Akıllı telefonların ekranları zamanla alınan darbeler ya da düşmeler neticesinde kırılabilmektedir. Ekran kırılması neticesinde yapılacak olan ekran değişimi olduğu için de garanti kapsamı en fazla merak edilen sorulardan biri olur.

Peki, telefonun ekranı kırıldı garanti ye girer mi? Merak edilen bu sorunun yanıtını her yönü ile gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Oldukça sık karşılaşılan bu durum nedeniyle kullanıcılar epey zor durumda kalabilmektedir. Ekran kırılmasının yanı sıra çeşitli nedenlerden ötürü akıllı telefonların ekranlarında çatlamalar dahi meydana gelebilmektedir. Bu sorun ise ekran değişimi çözüme kavuşturulur.

Ekran Kırılması ve Garanti Kapsamı

Ekran kırılması, oldukça sık karşılaşılan arızalardan biri olarak kabul edilmektedir. İç ve dış nedenlerden ötürü kırılan veya çatlayan ekranlar ne yazık ki garanti kapsamına girmemektedir.

Zira teknoloji şirketleri, söz konusu durumu kullanıcı hatası olarak kabul etmekte ve gerekli onarım işlemi için ekstra ücret talep etmektedir.

Eğer cihazı satın alırken telefon kaskosu yaptırdı iseniz, söz konusu arızanın onarımını herhangi bir ek ücret ödemeden kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Fakat, günümüzde ne yazık ki her kasko paketi, ekran kırılması gibi kullanıcı kaynaklı hasarları karşılamayabilir.

Bu sebepten ötürü mutlaka yaptırdığınız kaskonun tüm detaylarını dikkatle okumalı ve yazan maddelere göre hareket etmelisiniz.

İç Ekran Garantiye Girer mi?

İç ekran kırılması tıpkı diğer hasarlarda olduğu gibi kullanıcı hatası olarak kabul edilmektedir. Kullanıcı hatası olarak kabul edilen iç ekran kırılmaları ne yazık ki garanti kapsamına girmemektedir.

Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer mi?

Düşen telefon garanti kapsamına girer mi sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmaktadır. Düşmeye bağlı olarak oluşabilen çeşitli hasarlar ne yazık ki kullanıcı kaynaklı olarak kabul edilmektedir. Kullanıcı kaynaklı kabul edilen bu hasarlar nedeniyle onarım işlemi garanti kapsamına girmemektedir.

Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

Akıllı telefon üreticileri, ne yazık ki ekran kırılması gibi kullanıcı kaynaklı olan arızaları garanti kapsamında değerlendirmemektedir.

Telefon Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır?

Ekran kırılması onarım fiyatı, modelden modele değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgilendirme için bizleri arayabilir ve uygun fiyat politikamızdan yararlanarak onarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

3 Yorum. Yeni Yorum

 • Ahmet Hamza boğar
  25 Temmuz 2023 12:30

  Poco x5 pro ekranı kırıldı kaç TL ye paptırabilirim

  Yanıtla
 • Telefonum IPhone 12 almadan önce dayanıklılık testini inceledim gayet sağlamdı ama aldıktan 1 hafta sonra bile çatlaklar oluşmaya başladı üstelik 1 kes bile düşürmedim

  Yanıtla
  • Merhabalar EZgi Hanım,
   Kırıklmalar ve çatlamalar genellikle fiziksel hasarlar sonucunda oluşmaktadır. Çok yüksek sıcaklık ve soğukluk değişimlerinde bir nebze oluşabilir bu sorun ama ilginç bir durum 🙂

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü