Samsung Galaxy titreşim motoru değişimi, bu seride en sık yaşanan arızalardan biridir. Hareketli olan mekanizmaya sahip titreşim motoru; düşme, çarpma ya da darbelerden dolayı hasar görebilir. Bu gibi durumlarda titreşim motorunun değiştirilmesi gerekir. Titreşim motoru arızasının giderilmesi için bu parçanın değişimi gerçekleştirilir. Titreşim motorunun çalışmaması farklı sebeplere de bağlı olabilen bir durumdur. Bu işlemi yapan kişiler, alanında uzman teknisyenlerdir. Teknisyenlerin gerçekleştirdiği parça değişim işlemi sayesinde, telefonunuzu ilk günkü gibi etkili bir performansla kullanmaya devam edebilirsiniz. Samsung titreşim motoru arızası için gerekli değişimin üç aşamada yapılır:

  • Öncelikle Samsung markalı Galaxy serisi cep telefonlarının titreşim motorunun orijinal yedek parçası temin edilir.
  • Orijinal yedek parça sayesinde bozulan ya da işlevini yitiren parçanın değişimi tespit edilir.
  • Bozuk parça ile yeni parçanın değişimi uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilir. 

Yukarıda sıralanan adımlar doğrultusunda titreşim motorunun değişimi hızlı bir şekilde yapılır. Değişim işlemi ise ortalama yarım saatlik bir sürede tamamlanır. Yine de bazı Galaxy serilerinde bu süre 45 dakikayı bulabilir. Yerinde tamir ya da motor kurye hizmetlerinden de yararlanmak mümkün.

Titreşim motorunun değişimi yapıldığında ise tarafınıza garanti sertifikası verilir. Çünkü titreşim motoru değişiminin altı aylık garanti süresi vardır. Bu süre zarfında herhangi bir sorun yaşarsanız garanti kapsamında tekrardan tamir işlemi gerçekleştirilir. Üstelik yapılacak işlemler, ücretsiz olur. Gerçekleştirilen bu işlemin Galaxy serisinin modeline uygun olarak tamamlandığını söyleyebiliriz. 

Kullanıcı hatası olan durumlarda da bu değişim işlemi yapılır. Tamir işlemi ile cihazınız eski işlevselliğiyle kullanılacak hâle gelir. Telefonunuzun eskisi gibi verimli çalışması için bu hizmetten yararlanmanız önerilir. 

Samsung Galaxy Titreşim Motoru Hangi Durumlarda Değiştirilir?

Samsung titreşim motoru tamiri işleminin gerekliliğini, cihazınızdaki bazı durumlardan anlayabilirsiniz. Cep telefonunuzdaki titreşim özelliği, size büyük avantaj sağlar. Çağrı aldığınızda, gezme tuşuna dokunduğunuzda ya da bildirim aldığınızda telefonunuzun titreşim özelliğiyle bu geri dönüşleri daha rahat anlamanız gerekir. Ancak bu kısmın bozulması ve çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak arıza vermesi durumunda ise bildirimleri sadece cihazınızın sesinden anlayabilirsiniz. Fakat telefonu sadece sessiz modda kullanmak istediğinizde, cep telefonunuzun çaldığında bu özelliğin kullanılıyor olması gerekir. 

Cihazınızın titreşiminin çalışmaması, her zaman yaşanabilecek bir arıza şeklidir. Bu sorunun düzeltilmesi için bütün olası yöntemler, alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Titreşim motorunun çalışmaması iki sebebe bağlı olabilir. Bu sebeplerden ilki donanımken ikincisi ise yazılım sorunlarıdır. Yazılım sorunları, cihazınızın ayarlarındaki bir anahtarı çevirerek ya da temel olarak cihazınızı yeniden başlatarak bu çözülebilir. Donanımsal arızalar ise cihazınızın titreşim motorunun değiştirilmesini gerekli kılar. Dolayısıyla bu gibi bir durumda bu sorunu kendi kendinize çözemeyebilirsiniz. Titreşim motorunun değiştirilmesi gerektiği durumları ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Cihazınızı yeniden başlattığınızda sonuç alamıyorsanız titreşim motorunuz arızalı olabilir. 
  • Titreşim testi uygulamasını indirerek bu motorun çalışıp çalışmadığını anlayabilmeniz mümkün. 
  • Cihazınızın titreşimini manuel olarak açmayı denediğinizde açılmıyorsa arızadan kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. 
  • Bazı uygulamalar için titreşimi aktifleştirmemiş olabilirsiniz. Uygulamaların titreşimini açtığınızdan emin olarak arıza olup olmadığını saptayabilirsiniz. 
  • Uygulama tercihlerini sıfırladığınızda titreşim motorunun çalışmadığını görürseniz titreşim motoru sorunu meydana gelmiş olabilir. 
  • Son yüklemiş olduğunuz temanın da titreşim motorunun çalışmamasına neden olabilir. Bu nedenle sağlıklı bir indirme işlemi yaptığınızdan emin olmalısınız. 

Yukarıda sıralamış olduğumuz durumlardan titreşim motorunun arızalı olup olmadığına karar verebilirsiniz. 

Samsung Galaxy Titreşim Motoru Fiyatları Değişken midir?

Samsung, farklı serilerde cep telefonları çıkaran büyük bir markalar arasında yer alır. Bu nedenle, her Galaxy serisinin yedek parçası farklı özelliklerde üretilir. Galaxy serisinde yeni teknolojili cihazlar da yer aldığı için titreşim motoru değişimi işlemi bu gibi unsurlara bağlı olarak gerçekleştirilir. 

Samsung titreşim motoru değişim fiyatı oranları, birtakım durumlara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Titreşim motorunun değişimi, farklı Galaxy serileri için gerçekleştirilen işlemlerdir. Buna bağlı olarak değişim işleminin yapılacağı Galaxy serisine göre fiyatlar farklı olabilir. Titreşim motorunun değişim fiyatları, modellere uygun olarak verilen tekliflerdir. Bu nedenle cihaz modelinizin ödeyeceğiniz tutarla yakından ilişkili olduğunu söylememizde fayda var. Cihazınızın modelini seçtikten sonra titreşim motorunuzun değişim fiyatını öğrenebilmeniz oldukça kolay. Çünkü eski ve yeni Galaxy serileri için titreşim motorunun farklı özelliklerde üretilir. Eğer bozulan ve arıza veren titreşim motoru yeni seriye aitse fiyat aralıkları yükselir. Hâl böyle olunca eski Galaxy serileri için değiştirilen titreşim motorunun daha makul fiyatlarla çözülür. Titreşim motoru değişim süresi minimum düzeyde tutulur. Bu nedenle genelde uygun fiyat aralıklarıyla bu hizmetten yararlanabileceğinizi belirtebiliriz. 

Titreşim motorunun değişim işlemini Samsung markasında uzman olan personeller gerçekleştirir. Aynı zamanda değişime konu olan parçalar, tamamen orijinal yedek parçalar olarak seçilir. Orijinal yedek parça desteğiyle değiştirilen titreşim motorunun fiyatı da yüksek olacaktır. Ancak yedek parça değişimine konu olan titreşim motorunun kalite düzeyi de fiyatlara yansır. Malzeme kalitesi, işçilik ve benzeri unsurlar; fiyatları etkiler. Bunun yanı sıra eğer titreşim motoru değiştirilmeyip sadece bakımı yapılıyorsa bu işlemin fiyatı daha farklı olabilir. Yapılan her bir işlem ayrı ayrı fiyatlara yansıyarak ödeme listesine eklenir. Eğer titreşim motoru ile farklı cihaz noktaları da arızalıysa cihazdaki soruna uygun fiyat biçilir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü