında şarj olmasını isteyebilir ve yavaş şarj edilmesi nedeniyle mağdur olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına telefonun şarj kısmının muayenesini yaptırmanız önerilmektedir.

Telefon yavaş şarj oluyor problemi markadan ve modelden bağımsız olarak hemen hemen her telefonda görülebilir. Kimi zaman bu sorunun kaynağında şarj kablosunun etkisi kimi zaman da telefonda görülen problemler yatabilmektedir. Bu yüzden Tamirci Abi firması tarafından sunulan teknik desteklerden faydalanılabilir.

Telefonum neden yavaş şarj oluyor?

Telefonum geç şarj oluyor sorunu herkesin karşılaşabileceği bir problemdir. Bu sorunun kökten çözümü için de şarj alanının kapsamlı bir şekilde muayene edilmesi gerekebilir.

Telefonum neden yavaş şarj oluyor sorununa yönelik şarj kablosuna, bataryaya ve adaptöre göz atılması da şarttır. Bu üç önemli ekipman yavaş şarj edilme konusunda en kapsamlı şekilde irdelenmesi gereken ekipmanlardandır.

Şarj adaptöründeki problemler

Telefonum neden yavaş şarj oluyor probleminin altında şarj adaptöründeki bazı teknik aksamalar yatıyor olabilir. Adaptörün darbe almış olması ya da orijinal olmayan adaptörlerin kullanılması halinde şarj problemi yaşanabilir. Böyle bir durumda adaptörün değiştirilmesi çözüm kapısını açmış olacaktır.

Şarj Kablosunun Bozulması

Telefon yavaş şarj oluyor uyarısı alıyorsanız bunun nedeni şarj kablosunun yıpranmış olması olabilir. Şarj kablosunda ya da soket kısmında meydana gelen bozulmalar şarj konusunda size sorun çıkartabilir.

Özellikle de iPhone marka telefon modellerinde kullanılan şarj kabloların ömrü ne yazık ki çok uzun değildir. Bu yüzden yavaş şarj olma durumunda ilk iş olarak kablonun değiştirilmesi düşünülebilir.

Telefonun Bataryasının Sağlık Durumu

Eğer telefonunuz çok geç şarj oluyor ve şarjı da hemen bitiyorsa bu durumda pil ömrünün kontrol edilmesi faydalı olacaktır. Akıllı telefonlarda pil sağlığının düzenli olarak kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Pil sağlığı yüzde 85 oranından daha düşük ise bu durumda pil değişimine gidilebilir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü