Akıllı telefonlar gün içerisinde herkesin elinden düşmeyen elektronik cihazların başında geliyor. Hemen hemen her işi halledebilen telefonlar sayesinde günlük işleri tamamlamak oldukça kolaylaşıyor. Cep telefonları yoğun kullanıma ve diğer etkenlere bağlı olarak zaman içerisinde ilk zamanlardaki işlevselliğini kaybedebiliyor ve istenilen verimi sağlayamayabiliyor. Akıllı cihazların kameraları kullanım şekillerine bağlı olarak zamanla çizilebilir ya da işlevselliğini kaybederek çalışamaz hale gelebilir. Telefon arka kameraları kullanıcıların kendi başına yapacağı işlemlerle düzelmez aksine zarar görebilir. Bu durumda arka kameranın tecrübeli ve uzman kişiler tarafından dikkatle değiştirilmesi ve kameraya eski işlevselliğinin kazandırılması gerekir. İphone arka kamera değişimi kısa süreli bir işlemdir, bu yüzden cihazınızın tamiri kısa sürede tamamlanır. Böylece telefonunuzu tamir edilmesi için vermenizden kısa süre sonra teslim alabilirsiniz.
Iphone arka kamera değişimi fiyat konusu hakkında bilgi almak için kurumla iletişime geçmeniz yeterlidir. Arka kamera değişim ve yenileme fiyatları genellikle arka kameranın hasar durumuna ve parça değişim oranına göre değişkenlik gösterebilir. Firmadan gerekli bilgileri aldıktan sonra Iphone X arka kamera değişimi işleminiz uzmanlar tarafından titizlikle tamamlanır. Değişim işleminden sonra cep telefonunuzu ilk günkü gibi yenilenmiş olarak kullanabilirsiniz.

Telefonunuzun Arka Kamerasını Nasıl Korursunuz?

Cep telefonu arka kameranız çeşitli nedenlere bağlı olarak zedelenmiş ve hasar görmüş olabilir. Iphone arka kamera tamiri tecrübeli ve uzman kişiler tarafından kolayca yapılabilir. Bununla birlikte telefonunuzun arka kamerasını korumak için pratik önlemler alarak arka kameranızın daha uzun süreli bir kullanım ömrüne sahip olmasını sağlayabilirsiniz. iPhone cihazınızın arka kamerasını korumak için;

  • Kamera yüzeyini içine alan telefon kapları tercih edebilirsiniz.
  • Arka kamerayı onu çizecek zemin ve yüzeylerden uzak tutabilirsiniz.
  • Şeffaf kamera koruyucu kalıpları arka kamera yüzeyine yapıştırabilirsiniz.

Telefonunuzu kesici ve çizici materyallerin yer aldığı çanta gözlerinden uzak tutabilirsiniz.
iPhone marka telefonlarınızın arka kameralarının temizliğine özen göstererek çizilmeleri engelleyebilirsiniz. Iphone 7 arka kamera değişimi sonrasında yeni kameranızı uzun ömürlü kullanmak için yukarıda belirtilen maddelerle birlikte düzenli temizliğe de özen göstermelisiniz. Kamera yüzeyini toz bırakmayan nemli bir bezle temizleyebilirsiniz. Kullanacağınız bezin kameranıza zarar vermeyecek yumuşak kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Nemli bezin su lekesi bırakmaması için ek olarak kuru bir bezle arka kamerayı ikinci kez silerek kurulayabilirsiniz. Bu detaylar sayesinde yenilenmiş kameranızı uzun süre güvenle kullanabilirsiniz.

iPhone Arka Kamera Camı Nasıl Değiştirilir?

Telefonunuzun arka kamerası dış etkenlere ya da donanımsal sorunlara bağlı olarak zaman içerisinde işlevselliğini yitirebilir, bozulabilir ve kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda telefonunuzun arka kamerasının düzelmesi için profesyonel destek almanız gerekir. Alanında uzman ve tecrübeli ekipler Iphone Arka kamera camı değişimi ile telefon arka kameranızı ilk günkü performansına kavuşturabilir.
Iphone 7 Plus arka kamera değişimi şu adımların takip edilmesiyle gerçekleştirilir;

  • Cep telefonunuzun arka kamera yüzeyi temizlenir ve hasarlı parça çıkartılır.
  • Hasarlı parçanın yerine yeni parça eklenmeden önce yerleştirilecek alan temizlenir.
  • Yeni parça kamera alanına yerleştirilir.
  • Arka kameranın dış yüzeyini tutan parça eklenir ve tamir işlemi tamamlanır.

Arka kamera değişim işlemi esnasında telefonunuzda yer alan bilgileriniz zarar görmez. Bunun yanında tamir edilmesi için göndereceğiniz cihazınızın içerisinde bulunan verileri yedeklemek iyi olacaktır. Cihazınız deneyimli ve alanında uzman kişiler tarafından titizlikle incelenip hasarlı parçaları yenilenir, böylece telefonunuzu ilk günkü performansıyla yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü