Android ya da IOS yazılımlı cihazlar fark etmeksizin her cep telefonunun açma kapama tuşuyla açıldığını söyleyebiliriz. Bu açma kapama tuşunun işlevinin yerinde olması cihazınızın kullanımı için son derece önemlidir. Cihazınızın açma kapama tuşu çalışmıyorsa, bu durum farklı nedenlere dayalı olabilir. Bu tuşun çalışmaması durumunda açma kapama tuşu değişimi yapılması gerekir. Çünkü bu tuşun çalışmaması son derece can sıkıcı bir durumdur. Cep telefonunuzu kullanmayı imkansız hale getiren bu arıza, kısa sürede giderilmelidir. Açma kapama tuşunun değişim işlemi, cep telefonunuzun markasına ve modeline uygun yedek parça ve koşullarda gerçekleştirilir. Aynı zamanda, uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilen bu işlem, cihazınızın etkili bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayacaktır. 

Açma kapama tuşunuzun değişiminden sonra, uzman teknisyenler cihazınızı test edecektir. Testlerin ardından cihazınızın kullanıma hazır olup olmadığı kontrol edilir. Farklı cep telefonu markalarının açma kapama tuşlarının değişimi yapılmaktadır. Örneğin, Samsung açma kapama tuşu değişimi sırasında ses yükseltme tuşları da değiştirilebilmektedir. Bu durumun sebebi bazen ses tuşlarının da aynı sebepten dolayı işlevini yitirmesidir. Huawei markalı cep telefonlarının da ses yükseltme ve açma kapama tuşları tek bir parçadan oluşur. Bu nedenle, Huawei markalı cep telefonlarında ses yükseltme ve kısma tuşları değiştiğinde açma kapama tuşu da değişmiş olur. 

Cep Telefonu Markalarına Göre Açma Kapama Tuşu Değişimi

iPhone açma kapama tuşu değişimi çok sık yapılan bir arıza çözüm işlemidir. Çünkü iPhone cihazlarda açma kapama düğmesinde arızalanmalar meydana gelebilmektedir. Açma kapama tuşunun bozulması, cihazınızı açamamanıza neden olur. Böyle bir durumda ise cep telefonunuzu kullanamazsınız. Dolayısıyla açma kapama tuşunun bozulması durumunda, cihazınızı açarken temassızlık nedeniyle zorlanabilirsiniz. Aynı şekilde, kapatırken de zorlanacağınızı söyleyebiliriz. Bu zorlanmadan dolayı cihazınızı aktif bir şekilde kullanamayacağınızdan günlük işleriniz aksayacaktır. Samsung açma kapama tuşu değişimi sırasında bazı cihaz modellerinin ekranı, bazılarının ise arka kapağının açılması gerekir. Yapılacak değişim işlemleri aşamaları sırasında ise cihazınızdaki bilgiler asla silinmeyecektir. Bunun yanı sıra, Samsung markalı cihazınızın açma ve kapama tuşu değişimi esnasında bataryanızı da değiştirebilirsiniz. Çünkü batarya değişimleri uygun fiyata sunulan hizmetlerden bir tanesidir. 

Xiaomi markalı cihazlar için de güç düğmesi değişim işlemi yapılmaktadır. Güç tuşunun çalışmaması durumunda bu tuşun tamiri ya da değişimi uzman teknik ekipler tarafından gerçekleştirilir. Xiaomi markalı cep telefonlarının güç tuşu problemi bu markanın en sık karşılaşmış olduğu arıza sorunlarından bir tanesidir. Xiaomi markalı cep telefonunuzun güç tuşunun değişimi için ortalama 2 saat yeterli olmaktadır. 

Açma Kapama Tuşu Değişimi için Kullanılan Yöntemler

Güç tuşu arızalı olan cep telefonlarının açılması için farklı yöntemler kullanılır. Ancak kullanılan yönteme bağlı olarak cihazınızın tepki vermesi olası durumlar arasındadır. Farklı akımlar ve tepkilerin kısa devreye sebep olacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle, güç tuşu değişimi yapılırken uzman ekiplerden destek almanız gerekir. Marka unsuru göz önüne alındığında ise açma kapama tuşu değişimi fiyatları değişkenlik gösterecektir. Alanında uzman kişilerin gerçekleştireceği açma kapama tuşu değişimleri başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. Örneğin, iPhone markalı cihazınızın güç tuşu değiştirilirken birçok parçası da sökülür. Sökme aşamasında son derece dikkatli ve düzenli davranılmalıdır. Bazı iPhone markalı modellerin yalnızca açma kapama tuşu değişimi yapılır. Bu işlemin sebebi ise iPhone markalı cihazların ses tuşu ile açma kapama tuşunun ayrı olmasıdır. Ancak her cep telefonu markası ve serisi birbiriyle aynı değildir. Bu durum, açma kapama tuşunun değişim işleminin farklı yöntemler ile yapılmasına neden olur. 

Power tuşu olarak bilinen açma kapama tuşu ortalama 2 saatte değiştirilir. Ancak değiştirilecek güç düğmesinin süresi kullandığınız cep telefonu markasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu süre zarfında servis yoğunluğu ve telefonun modeli sürede oynamalara neden olabilecektir. Ancak bütün bu işlemlerin gerçekleştirilmesi, garantili açma kapama tuşu değişimi şeklinde yapılır. Açma kapama tuşu değişimi sırasında, değişime konu olan cep telefonu modeline uygun yedek parça ve işçilik ile işlemler tamamlanır. 

Açma Kapama Tuşu Değişimi Garanti Süresi 

Garantili açma kapama tuşu değişimi hizmeti sayesinde, değişimi yapılan tuşun tekrar bozulması durumunda tuş değişimi yapılmaktadır. Yapılan tamir ve onarım işlemlerinin tamamında 6 aylık süreyle garanti verilmektedir. 180 güne tekabül eden bu süreçte cihazınızın açma kapama tuşunda bir problem olduğunda tamir edilecektir. Garanti süresi boyunca garanti belgesiyle başvuru yaptığınızda tuşun arıza sebebi araştırıldıktan sonra tamiri gerçekleştirilecektir. Açma kapama sorunu için teknik servis hizmetini garanti kapsamında alabilirsiniz. Telefonunuzun açma ve kapama tuşuyla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını anlayamamanız durumunda destek alabilmeniz mümkündür. Garanti kapsamında yapılan işlemler, her zaman güven vermektedir. Bu nedenle, garantili bir şekilde tuş değişimi yapan kurumlar her zaman ilgi görmektedir. Tamirci Abi tarafından verilen hizmetlerin garanti kapsamında olması, her serideki cep telefonun eskisi gibi iyi bir duruma getirilmesine olanak sağlar. 

Açma kapama tuşu değişimi yapıldığında telefonunuzdaki herhangi bir bilgiye zarar gelmeyecektir. Çünkü bu arıza, donanımsal bir sorundur. Açma kapama tuşunuzun değişimi yapılırken sadece arızalı parçalar değiştirilir. Açma kapama parça değişimi işlemi ise alanında uzman teknisyenler tarafından profesyonel teknikler ile kullanarak gerçekleştirir. 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü