Teknolojinin gelişmesinden nasibini akıllı telefonlar da aldı. Bugün hemen herkesin sahip olduğu bu cihazların en büyük sorunlarından birisi de bataryalardır. Zamanla kullanıma bağlı olarak bataryaların ömrü azalıp tamamen bitebilir. Bu gibi durumlarda telefonunuzu kullanamaz hale gelebilirsiniz. Akıllı cihazınızın şarjı çabuk bitiyorsa pil değişimi yaparak onu ilk günkü haline getirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirebilmek için telefonunuzun marka ve modeline uygun ürünleri tercih etmelisiniz. iPhone marka telefon kullanıyorsanız, modele göre değişen iPhone batarya değişim fiyatları ile cihazınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Garanti kapsamına giren bataryaların değişimini ise ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Üretimden kaynaklı sorunlar garanti süresi boyunca yetkili servislerce giderilir. Kullanıma bağlı bataryanız eski randımanını vermiyorsa belirli bir ücret karşılığı yenisi ile değiştirebilirsiniz. Böylece telefonunuzu ilk günkü haline getirerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Apple mağazalarının dışında telefoncularda da pil değişimi yaptırabilirsiniz. Daha farklı fiyatlı olan fakat orijinal olmayan parçalar ile cihazını eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Elbette bu parçalar orijinal parçalara kıyasla farklı olabilmektedir. Bu durumda cihazınızın bataryası uzun süre dayansın ve şarjı çabuk bitmesin istiyorsanız işlemlerinizi güvenilir yerlerde yaptırmanızda fayda vardır. Bunun önüne geçmek için orijinal olmasa bile güvenli ve kaliteli yedek parçalara yönelmelisiniz. 

Modeline Göre iPhone Batarya Değişim Fiyatları

Günlük hayatta hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar, birbirinden farklı marka ve model altında satışa sunulur. Bir ihtiyaç haline gelen bu cihazların en önemli parçalarından biri bataryalardır. Bu parçanın zamanla kapasitesini yitirmesi akıllı telefonlarda belli sorunlara neden olur. Bataryanın zayıflamasına bağlı olarak telefonunuzun şarjı kısa sürede biter veya hiç açılmaz. Böylelikle cihazınız kullanılamaz hale gelir. Cihazınızı ilk günkü gibi kullanmak istiyorsanız, cep telefonunuzun marka ve modeline uygun olarak pil değişimi yaptırmalısınız. iPhone marka cep telefonlarında fiyatlar, modele bağlı olarak değişim gösterebilir. Örneğin, iPhone 6 pil değişim fiyatı farklılık gösterebilir. Fakat bu modelin seri üretimi durduğu için batarya bulma konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Bu noktada Apple servisinden yardım alarak pil değişimini gerçekleştirebilirsiniz. Benzer yapıda olan iPhone 7 batarya değişim fiyatı değişkenlik gösterebilir. Bu durumda güncel fiyatlardan yararlanarak cihazınızın pil değişimini gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer model olan iPhone 8 batarya değişim fiyatı ürünün orijinal olup olmamasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle uygun tercihi yaparak telefonunuzun ömrünü korumasını da sağlayabilirsiniz. 

iPhone Batarya Değişimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı telefonunuzun şarjı çabuk bitiyorsa endişelenmenize gerek yoktur. Cihazınızın eskisi gibi çalışmamasının nedeni bataryasından kaynaklı olabilir. Bu durumda kısa süre içerisinde pil değişimi yaparak telefonunuzu eski haline döndürebilirsiniz. Bu noktada ilk dikkat etmeniz gereken konu, telefonunuza uygun batarya seçimidir. Her cihazın kendine özgü bataryası ve buna bağlı olarak da fiyatlandırma seçeneği bulunur. Cihazınız iPhone marka ise pil değişim fiyatı modele ve kullanılan parçanın orijinal olup olmamasına göre değişir. iPhone 11 batarya değişimi fiyat olarak ele alınırsa alt modellere değişkendir. iPhone pil değişim ücreti ile ilgili pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Tamirci abi iPhone pil değişimi fiyat listesine erişerek uygun fiyata iPhone batarya değişimi yapabilirsiniz. Böylece telefonunuzu ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. 

 

İphone tamiri için bu sayfayı tıklayın.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü