Xiaomi telefon tamiri bu markaya ait cep telefonların sahipseniz, herhangi bir arıza durumunda yaptırabileceğiniz işlemlerdir. Markaya ait cihazınız için tamir gerektiren birtakım durumlar söz konusu olabiliyor. Örneğin, cihazınızın parçasında bir arıza meydana geldiğinde tamamen orijinal parçalar ile eski arızalı cihazın değiştirilebildiği söylenebilir. Ancak farklı durumlarda da cihazınızın tamir edilmesi gerekebilir. Aşağıda sıralanan arıza durumlarında cihazınızı tamire verebilirsiniz. Xiaomi markalı cep telefonunuzun tamir gerektiren durumlar şunlardır: 

  • Titreşim Motorunun Bozulması: Titreşim motorunun hareketli bir mekanizması vardır. Genellikle, bu arıza tipi Xiaomi markalı cihazlarda sık görülür. Titreşim özelliğinin çalışmaması durumunda cihazınızı tamir ettirebilirsiniz. Çünkü titreşim motorunun bozulması, cihazınızı kullanırken bazı adımların eksik olmasına neden olur. Değişim işlemi ortalama yarım saatlik bir sürede tamamlanır. Bu işleme tam anlamıyla tamir denilemez. Çünkü yapılan işlem parça değişimi şeklindedir. Arızalanan titreşim motorunun yerine orijinal titreşim motoru kullanılır. 
  • Ses Açma Kapama Tuşu Arızası: Xiaomi tamiri hizmetleri arasında yer alan ses açma kapama tuşu onarımı, ses açma kapama tuşunuzun bozulması durumunda gerçekleştirilir. Bu işlemde tamirden çok değişim olarak gerçekleştirilir. Bildiğiniz gibi ses açma kapama tuşları çok sık kullanılır. Bu nedenle, belirli bir kullanım süresinden sonra, bu tuşların arıza vermesi olası durumlardan bir tanesidir. Bu arızanın çözülmesi için ses açma kapama tuşları yenilenerek yenisi takılır. 
  • Yakınlık Sensör Arızalanması: Xiaomi markalı cep telefonu modellerinde bulunan sensörler zaman zaman arıza verebiliyor. Bu gibi durumlarda genel olarak sensör değişimi yapılır. 
  • Şarj Soketi Arızası: Xiaomi teknik servis telefon tamiri gerektiren durumlardan bir tanesi de şarj soketi arıza giderim işlemidir. Bildiğiniz gibi akıllı telefonların şarjları çok hızlı bir şekilde bitiyor. Bu nedenle, cihazların sık sık şarja sokulup çıkarılması, şarj soketinin arızalanmasına neden oluyor. Böyle bir arızalanma durumunda ise şarj soketi değişim işlemi yapılabilir. 
  • Parmak İzi Sensör Arızası: Tamir gerektiren parmak izi sensör arızası, parmak izi ile cihazınızı açamadığınız durumlarda sensör değişimi ile çözülebilecek bir işlemdir. 

Xiaomi Telefonlardaki Diğer Arıza Sebepleri

Özel Xiaomi teknik servis uygulamaları, bu cihazların verdiği arıza durumlarına bağlı olarak gerçekleştiriliyor. Xiaomi markalı bir cihazınız varsa, alabileceğiniz arızalar bellidir. Bu arızalar, cihazınızın serisine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Xiaomi cep telefonunuzun ön kamera arızası, sık yaşanan durumlardan bir tanesidir. Bu cihazların kameralarında en sık yaşanan arızanın ön kamera çalışmamasıdır. Ön kameranızın kırılması, çizilmesi ve darbe sonucu arızalanması gibi durumlarda ön kamera değişim işlemi yapılır. Mikrofonlarda da yaşanan arızalanma, Xiaomi markalı cep telefonlarında meydana gelir. Görüşme sırasında sesinizin hiç gitmemesi ya da cızırtı oluşması durumunda mikrofon telefon tamiri gerçekleştirilebiliyor. Orijinal mikrofon takma işlemiyle ilk günkü gibi ses kalitesiyle görüşme yapabilmeniz mümkündür. 

Kulaklık soket arızalanmaları da sık yaşanan arıza durumlarından bir tanesidir. Bu arızanın giderilmesi için özenli bir süreç izleniyor. Kulaklık soketi değişimi için arızanın giderilmesi için soketin değiştirilmesi gerekiyor. Soketin zorlanması, sert basılması ya da darbe alması durumunda kulaklığınızın soketi arıza verecektir. Tamamen garantili bir şekilde kulaklık soketinin yenisi arızalı parça ile değiştirilir. Zaman zaman darbe sonucu ağır hasar alan cihazınızın kasasının değişimi zorunlu olacaktır. Kasa değişim işlemi ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. 

Xiaomi Markalı Cihaz Tamir Fiyatları

Xiaomi tamiri fiyatları cihazınızın arıza durumuna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Cihazınızın farklı sebeplerden dolayı arıza vermesi durumunda bu arızalanmaların giderilmesi için parça değişimi ya da tamir işlemi gerçekleştirilir. Tamir gerektiren durumlardan bazıları, ses açma kapama tuşu arızalanması, titreşim motoru arızası, ön kamera arızalanması, kulaklık soketi sorunu, mikrofon soketi sorunu, kasa arızalanması, batarya bitmesi, hoparlör patlaması, arka kapak kırılması, arka kamera arızası, ekran bozulması ve kırılması olarak sıralanabilir. Arıza durumuna bağlı olarak, yapılacak işlem doğrultusunda fiyatlar belirlenir. Xiaomi markalı cihazınızın arıza verdiği bölüm için yapılacak işlem fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Aynı zamanda, değişim yapılacak arızalı parçanın değeri de fiyatlara yansıyan unsurlardan bir tanesidir. 

Bildiğiniz gibi cep telefonu arızalanması durumunda birçok işiniz aksar. Bu aksamanın oluşmaması adına arızanın kısa bir süre içinde giderilmesi gerekir. Garantili Xiaomi tamiri işlemleri sayesinde, cihazınızın hangi kısmı arızalanırsa arızalansın kısa sürede onarımı gerçekleştirilir. Bu sebeplerden dolayı yapılan onarım işlemleri farklı sürelerde tamamlanır. Ancak genel olarak, kısa sürede cihazınızın eski performansı ile çalışması için tamir, bakım ve onarım işlemi profesyonel ellerce gerçekleştirilir. Tamir işlemleri için tercih edilen yedek parçalar tamamen orijinaldir. Bu nedenle, cihazınız tekrar aynı yerden arıza vermeyecektir. Tamir ya da bakım işlemlerinin farklı şekillerde gerçekleştirilmesi ödeyeceğiniz fiyatları etkileyecektir. Tamir hizmetleri fiyatları sabit fiyat listesiyle fiyatlandırılır. Bu fiyat listeleri ise Xiaomi markalı cihazlara yönelik uygulanan bir tarifedir. Parça değişimi ya da tamir gibi işlemler için sabit fiyat oranları verilir. Bu anlamda özellikle parça değişimi önemli bir yere sahiptir. Parça değişimi sırasında kullanılan yedek parça malzemelerinin kalite düzeyi de fiyatlara etki eden bir detaydır. Kullanılan teknikler de fiyatlara yansır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü