Telefonda karşı tarafa ses gitmiyor sorunu başta Xiaomi marka telefonlarda olmak üzere pek çok akıllı telefonda görülen bir sorundur. Bu sorunun tamamen çözülmesi için de telefonun teknik ekip tarafından dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Tamirci Abi tarafından sunulan teknik hizmetler içerisinde Xiaomi karşı tarafa ses gitmiyor probleminin çözülmesi de bulunmaktadır.

Xiaomi marka akıllı telefonlarda görülen bu problemin giderilmesi çok zor değildir. Fakat sorunun saptanması ve çözüme kavuşuturulması için uzman kişilerden mutlaka yardım alınması gerekmektedir.

Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Problemi

Telefonda karşı tarafa ses gitmiyor sorununun çözümü için öncelikle akıllı telefonun dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu konuda ilk bakılması gereken yer ise mikrofon soketi kısmıdır. Mikrofon soketinin detaylı bir şekilde incelenmesi neticesinde telefona uygulanacak teknik çözüm de belirlenmiş olur.

Telefonda karşı tarafa ses az gidiyor gibi problemler için de mikrofon soketinin problemlerine göz atılabilir. Bu konuda teknik destek alınması ve gerekiyorsa mikrofon soketinin değiştirilmesi çok önemlidir.

Telefondan Ses Gitmeme Nedenleri ve Çözümleri

Telefonda karşı tarafa ses gitmiyor probleminin Xiaomi cihazlarda iki ayrı sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden biri mikrofon kısmının pislenmesi durumudur. İkincisi ise mikrofon soketine herhangi bir şekilde zarar gelmiş olmasıdır. Bu yüzden duruma göre mikrofon soketi temizleme ya da değiştirme hizmetlerinden faydalanılması mümkündür.

Mikrofon soketi değişimi için de mikrofon kısmının zarar görmüş olması gerekir. Örneğin Xiaomi marka akıllı telefonun suya düşmesi sonucunda bu kısım zarar görebilir. Sıvı geçirgenliğine sahip olan bu kısımda sıvı ve nem teması nedeniyle oksitelenme olabilir.

Bunun yanı sıra telefonun yere düşmesi sonucunda da mikrofon kısmının zarar görmesi mümkündür. Böyle bir durumda mikrofon soketi kırılabilir ya da çatlayabilir. Kırılmış ve zarar görmüş olan mikrofon soketlerinin sesi karşı tarafa iletmesi oldukça zordur.

Bu tip durumlar ile karşılaşıldığında Xiaomi marka akıllı telefonun mikrofon soketinin değiştirilmesi gerekir. Bunun için de Tamirci Abi tarafından verilen teknik hizmetlerden faydalanılması önerilmektedir. Tamirci Abi, Xiaomi ve diğer markalar için her daim orijinal yedek parçalar kullanmaktadır.

Yorumlar

1 Yorum. Yeni Yorum

  • Ustam Xiaomi kullanıyorum bir süre sonra karşı tarafa sesim gidiyor ama karşı tarafın sesi gelmiyor ve hapörlörü açınca gelmeye başlıyor sebep ne olabilir.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü