Telefonumun şarjı çabuk bitiyor sorunu hemen hemen her akıllı telefon kullanıcısının karşılaştığı bir problemdir. Akıllı cihazların şarj ömrü ne yazık ki her zaman ilk günkü hali ile kalmamaktadır.

Bu da ister istemez telefonumun şarjı durduk yere bitiyor gibi dertlere yol açmaktadır. Öyle ki büyük akıllı cihaz firmaları da pil ömrünün bir süre sonra kısalacağını kabul etmektedir.

Telefonumun şarjı çabuk bitiyor gibi bir sorunla karşılaşıldığında atılması gereken bazı önemli adımlar bulunmaktadır. Tamirci Abi gibi bu alanda uzman firmalardan pil ömrünün uzatılması konusunda yardım alınabilir.

Telefonumun Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Telefon şarjı çabuk bitiyor çözüm odaklı yaklaşımlar için öncelikle sorunun kaynağına inilmesi gerekmektedir. Buna göre pil ömrünün ölçülmesi ve buna neden olan sorunların tespit edilmesi oldukça önemlidir. Kimi zaman sadece basit bir uygulama yüzünden kimi zamansa daha teknik detaylar sebebiyle pil ömrü kısalabilir.

Telefonun daha uzun ömürlü bir şarj imkanı sunması adına pil ömrünün ölçülmesi ve gerekiyorsa pilin değiştirilmesi de gerekebilir. Özellikle de telefonun şarjı birden bitiyor şeklinde şikayetler için pil değişimi yoluna gidilmesi önemlidir.

Şarjın Çabuk Bitmesine Neden Olan Başlıca Durumlar

Eğer akıllı telefonunuzun şarjı kısa sürüyor ve aniden bitiyorsa bu durumda öncelikle bazı uygulamalara göz atmanız gerekebilir. Telefona indirilmiş olan bazı uygulamalar sizin haberiniz olmadan bazı eylemlerde bulunabilmektedir. Özellikle de WhatsApp gibi mesajlaşma platformlarında bu tip durumlar ile karşılaşılması mümkündür.

Whatsapp ya da Messenger gibi uygulamalar, arka planda çalışmaya devam ederek telefonun şarjının kısa sürede bitmesine neden olacaktır. Bu tip uygulamalar aynı zamanda arka planda veri indirme eyleminde bulunarak telefonun depolama alanını da doldurabilir.

Bunun yanı sıra telefonun uzun süre kullanılması halinde pil ömründe azalma durumu görülebilir. Bunun için de teknik destek alınması ve gerekiyorsa batarya değişimin yapılması oldukça önemlidir.

IOS ya da Android işlemcili akıllı telefonların tamamında bu tip bir problem ile karşılaşılması mümkündür. Üstelik pil ömrünün azalması, firmalar tarafından da kabul edilen bir durumdur.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü