Teknolojinin hızlı gelişimi ve akıllı cihazların insanların hayatında çok daha fazla yer edinmesiyle beraber telefonlar, günlük kullanımda en çok performans gösteren cihazların başında gelir. Sık kullanıma bağlı olarak ya da belirli bir zaman geçtiği için telefon bataryaları zaman içerisinde gücünü tüketir ve ilk alındığı performansta çalışmayabilir. Bu durumda iphone batarya değişimi yapmak cihazınızı güvenle ve keyifle kullanmaya devam edebilmeniz için önemlidir. Batarya değişiminde orijinal ürünlerin kullanılması telefonunuzun ömrünün uzaması için önemlidir.

Batarya değişimi, hemen hemen her model akıllı telefonda belirli bir kullanım süresinden sonra ihtiyaç duyulan bir parça yenileme uygulamasıdır. Telefonunuzu yoğun şekilde kullanmasanız da her elektronik cihaz gibi telefon bataryalarının da belirli bir kullanım ömrü vardır. Apple Pil Değişimi sayesinde cihazınızın pil ömrü uzar ve ölmüş pillerin telefonunuza hasar vermesinin önüne geçilir.

Iphone 11 Batarya Değişimi yaptırırken, tamir edilecek kurumun cihazınızla uyumlu olan orijinal batarya kullanmasına dikkat etmelisiniz. Yan sanayi ürünleri telefonunun orijinal parçalarını zedeleyebilir. Orijinal parçalar cihazınızla tam uyum sağlar ve herhangi bir performans sorununa yol açmaz.

Iphone Pil Değişimi süresi, tamir hizmetinin yoğunluğuna göre değişken olsa da uzun zaman alan bir işlem değildir. Böylece telefonunuzun pil ömrünü kısa sürede yenileyebilirsiniz. Iphone Batarya Değişimi Sonrası telefonunuzun pil gücü artar, böylece gün içerisinde telefonunuzu kullanırken kısıtlanmaz ve telefonunuzla yapmanız gereken işlemleri kolaylıkla yerine getirebilirsiniz.

iPhone cihazların batarya değişimi esnasında;

 • Uzman ve tecrübeli kişiler tarafından gerçekleştirilir,
 • Apple Pil Değişimi Süresi 1-1,5 saat içerisinde tamamlanır,
 • Iphone 8 Plus Batarya Değişimi esnasında cihazınızdaki bilgiler silinmez.

Telefonunuzun Pil Ömrünü Kontrol Altında Tutma Yolları

Telefon bataryaları uzun kullanımlar sonucu aynı performansı gösteremez ve belirli bir zaman sonra pil gücünde düşüşler yaşanabilir. Telefonunuzun bataryasında sorun olduğunu aşağıdaki belirtiler sayesinde fark edebilirsiniz.

 • Pil ömrünün birkaç dakika içerisinde %10-20 seviyelerine gerilemesi,
 • Tam şarj durumundan sonra telefonun açılmaması,
 • Şarj işleminde bataryanın fazla ısınması,
 • Bataryanın şişmesi ve telefonun yapısından bozulma meydana gelmesi

gibi belirtiler, Iphone Batarya Tamiri ile telefonunuza yeni bir batarya takılması gerektiğini gösterir. Birçok iPhone modeliyle birlikte Iphone 6S Batarya Değişimi de alanında uzman kişiler sayesinde kısa sürede yapılabilmektedir.

 • Yenilenmiş bataryanızın ömrünü uzatmak için;
 • Şarj oranını %20’nin altına indirmemeye dikkat edin,
 • Cihazınızı şarj ederken orijinal kablo ve güç adaptörü kullanmaya özen gösterin,
 • Cihazınız şarj durumundayken kullanmamaya özen gösterin,
 • Ekran parlaklığını otomatik seviyede tutun.

Batarya Değişimi Sonrası Telefon Performansı

Telefon bataryalarının ömrü genellikle 2-2,5 yıl civarındadır. Bu süreden sonra bataryanın ömründe azalmalar yaşanması olağandır. Telefonunuzun bataryası yeni ya da eski de olsa cihazınızdaki uygulamaların performans seviyesini çok düşük oranda etkiler ancak bataryanızın kötü durumda olması uygulamalarınızdan yeterli verimi alamamanıza neden olabilir. Bu yüzden azalan pil ömrünü yükseltmek ve akıllı telefonunuzu problem yaşamadan kullanabilmek için Iphone 7 Plus Batarya Değişimi yapmanız hem cihazınız hem de sizin kullanım kolaylığınız için faydalı olacaktır.
Iphone 5s Batarya Değişimi sonrasında telefonunuzu uzun süreli şarj edip boşaltmanız gerekmez. iPhone telefonların bataryaları yüksek kaliteli lityum iyon pillerden oluşur. Bu piller telefonunuzun performansını üst seviyeye çıkartacak şekilde özenle tasarlanır. Li-ion piller, tamamen doldurma boşaltma işlemleri gerektirmez ancak telefonunuzun batarya ömrünü uzatmak için şarjı tamamen doldurmamak ya da tamamen bitirmemek idealdir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü